"Karadeniz" haberleri

Türkiye'de oturma izni bulunan Gambiya, Senegal, Sudan ve Zambiya uyruklu Afrikalı işçiler, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çay hasadı için Doğu Karadeniz'..
Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV), deniz salyası olarak dillendirilen musilaj nedeniyle biyolojik çeşitlilikteki azalmanın Marmara Denizi'nin yanında..
Yaklaşık 100 bilim insanı 5 yıl süren çalışma ile  Akdeniz ile Karadeniz'de 800 binden fazla balina ve yunus yaşadığını ortaya çıkardı. 
İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevinç Asilhan, İstanbul'la ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda b..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde bugün fırtına beklendiğini duyurdu. Olumsuzluklara karşı va..
Rusya, Ukrayna'ya karşı yeni bir hamle yaptı. Buna göre Azak Denizi askeri gemilere kapatıldı. Ayrıca Rusya-Ukrayna gerilimi sürerken; Rus, Ukraynalı, Fran..
ABD'nin Karadeniz'e gemi yollama kararından vazgeçmesine ilişkin Rusya'dan kritik bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, "Ukrayna gerilimini azaltma anlam..
ABD geçtiğimiz hafta gemi geçişi için Türkiye'ye bildirim yaparak 2 savaş gemisini Karadeniz'e gönderiyor. Rusya ise Hazar Denizi'ndeki filoya ait 15 savaş..
Donbas gerilimi büyüyor. Rusya'nın 15 savaş gemisini Rus askeri güçlerinin denetimleri çerçevesinde Karadeniz'e gönderdiği bildirildi. Dün yapılan açıklama..
Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne göre, Karadeniz'e kıyısı olmayan ülkelerin sözleşmeye uygun şartları taşıyan askeri gemileri, 15 gün önceden Türkiye'ye haber..
CNN'e konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir Pentagon yetkilisi, ABD ordusunun, Rusya ile gerilimi artan Ukrayna'ya olan desteğini gösterm..
Ukrayna ile Rusya arasında giderek yükselen tansiyon Karadeniz'de suların ısınmasına neden oldu. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Haz..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin bu gece saatlerinden itibaren, kuzeybatı kesimlerden başlayarak soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesinin..
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2020 yılına ilişkin 'İstatistiklerle evlenme ve boşanma' çalışması kapsamındaki verilerine göre; Doğu Karadeniz'de 202..
Diğer bölgelerine oranla 'çok yüksek riskli' kategoride olan Karadeniz'de koronavirüsün hızlı yayılımının takibi ve tespiti için özel bir çalışma başlatıld..
Türkiye haritası üzerinden paylaşılan verilerde Karadeniz'deki 5 ilin vaka sayısı yüksek iller arasında zirvede oldukları görüldü. Koronavirüs Bilim Kurulu..
Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yasal avlanabilir boy uzunluğu olan 9 santimin altındakilerin oranının artması nedeniyle yasaklanan hamsi avı, 1 aylık aranın..
Karadeniz Bölgesi'nde kış aylarında hava sıcaklıkları bir haftalık aranın ardından yeniden mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladı. Dün Antalya'da..
Giresun'un Espiye ilçesinde önceki gün 21.7 derece olarak ölçülen hava sıcaklığı, Karadeniz Bölgesi'nde kış mevsiminde ölçülen tüm zamanların en yüksek hav..
Dolandırıcılar yöntemlerinde sınır tanımıyor. Bu kez, Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervini bahane ederek 'milli gaza ortak ol' reklamları ile vatandaşla..
Balıkçılar, hamsi kısıtlaması nedeniyle kısıtlamanın olmadığı Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinden Karadeniz'e açıldı. Hamsi fiyatlar..
Karadeniz'de Bartın İnkumu açıklarında kuru yük gemisinin batması sonucu 2 kişinin daha cansız bedeni bulundu. Kayıp 3 kişiyi arama çalışmaları ise sürüyor..
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen hamsi avına İstanbul Boğazı'nda ve Karadeniz'in büyük bir bölümünde kısıtlama süresi 28 Ocak'a kadar uzatıl..
Deniz dolgusu üzerine inşa edilen, Samsun'dan Artvin'in Sarp Sınır Kapısı'na kadar uzanan, 542 kilometrelik Karadeniz Sahil Yolu'nda çatlaklar oluşmaya baş..
Karadeniz'de artan bal tüketimine karşı uzmanlar ve bal üreticileri, 'orman gülü' bitkisinden üretilen 'deli bal'ın ölçüsüz tüketiminin, zehirlenme ve ölüm..
Hamsi popülasyonuna ilişkin açıklamasında 'Yunuslar kontrollü avlansın' önerisiyle eleştirilen Doç. Dr. Mehmet Kocabaş, açıklama yaptı. 
Doğu Karadeniz'de dün 4 ilde 23 farklı noktada çıkan örtü ve orman yangınları bölgede yağışlı havanın da etkisiyle söndürüldü. 
Karadeniz'de azaldığı belirtilen hamsiyi kurtarmak için tepki çekecek bir öneri geldi. Av yasağı nedeniyle sayıları giderek artan ve yetişkini günde 70 kil..
Tarım ve Orman Bakanlığı, Karadeniz'de avlanan hamsi balıklarında; yasal avlanabilir boy uzunluğunun altındakilerin oranının artması nedeniyle hamsi avına..
Rusya'ya ait Su-30 tipi savaş uçağı, Fransa'ya ve ABD'ye ait casus uçaklarını Karadeniz üzerinde engelledi.
Ekmeğini denizden çıkaran Karadenizli balıkçıların yüzü hamsi ile güldü. 
Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz'de uçuş yapan ABD keşif uçağının, Rus savaş uçağı tarafından engellendiğini açıkladı.
Bayburt'ta, meydana gelen 3.8'lik depremin güncel deprem haritasında yer almayan örtülü bir faydan kaynaklandığı değerlendiriliyor. Uzmanlar diri fay harit..
Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Marmara Bölgesi'nin bazı kesimlerinde yarın sağanak, Artvin'in iç kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrel..
Fatih sondaj gemisinin Türkali-1 kuyusundaki sondaj çalışmaları başladı.
Doğu Karadeniz'de yağışların azalmasıyla oluşan kuraklıkla birlikte yakılan anız ateşi, lodosla yayılarak, orman yangınları riskini artırdı. Uzmanlar vatan..
Karadeniz Bölgesi'nde son aylarda azalan yağışlar, dere yatakları ve barajlarda su seviyesinin düşmesine, içme suyu kaynaklarının azalmasına yol açtı. 
Batı Karadeniz'in önemli limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, palamut sezonunda sona yaklaşıldı. Balıkçılar ise, 15 güne başlaması beklenen hamsi av..
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Karadeniz'deki 'Tuna-1' bölgesinde 405 milyar metreküp doğalgaz rezervinin bulunduğu sondaj çalışmalarının görü..
Karadeniz'de bu yıl palamut bolluğu yaşanırken, gözler hamsi avına çevrildi. Hamsi sürülerinin Karadeniz'e kıyı bazı ülkelerde daha küçük boylarda avlandığ..
Karadeniz'deki sondaj faaliyetlerine katılmak üzere yola çıkan Kanuni Sondaj Gemisi, Çanakkale Boğazı'dan geçti. İstanbul'a yaklaşık 22 saat sonra ulaşması..
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kanuni sondaj gemisinin Mersin Taşucu Limanı'ndan demir aldığını ve Yavuz sondaj gemisini selamlayarak Hayda..
Egeli balıkçıların avladıkları balıklar Türkiye'nin dört bir yanına gönderiliyor. Ege'de avlanan hamsi ise en çok Karadeniz Bölgesi'ne gönderiliyor. 
Türkiye, Ege ve Karadeniz için 3 yeni Navtex duyurusu yayınladı. Ege için yapılan duyuruda atış eğitimi yapılacağı bildirildi.
Batı Karadeniz'de denize açılan balıkçılar, avladıkları bol miktarda palamutla limana dönmenin mutluluğunu yaşıyor.
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ifşa ettiği en fazla taklit ve tağşiş edilen ürünler arasında yer alan tereyağının içerisine 'patates nişastası' eklenerek sah..
Mersin'in Silifke ilçesinde bakıma alınan Türkiye'nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni'nin, Taşucu'ndan demir alıp, Karadeniz'e açılması için sayılı günler kald..
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki doğalgaz keşfi için, "Yaptığımız hesaplamalara göre, bugünkü şartlarda ithal ettiğimiz gaza g..
Karadeniz'de deniz tabanından çekilen kumun, kıyı erozyonuna neden olduğu ortaya çıktı.
Karadeniz'de Romanya Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Türk balıkçı teknesine, plastik ve gerçek mermilerle ateş açıldı. Mermilerin isabet ettiği 3 balıkç..