"ilham aliyev" haberleri

27 yıl sonra Ağdam'ın işgalden kurtulmasının ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa seslendi
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, işgalden kurtarılan topraklarda Azerbaycan bayrağını öpüp göndere çekti. Eşi, Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mehri..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İllham Aliyev, cephe bölgesine gitti, coşkuyla karşılandı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Karabağ savaşındaki parlak zafer için birbirlerini tebrik etti.  İki lider, Rusya ve Türkiye'nin..
Azerbaycan ordusu 1 kasaba, 48 köy ve 8 stratejik tepeyi daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı.
Azerbaycan ordusu 6 kentte 23 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtardı. Açıklama Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den geldi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı kabul etti. Çavuşoğlu ve Akar, hem Azerbay..
Azerbaycan ordusu, kritik öneme sahip Şuşa kentini işgalden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "28 yıl sonra Karabağ'ın kalbi Şuşa'da ezan se..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 16 köyün daha Ermenistan işgalinden kurtarıldığını açıkladı. Azerbaycan ordusu Hocalı'da da iki köyü işgalden kurtar..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cebrayıl, Zengilan ve Gubadlı'da 8 köyün daha işgalden kurtarıldığını duyurdu.
Resmi ziyaret amacıyla Bakü'ye giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Aliyev, Karabağ sor..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen deprem..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Arabulucular uluslararası hukuk normları ve tarafsızlığa uymak açısından tarafsız olmalı. aksi takdirde arabulucu o..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü. Aliyev, görüşmede 29 Ekim tebriğini iletti. 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 13 köyün daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardığını duyurdu. Aliyev, "Berde sakinlerinin intikamı yerde kalmayacak,..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tebrik mektubu yolladı. Aliyev mesajında..
Dağlık Karabağ'da insani amaçlı geçici ateşkesin yürürlüğe girmesinin hemen ardından Ermenistan'ın ateşkesi üçüncü kez ihlalinden sonra Azerbaycan Cumhurba..
İlham Aliyev, "Erivan'ın nereden ve nasıl silah aldığını biliyoruz. Biz tek başımıza savaşıyoruz. Cebrail, Füzuli, Zengilan, Gubadlı, Hadrut ve Kelbecer'in..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyetle ile görüştü. Aliyev, "Tarih boyunca sürdürülen iyi ilişkileri,..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, tarihi Hüdaferin Köprüsü'ne Azerbaycan bayrağı dikildiğini açıkladı. Uzun süre Ermenistan işgalinde kalan kadim köpr..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulusa sesleniş konuşması yaptı. Aliyev konuşmasında Füzuli kenti ve Kocaahmetli, Çimen, Cuvarlı, Pirahmetli, Musabey..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Hocavend bölgesinde 3 köyün daha Ermenistan işgalinden kurtarıldığını duyurdu.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Azerbaycan halkı için bu savaş bir özgür savaşı, Ermenistan içinse işgal..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Füzuli, Cebrail ve Hocavend'de 6 köyün daha Ermenistan işgalinden kurtarıldığını söyledi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Azerbaycan'da Türk askeri yok ama Türk yapımı İHA'lar kullanıyoruz. Bu İHA'larla 1 milyar dolarlık Ermeni askeri te..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e mektup gönderdi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ilham Aliyev, Haber Global'e özel açıklamalarda bulundu. Aliyev, Moskova'da tarafların bir araya gelmesinin ardından Ermenistan'ın..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Çayırlı, Kışlak, Efendiler dahil 8 köyün kurtarıldığını söyledi. Aliyev, "İşgalciye son şansı veriyoruz, çıkın topra..
İlham Aliyev, "Arabuluculuk potansiyeli olan samimi ülkeler uzun vadeli barışın garantörü olacaktır" açıklamasında bulundu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çalışma ziyareti gerçekleştirmek üzere hareket ettiği Azerbaycan'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kab..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TRT Haber'de soruları yanıtladı. Aliyev, "Azerbaycan Ordusu birçok yeri işgalden kurtardı" dedi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Ordu, Cebrail şehrinin kontrolünü, ayrıca Cebrail bölgesindeki Karhulu, Şükürbeyli, Yukarı Maryan, Çeleken, Taşkese..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Biz, 'durun, çalışacağız, müzakere yürüteceğiz, yardım edeceğiz" gibi beyanları dinleyecek durumda değiliz. Bunları defal..
Ermenistan'ın saldırılarında yaralananları ziyaret eden Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Biz kendi toprağımızda savaşıyoruz. Ermenistan topraklarımı..
BM Genel Sekreteri Guterres ile görüşen Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Dağlık Karabağ sorunu, yalnızca uluslararası hukuk kuralları ve Azerbaycan'ın top..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Ermenistan askerinin bizim toprağımızda ne işi var? Bizim işimiz hak işidir, biz zafer kazanacağız. Ermenistan gerekli c..
Ermenistan'ın Türkiye'ye karşı toprak iddiasını değerlendiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Bir kendinize bakın, bir de Türkiye'ye" diyerek sert tepki..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan parlamentosunu feshetme kararı aldı.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, " Bugün tarihi bir gündür. TANAP'ın ömrü uzun olacak, Türkiye-Azerbaycan ve diğer komşu halklara fayda verecek. TANAP, ülk..
ABD Başkanı Donald Trump, Azerbaycan'ın 28 Mayıs Cumhuriyet Bayramını kutlayan bir mesaj gönderdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e hitaben yazdığı..