"İran" haberleri

Al Arabiya'nın haberine göre İran Devrim Muhafızları Komutanı Muslim Shahdan, Suriye-Irak sınırında insansız hava aracı (İHA) saldırısında öldürüldüğü iddi..
İranlı bilim insanı ve nükleer programın mimarlarından Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastın, yol kenarına bırakılan bir kamyonete monte edilen otomatik si..
ABD medyasına konuşan ve adı açıklanmayan İsrailli bir yetkili, İran'ın nükleer programının önemli isimlerinden Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesi konusunda..
Suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade için Meşhed ve Kum'da cenaze töreni düzenlendi. İran'da yapılan 'intikam' açıklamalar..
Dışişleri Bakanlığı, İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade'nin uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin başsağlığı mesajı yayımladı.
Eski ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü John Brennan, İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden bilim insanı Muhsin Fahrizade'nin suikas..
İran, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin suikast sonucu öldürülmesinden İsrail'in sorumlu olduğuna yönelik 'önemli bulguların olduğunu' açıkladı.
İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden bilim insanı Mohsen Fakhrizadeh, Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde düzenlenen terör saldırısı sonucund..
İsrail hükümetinin, ABD Başkanı Trump'ın görev süresi sona ermeden Washington'un İran'ı vurma ihtimaline karşı orduya "hazırlıklı olun" talimatı verdiği id..
İstanbul'da kendini avukat olarak tanıtarak iş adamlarının 400 bin lirasını dolandıran İran uyruklu şüpheli tutuklandı.
İran hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülkede ortaya çıkışından bu yana en sıkı tedbirleri bugün itibarıyla hayata geçirdi.
İran Sağlık Bakan Yardımcısı Melekzade, Sağlık Bakanı Said Nemeki'yi koronavirüs salgınını kötü yönetmek ve çok sayıda can kaybına neden olmakla suçlayarak..
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail savaş uçaklarının Suriye'de İran güçleri ile Suriye ordu hedeflerine saldırı düzenlediğini açıkladı.
ABD Hazine Bakanlığı, İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in kontrolündeki Mostazafan Vakfı ile İstihbarat Güvenlik Bakanı Mahmoud Alavi'nin de araların..
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, ülkede yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tebdirlere riayet edilmemesi halinde virüs kaynaklı günlük can kayıpla..
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), Tahran'ın düşük düzeyde zenginleştirilmiş uranyum stokunun nükleer anlaşmada belirlenen seviyenin çok üstünde old..
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'de seçimi önde götüren Demokrat Parti adayı Joe Biden'a İran ile ilgili tüm yükümlülüklerine geri dönme çağrısında bul..
ABD'de yapılan başkanlık seçimlerinde kıyasıya yarış sürerken, İran'dan kritik bir yorum geldi. Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, seçimi kimin kazanacağını önems..
ABD yönetimi, İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrec Mescidi ile iki üst düzey Hizbullah yetkilisini yaptırım listesine aldı.
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile Ulusal İstihbarat Direktörlüğü (DNI), Rusya ve İran'ın ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerine müdahale e..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin İran ile silah ticaretine giren kişi ve kuruluşlara yaptırım uygulamaya hazır olduğunu bildirdi.
İran, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2007'den bu yana ülkeye uygulanan silah ambargosunun kaldırıldığını ve bugün itibarıyla her türlü konvansiyonel s..
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Esendere Gümrük Kapısı'nda TIR'a düzenlenen operasyonda 113 kilo uyuşturucu ele geçirildi, araç sürücüsü göz..
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesine yönelik silah ambargosunun 18 Ekim'de sona ereceğini belirterek, "Pazar gününden itibaren istediğimiz ülkeye sila..
ABD yönetimi, İran'ın 18 bankasına yaptırım uygulama kararı aldı. İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD yönetimini, İran'ın gıda ve ilaç ticareti için kullandığ..
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin ülkesine karşı yürüttüğü "ekonomik savaş"ın daha fazla süremeyeceğini söyledi.
İran, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "Tahran yönetiminin birkaç ay içinde iki nükleer bomba için yeterli zenginleştirilmiş uranyuma sahip olacağı"..
İran'ın güneydoğusundaki Sistan-Beluçistan eyaletinde Devrim Muhafızları Ordusu'na ait araçlara düzenlenen silahlı saldırıda 3 asker öldü, 1 asker yaraland..
İran'ın kuzeydoğusundaki Gülistan eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
İran Anayasa Koruma Konseyi Sözcüsü Abbas Ali Kadkhodaei, ABD'nin İran yargısına yönelik yaptırımlarının kabul edilemez olduğunu belirterek, "Peki biz de A..
Mike Pompeo, başta İranlı güreşçi Navid Afkari olmak üzere birçok siyasi tutukluyu idam cezasına çarptıran İranlı iki yargıcı, bir Devrim Muhafızları Mahke..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve İran Savunma Bakanlığı'na yaptırım uygulama kararı aldığını açıkladı.
İran Alzheimer Derneği Başkanı Masume Salihi, her 7 dakikada bir İranlının alzheimer hastalığına yakalandığını söyledi.
ABD'de, İran'a uygulanan yaptırımları delmekle suçlanan iş insanı Rıza Sarraf'ın kurduğu ağ, FinCEN belgelerine yansıdı. 
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "İran'a karşı zorbalıkla muamele etmek isteyen başarısız olacaktır ve ABD bugün kesin olarak yenilgiye uğramıştır" dedi.
İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, ABD Başkanı Donald Trump'ın, "ülkesini hedef alan herhangi bir İran saldırısına yıkıcı yanıt verileceği" yönündeki tehdidin..
İran'da koronavirüs hastalarının artmasıyla hastanelerin yetersiz kalması üzerine Tahran'ın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan İran Mall Alışveri..
İstanbul Şişli'de 14 Kasım gecesi yolda yürürken öldürülen Mesut Mevlevi'nin İran eski istihbarat ajanı ve rejim muhalifi olduğu ortaya çıktı.
Ruhani, Reisi ve diğer yönetim organlarına seslenen Ahmedinejad İran'ın eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, benzin zammı nedeniyle yapılan gösterilere d..
İran'da geniş çaplı protestolara neden olan benzin zammının ardından duyurulan sosyal yardımların ilk aşaması kapsamında milyonlarca aileye 55 bin (27,5 li..
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin bir yandan müzakere istediklerini söylerken diğer yandan müzakere edecekleri bakana yaptırım uyguladıklarını söyle..
ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla serbest bırakıldı.
ABD'nin Hürmüz Boğazı'nda bir İran İnsansız Hava Aracı'nın (İHA) düşürüldüğü yönündeki açıklamasının ardından İran'dan ilginç bir yanıt geldi. İran Dışişle..
İran'a ait petrol tankerine Cebelitarık özerk yönetiminin "geçerli sebep" iddiasıyla el koyması, İran ile İngiltere arasında tansiyonun yükselmesine neden..
İran, 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmaya taraf ülkelerin taahhütlerini yerine getirmemesi durumunda Arak nükleer reaktörünün aktive edileceğini duyur..
ABD ve İran arasında son günlerde gerilimi artıran İHA kriziyle ilgili bugün Rusya'dan bir son dakika açıklaması geldi. Rusya Güvenlik Konseyi ABD İHA'sını..