"İçişleri Bakanlığı" haberleri

İçişleri Bakanlığı'ndan "Aşı karşıtlarına izin vermeyen Maltepe Kaymakamı sürüldü" şeklinde çıkan haberlerle ilgili açıklama yapıldı. 
İçişleri Bakanı Soylu, "Göç Kurulu Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu.
İçişleri Bakanlığı, 1 milyon TL'ye kadar ödülle Turuncu kategoride yer alan, Diljin Mariya Dersim kod adlı Saniye Toprak'ın etkisiz hale getirildiğini duyu..
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü e-hizmetlerine bir yenisini ekledi.
Balıkesir Valiliği, Edremit'te gerçekleşen gösteriyle ilgili soruşturma başlatıldığını ve Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal'ın merkezi çekildiğini açıkladı
İçişleri Bakanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı "Güvenli Eğitim Uygulaması" gerçekleştirildi. Uygulama kapsamında 56.783 okul servis aracı denet..
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan alt-üst soy sorgulama hizmetine gösterilen yoğun ilgid..
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliği'ne "Stadyumlara Giriş Tedbirleri"  konulu ek genelge gönderdi.
İçişleri Bakanlığı, okullarda güvenliğe ilişkin 81 il valiliğine talimat yazısı gönderdi.
Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Bangladeş'ten gelenlere yarından itibaren PCR testi zorunluluğu getirildi. Uygulama 4 Eylül'den itibaren başlayacak.
İçişleri Bakanlığı, Gri kategoride aranan suikastçı olarak bilinen Rojin Amed kod adlı terörist Fidan Kurtpınar etkisiz hale getirildi.
Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın liderliğindeki Zafer Partisinin kuruluş dilekçesi yarın İçişleri Bakanlığına verilecek.
İçişleri Bakanlığı, aranan teröristler listesinde turuncu kategoride yer alan terörist Sonuç Gürdeğir'in, İstanbul'un Ataşehir ilçesinde saklandığı ikamett..
Eren-13 Operasyonları kapsamında, Şırnak-Bestler Dereler bölgesinde, Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, jandarma komando birliklerince gerçek..
İçişleri Bakanlığı'nda yapılan açıklamada "Terör örgütü PKK'da çözülme devam ediyor, 5 örgüt mensubu daha ikna yoluyla teslim oldu, 3'ünün ailesi Diyarbakı..
İçişleri Bakanlığı, PKK terör örgütünden kaçan 5 terör örgütü mensubunun daha bugün güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.
İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen ikna çalışmaları neticesinde PKK'lı 5 terörist daha teslim oldu.
İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde kayıtlı 7, Ankara E..
İçişleri Bakanlığı, Afganistan'da yaşanan gelişmeler üzerinden düzensiz göçmenlerin kalabalık gruplar halinde kontrolsüz biçimde sınırlardan girdiği iddias..
İçişleri Bakanlığı, PKK'lı 5 örgüt mensubunun daha ikna yoluyla teslim olduğunu duyurdu.
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sosyal medya üzerinden FETÖ nedeniyle ihraç edilenlerin geri dönüşleri veya iadeleriyle ilgili dedikodu kaynaklı..
İçişleri Bakanlığı, 1 Temmuz'dan sonra başlayacak yeni normalleşme dönemine ilişkin genelge paylaştı. Bakanlık tarafından paylaşılan genelgede, 2 sektörde,..
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliği'ne "2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tedbirleri' konulu genelge gönderdi. YKS girecek adaylar için nüfus müdürlükleri..
1 Haziran itibarıyla ülkede uygulanmaya başlanan kademeli normalleşmede uygulanacak önlemler ve kısıtlamaların gevşetilmesi adımları açıklanmıştı. İçişler..
İçişleri Bakanlığı, Eren 13 Operasyonu kapsamında Şırnak-Merkez ilçe Cudi Dağı Tuşimiya Vadisi bölgesinde çıkan çatışmada 1 teröristin silahıyla birlikte e..
İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK'da çözülmenin devam ettiğini ve 1 örgüt mensubunun daha ikna yoluyla teslim olduğunu duyurdu.
Bitlis Tatvan'daki operasyonda 1 korucu şehit oldu, 2 jandarma yaralandı. Operasyonda 3 teröristin ise etkisiz hale getirildikleri belirtildi. 
İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine "Liselere Giriş Sınavı Tedbirleri" konulu genelge gönderdi.
İçişleri Bakanlığı, PKK/KCK terör örgütünden kaçan 3 örgüt mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 1 Haziran itibarıyla uygulanması planlanan kademeli normalleşme pla..
İçişleri Bakanı Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan iddialara ilişkin yazılı açıklama yapıldı. THY uçaklarının sigorta işlemlerini yaptıklarına ili..
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Şehit Ailelerinin Kabristan Ziyaretleri" konulu genelge gönderdi.
Koronavirüs tedbirleri kapsamındaki tam kapanma sürecinde, muafiyet kapsamında olan sektör çalışanları için şimdiye kadar 3 milyon 21 bin 778 Çalışma Muafi..
İçişleri Bakanlığı son 24 saatte muafiyet kapsamında; sadece e-Başvuru ve Alo 199 üzerinden verilen; seyahat izin belgesi ve çalışma muafiyeti izin belgesi..
Ankara Barosu, İçişleri Bakanlığı'nın 17 Mayıs'a kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında alkol satışını da yasaklayan kararını Danıştay'a ta..
Tam kapanmaya geçişle birlikte, muafiyet kapsamında çalışacak olanlar için, denetimlerde görev belgesi (çalışma izin belgesi) istenecek. Peki, çalışma izin..
İçişleri Bakanlığının e-Başvuru sistemi üzerinden "görev belgesi" başvurusu yapılabileceğini açıklamasının ardından e-Devlet'te yaşanan yoğunluk sistemin k..
İçişleri, saat 19.00'da başlayacak 17 günlük tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili hatırlatmalarda bulundu. Bu süreçte kendi ihtiyaçlarını karşıl..
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Dr. Savaş Karabulut'un "İstanbul'da depreme hazırlık çalışmaları yapılmıyor" iddialarına yazılı bir açıklama yapt..
Tam Kapanma Tedbirleri kapsamında, apartman ve site yöneticilerine de binalarında oturanlar ve kural ihlali yapan sakinleri uyarma yükümlülüğü verildi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ,İstanbul'un Afetlere Hazırlık Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Soylu, İstanbul'da 5 bin 600 acil durum toplanma alanın..
Kısmi kapanma kararları, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile belli oldu. İşte spor salonları, halı sahalar, yüzme havuzları ve güzellik merkezleri için al..
Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergahı ile sınırlı olmak kaydıyla, kısıtla..
İçişleri Bakanlığı, Ramazan ayının gelişiyle birlikte en çok merak edilen "Ramazan ayı boyunca yeme-içme yerleri masada müşteri kabul edecek mi" sorusuna y..
İçişleri Bakanlığı, ikna çalışması sonucu 5 örgüt mensubunun daha güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.
İçişleri Bakanlığı Eren-10 operasyonundan özel görüntüler paylaştı. Görüntüler 5-8 Nisan arasında Bestler Dereler operasyonunda kaydedildi.
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin hususlar hatırlatıldı. Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede kontrollü..
İçişleri Bakanı Soylu, "Eren-10 Operasyonu kapsamında Şırnak-Bestler Dereler Domuz Dağı bölgesinde 4 terörist silahlarıyla etkisiz hale getirildiğini duyur..
İçişleri Bakanlığı, hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili bir açıklama yaptı.
İçişleri Bakanlığı, PKK terör örgütünden kaçan 3 terör örgütü mensubunun daha güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.
CHP'den istifa eden ve Memleket Hareketi'nin partileşmesi için çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce, partisinin kuruluşu için tarih verdi. 
Ülke genelinde kovid-19 tedbirleri kapsamında 'Tematik Denetimler' devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, dün ülke genelinde yapılan denetimlerde 2 bin 839 işle..
İçişleri Bakanlığı, PKK/KCK terör örgütünden kaçan 4 örgüt mensubunun bugün güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.
İçişleri Bakanlığı: Türkiye'ye illegal yollardan giriş yapan ve bombalı eylem hazırlığında olan PYD/YPG'li terörist Şanlıurfa'da yakalandı.
İçişleri Bakanlığı, PKK silahlı terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezası alan Gebze Belediye Meclisinin CHP'li üy..
2019 yılından bu yana 15 ilde pilot olarak sürdürülen 'Elektronik Kelepçe Uygulaması' 81 ilde aktif hale getirildi.
Aydın'da 92 yaşındaki kadına tecavüz edip boğarak öldüren katilin elindeki 'üç hilal' ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'araştırma' çağrısı yaptı..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2020 yılı kaza yeri ve kaza sonrası can kaybının 2019 yılına göre 607 kişi daha az olduğunu bildirdi.
İçişleri Bakanlığı, 'Tematik Denetim Planı' kapsamında yarın ülke genelinde restoran, lokanta, kafeterya gibi yeme içme yerleri ile kahvehane, kıraathane g..
Kontrollü normalleşme kapsamında geçilen 'Dinamik Denetim Süreci' kapsamında Erzurum'da denetime çıkan Vali Okay Memiş'e fırıncılardan ekmek fiyatının artı..
İçişleri Bakanlığı corona virüsü salgınında normalleşme ile ilgili en çok sorulan 12 soru ve cevaplarını açıkladı.
İçişleri Bakanlığı, hafta sonlarına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının bugün saat 21.00'de başlayıp Pazartesi sabah 05.00'de sonlanacağını açıkl..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara'ya giden milletvekiliyle ilgili soru üzerine, "HDP'li kadın vekil ve Parlamento'da görev yapıyor" dedi.
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, PKK/KCK terör örgütünün yurt içi faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik 40 ilde gerçekleştirilen opera..
İçişleri Bakanlığı, PKK/KCK terör örgütünden kaçan 2 örgüt mensubunun ikna çalışmaları sonucu güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.
Koronavirüsle mücadele kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına devam ediliyor. Bugün saat 21.00'de başlayıp pazartesi sabah 05.00'e..
İçişleri Bakanlığı'nca Şırnak-Siirt illerinde Eren-10 Gabar operasyonu başlatıldı.
İçişleri Bakanlığı'nca 22 bin 881 personelin katılımıyla ülke genelinde eş zamanlı "Trafik, Motosiklet ve Traktör Uygulaması" gerçekleştirildi.
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Eğitim Personeline Seyahat Muafiyeti" konulu genelge gönderdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin yürütülen dava ile ilgili, "Burada bir kasıt varsa şu anda mahkemede ve bir sonuca ul..
İçişleri Bakanlığı sosyal medyada terör propagandası yapan 575 sosyal medya hesabı hakkında işlem başlatıldığını ve 39 kişinin gözaltına alındığını duyurdu..
İçişleri Bakanlığı, Biyoteksan firmasının, Hava Elektronik Sanayii (HAVELSAN) mühendislik desteği ile geliştirdiği, yerli parmak izi tanıma sisteminde son..
İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı hafta sonuna yönelik olarak bilgilendirme yaptı. 
İçişleri Bakanlığı'nca valiliklere "Sevgililer Günü"nü de kapsayan 12-13-14 Şubat tarihlerindeki kısıtlamalara yönelik ek genelge gönderildi. Örgün eğitim..
Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektör protestolarıyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı, "Gözaltına alınan 159 kişiden 79'unun t..
İçişleri Bakanlığı 5 terör örgütü mensubunun ikna yoluyla teslim olduğunu bildirdi.
İçişleri Bakanlığı, terör örgütü DEAŞ'ın "sözde eğitim bakan yardımcısı" Ürdün uyruklu teröristin Sakarya'da yakalandığını açıkladı.
İçişleri Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklamasına göre 25 Ocak-1 Şubat'ta sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 31 bin 69 kişiye adli ya da idari..
Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde yapılan "Aranan Şahıslar ve Göçmen Kaçakçılığı Uygulaması"nda çeşitli suçlardan aranan 2 bin..
İçişleri Bakanlığı tarafından, 21:00'de başlayacak sokak kısıtlaması öncesinde bilgilendirme açıklaması yapıldı.
İçişleri Bakanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'militan' sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine kayak merkezlerindeki otellerde uygulanacak koronavirüs tedbirleriyle ilgili genelge gönderdi. Müşterilerin topluca bi..
İçişleri Bakanlığı'nca bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik olarak "Eren-3 Ağrı Dağı" Operasyonu başlatıldı. 
İçişleri Bakanlığı, 2 bin 24 personelin katılımıyla "Eren-2 Lice Operasyonu"nun başlatıldığını bildirdi.
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine sokağa çıkma kısıtlamalarında istisna kapsamına alınacak kişilerle ilgili ek genelge gönderdi.
İçişleri Bakanlığı'ndan bu akşam 21:00'de başlayacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklama geldi. 
İçişleri Bakanlığı'na bu yıl 21'i merkez ve 1751'i taşra teşkilatında istihdam edilecek 1772 sözleşmeli personel alınacak.
Şırnak'ın Gabar Dağı bölgesindeki mağarada 5 teröristin silah ve mühimmatlarıyla etkisiz hale getirildiği operasyonun yeni görüntüleri ortaya çıktı.
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, "Bugüne kadar izolasyona tabi tutulan 8 milyon 379 bin 749 kişiden 139 bin 693'ünün kurallara uymadığı tespit ed..
İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK'nın geçen yıl üstlendiği 1262 olay ve eylemin, 829'unun hiç gerçekleşmediğini, 403 eylemin ise örgüt ile bağlantısının..
İçişleri Bakanlığı "20-31 Aralık 2020 tarihleri arasında Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde 33 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda; 106'sı Türk, 161'i..
İçişleri Bakanlığı, yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen denetimlerini sürdürecek. Koronavirüs tedbirlerinin yanı sıra genel güvenlik, asayi..
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "Cadde, Bulvar, Meydan Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre yarın 21.00'den 1 Ocak 10.00'a kadar belirle..
İçişleri Bakanlığı evlenme işlemlerinde çiftlerden birinin ikametinin bulunduğu il ve ilçedeki evlendirme memurluğuna müracaat etme zorunluluğunu kaldırdı...
İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) eski dönemine ait bazı iş ve işlemlerde usulsüzlük yapıldığı iddialarını araştırmak üzere 3 mü..
İçişleri Bakanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabul edilen Kitle İmha Silahlarının Önlenmesine İlişkin Kanun'da Yardım Toplama ve Dernekler K..
İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı araştırmada, kısıtlamaların uygulandığı dönemde eşinin evde kalmasından memnun olup olmadığı sorusuna kadın katılımcılardan..
İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK'da, 7 örgüt mensubunun daha ikna yoluyla teslim olduğunu duyurdu.
İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları kapsamında, PKK/KCK terör örgütünden kaçan 2 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.