"Karadeniz" haberleri

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz'de uçuş yapan ABD keşif uçağının, Rus savaş uçağı tarafından engellendiğini açıkladı.
Bayburt'ta, meydana gelen 3.8'lik depremin güncel deprem haritasında yer almayan örtülü bir faydan kaynaklandığı değerlendiriliyor. Uzmanlar diri fay harit..
Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Marmara Bölgesi'nin bazı kesimlerinde yarın sağanak, Artvin'in iç kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrel..
Fatih sondaj gemisinin Türkali-1 kuyusundaki sondaj çalışmaları başladı.
Doğu Karadeniz'de yağışların azalmasıyla oluşan kuraklıkla birlikte yakılan anız ateşi, lodosla yayılarak, orman yangınları riskini artırdı. Uzmanlar vatan..
Karadeniz Bölgesi'nde son aylarda azalan yağışlar, dere yatakları ve barajlarda su seviyesinin düşmesine, içme suyu kaynaklarının azalmasına yol açtı. 
Batı Karadeniz'in önemli limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, palamut sezonunda sona yaklaşıldı. Balıkçılar ise, 15 güne başlaması beklenen hamsi av..
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Karadeniz'deki 'Tuna-1' bölgesinde 405 milyar metreküp doğalgaz rezervinin bulunduğu sondaj çalışmalarının görü..
Karadeniz'de bu yıl palamut bolluğu yaşanırken, gözler hamsi avına çevrildi. Hamsi sürülerinin Karadeniz'e kıyı bazı ülkelerde daha küçük boylarda avlandığ..
Karadeniz'deki sondaj faaliyetlerine katılmak üzere yola çıkan Kanuni Sondaj Gemisi, Çanakkale Boğazı'dan geçti. İstanbul'a yaklaşık 22 saat sonra ulaşması..
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kanuni sondaj gemisinin Mersin Taşucu Limanı'ndan demir aldığını ve Yavuz sondaj gemisini selamlayarak Hayda..
Egeli balıkçıların avladıkları balıklar Türkiye'nin dört bir yanına gönderiliyor. Ege'de avlanan hamsi ise en çok Karadeniz Bölgesi'ne gönderiliyor. 
Türkiye, Ege ve Karadeniz için 3 yeni Navtex duyurusu yayınladı. Ege için yapılan duyuruda atış eğitimi yapılacağı bildirildi.
Batı Karadeniz'de denize açılan balıkçılar, avladıkları bol miktarda palamutla limana dönmenin mutluluğunu yaşıyor.
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ifşa ettiği en fazla taklit ve tağşiş edilen ürünler arasında yer alan tereyağının içerisine 'patates nişastası' eklenerek sah..
Mersin'in Silifke ilçesinde bakıma alınan Türkiye'nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni'nin, Taşucu'ndan demir alıp, Karadeniz'e açılması için sayılı günler kald..
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki doğalgaz keşfi için, "Yaptığımız hesaplamalara göre, bugünkü şartlarda ithal ettiğimiz gaza g..
Karadeniz'de deniz tabanından çekilen kumun, kıyı erozyonuna neden olduğu ortaya çıktı.
Karadeniz'de Romanya Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Türk balıkçı teknesine, plastik ve gerçek mermilerle ateş açıldı. Mermilerin isabet ettiği 3 balıkç..