"ilham aliyev" haberleri

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'daki sorunun çözüme kavuştuğunu ve bu konuya dönmenin kimseye fayda sağlamayacağını söyledi.
Bugün 10 mayıs. Azerbaycan için önemli bir gün. modern Azerbaycan'ın kurucusu, ulusal lideri Haydar Aliyev'in doğum günü. Bu sene Azerbaycan halkı milli li..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı'nın güven mektubunu kabul etti. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıkla..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'e, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını sözde "soykırım" olarak nitelemesind..
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, temaslarda bulunmak için geldiği Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü
Türk ve Azerbaycan askerleri bir ortak tatbikat daha gerçekleştirdi... 2 gün devam eden operasyonel taktik tatbikat sona erdi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, bazı ülkelerin ihtiyacından birkaç kat daha fazla koronavirüs aşısı temin ettiğini belirterek, aşıların 'eşitsiz ve adalet..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Karabağ'daki son durumu görüşerek ateşkesi teyit ettiler
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e bir tebrik mektubu gönderdi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, işgalden kurtarılan Fuzuli ve Hocavend bölgelerine gitti. Aliyev'in eşi Mihriban Aliyeva'nın ınstagram hesabından pa..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç başkanlığındaki TBMM heyetini kabul etti.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bingöl'den Bitlis'e gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan askerler için Cum..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen 14. Liderler Zirvesi'nde konuştu. Aliye..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yabancı gazeteciler için düzenlenen basın toplantısında 4 dilde soruları cevapladı. 4 saat süren toplantıyı Azerbayc..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Sınırların kapalı olması, kardeşlik simgesidir. Azerbaycan-Ermenistan sınırı açılıyorsa, Türkiye-Ermenistan sınırı..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 10'dan fazla ülkenin Hocalı Soykırımı'nı kabul ettiğini söyledi. Aliyev, "Ermenistan'da buhranlı vaziyet sürüyor, pr..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den Ermenistan'daki gelişmelerle ilgili açıklama geldi. Aliyev, "Ermenistan hiçbir zaman bu kadar acınası durumda olm..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yarınki doğum günü dolayısıyla tebrik ederek, "Tüm bu başarılar, büyük bir devl..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülke ana karası ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti arasında ulaşımın Ermenistan üzerinden sağlanmasının planlandığı yeni..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 13 sivilin şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a başsağlığı mesajı yolladı.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ağdam bölgesinde Türk-Rus ortak gözlem merkezinin açılışı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla a..
MHP lideri Devlet Bahçeli, daha önce açıkladığı, Azerbaycan'ın Şuşa kentine okul projesinin hayata geçeceğini duyurdu. 
Bölge turu kapsamında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giden İran Dışişleri Bakanı Muhammet Cevad Zarif, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kab..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 
Rusya'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan arasında gerçekleştirilen üçlü g..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ayvazyan'ın Dağlık Karabağ'ı ziyaret ederek, sözde Ermeni yöneticilerle bir araya gelmesine te..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa şehrini ülkenin "kültür başkenti" ilan ettiğini açıkladı.
Yeni yıl nedeniyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e tebrik mesaj gönderen MHP lideri Bahçeli, "Tüm Azerbaycanlı soydaşlarımın yeni yılını muhabbetle..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ABD'nin Türkiye'ye S-400 yaptırım kararını, "kabul edilemez", "haksızlık" ve "hukuka aykırılığın bir göstergesi" şek..
Azerbaycan Ulusal Lideri Haydar Aliyev'in bugün 17'nci ölüm yıl dönümü, Azerbaycanlılar milli liderlerinin huzuruna bu yıl gururla çıkıyor, zira vasiyeti y..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın milli lideri Haydar Aliyev'in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehit..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Ulusal Meclisi'nin skandal 'Karabağ' kararına yanıt olarak, "Kardeşim Aliyev'in Fransızlara bir tavsiyesi oldu. 'Ermenileri b..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'da yaklaşık 1 aydır ateşkese uyulduğunu belirterek, "Türkiye ve Rusya, Ortak Ateşkes İzleme Merkezi a..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in teklifiyle düzenlenen BM Salgın Özel Oturumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli mesajlar verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9-10 Aralık'ta Bakü'ye ziyaret gerçekleştirecek, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le görüşecek.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın yenilgisini kabul eden bildiriye imza attığı 10 Kasım tarihini "Zafer Günü" ilan etti. Vatan Muharebes..
Laçın iline 28 yıl sonra yeniden alınmasının ardında ulusa seslenen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Ağdam, Kelbecer ve Laçın'ı tek bir kurşun atmad..
27 yıl sonra Ağdam'ın işgalden kurtulmasının ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa seslendi
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, işgalden kurtarılan topraklarda Azerbaycan bayrağını öpüp göndere çekti. Eşi, Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mehri..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İllham Aliyev, cephe bölgesine gitti, coşkuyla karşılandı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Karabağ savaşındaki parlak zafer için birbirlerini tebrik etti.  İki lider, Rusya ve Türkiye'nin..
Azerbaycan ordusu 1 kasaba, 48 köy ve 8 stratejik tepeyi daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı.
Azerbaycan ordusu 6 kentte 23 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtardı. Açıklama Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den geldi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı kabul etti. Çavuşoğlu ve Akar, hem Azerbay..
Azerbaycan ordusu, kritik öneme sahip Şuşa kentini işgalden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "28 yıl sonra Karabağ'ın kalbi Şuşa'da ezan se..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 16 köyün daha Ermenistan işgalinden kurtarıldığını açıkladı. Azerbaycan ordusu Hocalı'da da iki köyü işgalden kurtar..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cebrayıl, Zengilan ve Gubadlı'da 8 köyün daha işgalden kurtarıldığını duyurdu.
Resmi ziyaret amacıyla Bakü'ye giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Aliyev, Karabağ sor..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen deprem..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Arabulucular uluslararası hukuk normları ve tarafsızlığa uymak açısından tarafsız olmalı. aksi takdirde arabulucu o..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü. Aliyev, görüşmede 29 Ekim tebriğini iletti. 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 13 köyün daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardığını duyurdu. Aliyev, "Berde sakinlerinin intikamı yerde kalmayacak,..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tebrik mektubu yolladı. Aliyev mesajında..
Dağlık Karabağ'da insani amaçlı geçici ateşkesin yürürlüğe girmesinin hemen ardından Ermenistan'ın ateşkesi üçüncü kez ihlalinden sonra Azerbaycan Cumhurba..
İlham Aliyev, "Erivan'ın nereden ve nasıl silah aldığını biliyoruz. Biz tek başımıza savaşıyoruz. Cebrail, Füzuli, Zengilan, Gubadlı, Hadrut ve Kelbecer'in..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyetle ile görüştü. Aliyev, "Tarih boyunca sürdürülen iyi ilişkileri,..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, tarihi Hüdaferin Köprüsü'ne Azerbaycan bayrağı dikildiğini açıkladı. Uzun süre Ermenistan işgalinde kalan kadim köpr..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulusa sesleniş konuşması yaptı. Aliyev konuşmasında Füzuli kenti ve Kocaahmetli, Çimen, Cuvarlı, Pirahmetli, Musabey..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Hocavend bölgesinde 3 köyün daha Ermenistan işgalinden kurtarıldığını duyurdu.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Azerbaycan halkı için bu savaş bir özgür savaşı, Ermenistan içinse işgal..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Füzuli, Cebrail ve Hocavend'de 6 köyün daha Ermenistan işgalinden kurtarıldığını söyledi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Azerbaycan'da Türk askeri yok ama Türk yapımı İHA'lar kullanıyoruz. Bu İHA'larla 1 milyar dolarlık Ermeni askeri te..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e mektup gönderdi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ilham Aliyev, Haber Global'e özel açıklamalarda bulundu. Aliyev, Moskova'da tarafların bir araya gelmesinin ardından Ermenistan'ın..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Çayırlı, Kışlak, Efendiler dahil 8 köyün kurtarıldığını söyledi. Aliyev, "İşgalciye son şansı veriyoruz, çıkın topra..
İlham Aliyev, "Arabuluculuk potansiyeli olan samimi ülkeler uzun vadeli barışın garantörü olacaktır" açıklamasında bulundu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çalışma ziyareti gerçekleştirmek üzere hareket ettiği Azerbaycan'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kab..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TRT Haber'de soruları yanıtladı. Aliyev, "Azerbaycan Ordusu birçok yeri işgalden kurtardı" dedi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Ordu, Cebrail şehrinin kontrolünü, ayrıca Cebrail bölgesindeki Karhulu, Şükürbeyli, Yukarı Maryan, Çeleken, Taşkese..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Biz, 'durun, çalışacağız, müzakere yürüteceğiz, yardım edeceğiz" gibi beyanları dinleyecek durumda değiliz. Bunları defal..
Ermenistan'ın saldırılarında yaralananları ziyaret eden Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Biz kendi toprağımızda savaşıyoruz. Ermenistan topraklarımı..
BM Genel Sekreteri Guterres ile görüşen Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Dağlık Karabağ sorunu, yalnızca uluslararası hukuk kuralları ve Azerbaycan'ın top..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Ermenistan askerinin bizim toprağımızda ne işi var? Bizim işimiz hak işidir, biz zafer kazanacağız. Ermenistan gerekli c..
Ermenistan'ın Türkiye'ye karşı toprak iddiasını değerlendiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Bir kendinize bakın, bir de Türkiye'ye" diyerek sert tepki..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan parlamentosunu feshetme kararı aldı.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, " Bugün tarihi bir gündür. TANAP'ın ömrü uzun olacak, Türkiye-Azerbaycan ve diğer komşu halklara fayda verecek. TANAP, ülk..
ABD Başkanı Donald Trump, Azerbaycan'ın 28 Mayıs Cumhuriyet Bayramını kutlayan bir mesaj gönderdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e hitaben yazdığı..