"Hulusi akar" haberleri

Üretimi tamamlanan yerli ve milli yeni nesil 3 Fırtına obüsü, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın katıldığı törenle Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Önümüzdeki dönemde milli muharebe uçağını yapacağız" açıklamasında bulundu. 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, PKK'lı teröristlerin Sincar'daki varlığına dikkat çekerek, Bağdat yönetiminin bu konuda çalıştığını belirtip "Bizden yard..
IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ve eski IKBY Başkanı ve KDP lideri Mesud Barzani ile görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terörle mücadele mesajı verdi...
Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, resmi ziyaret için Bağdat'a gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'i Cumhurbaşkanlığı S..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, temaslarda bulunmak üzere Irak'ın başkenti Bağdat'a gitti. 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya geldi. Görüşmede; ikili ve bölges..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sorunların çözümüne yönelik Yunanistan ile yapılan görüşmelerin yeniden başlamasından yana olduklarını belirterek, "Görüş..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Teröristler Irak'ın, Suriye'nin kuzeyinde varlıklarını sürdürdükçe hudutlarımızın, oradaki insanlarımızın güvenliği risk..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile Azerbaycan'a gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki, Türk unsurlarına herhangi bir saldırı girişiminde her yerde meşru hedef o..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde TSK komuta kademesi ile Libya'ya gitti.
Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komuta kademesi, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda "Kaplan Pençesi 2020 Tatbikatı"nı takip etti.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, S-400'lerden vazgeçilmesinin söz konusu olmadığını, füzelerin kullanılmak üzere alındığını söyledi. Akar, "SSB'de yaptır..
Bakan Akar, Yunanistan'ın AB'ye sırtını dayayarak başka kapılardan medet umduğunu ifade etti. Bakan Akar, son dönemdeki NAVTEX ilanlarıyla ilgili olarak, "..
Milli Savunma Bakanı Akar, Irak Kuzey'indeki operasyonlara ilişkin "PKK'ya karşı operasyonlarımız artan şiddetle devam ediyor. Son bir ayda 7'si büyük, 21'..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ermenistan-Azerbaycan ateşkesi için kurulacak Türk-Rus Ortak Merkezi ve tank palet fabrikası tartışmasıyla ilgili konuştu..
Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, "Silahlı Kuvvetler için 'satılmıştır' ifadesi hiç hoş olmadı, çok yanlış. İnanıyorum ki hukuk gereğini yerine getirecek" d..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Doğu Akdeniz'deki gelişmelerle ilgili olarak Yunanistan'a seslenerek, "Komşumuz inatla görüşmelerden imtina ediyor, başka..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız Senatosu'nun Karabağ kararına tepki gösterdi. Akar, Türk gemisine hukuksuz aramayla ilgili de önemli açıklamalard..
FETÖ'nün darbe girişimini Akıncı Üssü'nden yöneten siviller Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbete çarp..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk gemisine yönelik hukuksuz aramaya tepki gösterdi, "Türk gemisine yapılan arama uluslararası hukuka aykırı" dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar," Libya'nın BM tarafından tanınan meşru hükümetini destekliyoruz" dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk-Rus askeri heyetlerinin teknik görüşmelerine ilişkin, "Görüşmeler yapıldı, karşılıklı çalışmamız devam ediyor" açıkl..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yaşanan bazı olayların bilgisinin saklandığı iddialarına yanıt verdi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye'yi Ege karasularına ve Antalya körfezine hapsetme çabalarına karşı durmaya devam edeceğiz" dedi. Akar, S-400 kon..
Katıldığı televizyon programında, Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde Hulusi Akar'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan gazeteci Yılmaz Özdil'e..
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Karabağ'da ateşkes sonrası sürece..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Gelinen nokta bizi son derece mutlu etti. Bu harekat bir uyanıştır. Azerbaycan ordusu gücünü tüm dünyaya gösterdi" açıkl..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda Dağlık Karabağ'ı görüştü.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı kabul etti. Çavuşoğlu ve Akar, hem Azerbay..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin, "Hiç kimse gücünü, boyunu aşarak birtakım işler yapmaya kalkmasın, bunlar çıkmaz s..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Charlie Hebdo dergisine tepki göstererek, "İfade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Özbekistan Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev ile görüştü.
Türkiye ve Özbekistan arasında Askeri Mali İşbirliği Anlaşması imzalandı. Anlaşmaya imza atan Milli Savunma Bakanı Akar, "Her alanda ilişkilerimizi gelişti..
Kazakistan'a resmi ziyaret gerçekleştiren Milli Savunma Bakanı Akar, "Hem askeri eğitim, iş birliği hem de savunma sanayi konularında mevcut ilişkilerin ar..
Türkiye tarafından Pakistan'a ihraç edilen MİLGEM korvetlerinin üçüncüsü, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Pakistan Savunma Üretim Bakanı Zubaida Jalal..
Milli Savunma Bakanı Akar, S-400'le ilgili olarak, "Tedarik ettiğimiz sistemin kontrol ve hazırlıklarına planlandığı şekilde devam ediyoruz" dedi. 
Bakan Akar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ardında..
Milli Savunma Bakanu Hulusi Akar, "Türkiye, NATO üyelerinden beklenen sorumlulukları yerine getirmektedir. S-400'ler NATO'nun komuta ve kontrol altyapısına..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed Ali Ahmed El-Haddad'ı kabul etti.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, seçimi kazanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 5'inci Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a tebrik mesajı gönderdi.
Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov'la telefonda görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fuzuli'yi işgalden kurtaran ve sivil yerleşim yerlerini ateş altın..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Katar Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ghanim bin Shaheen Al-Ghanim ile görüştü.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü. Bakan Akar, Ermenistan'ın saldırılarına son vermesi ve işgal ett..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Oruç Reis'in yeniden faaliyete başlamasıyla ilgili açıklama yaptı. 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Ermenistan, terör örgütleriyle iş birliği yapmayı bırakmalı. Ermenistan, işgal ettiği Azerbaycan topraklarından derhal ç..
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.
Milli Savunma Bakanı Akar, "Ermenistan sivilleri hedef alarak savaş suçu işliyor. Bunun herkes tarafından bilinmesi lazım" dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Can kardeşlerimizin haklı davasında, öz topraklarını geri kazanma mücadelesinde sonuna kadar yanında olmayı sürdüreceğiz..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Savunma Bakanı Selahaddin Namroush ile bir araya geldi. Görüşmede, Bakan Akar tarafından Türkiye'nin istikrarlı, ba..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile telefonda görüştü.
Ermenistan'ın Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırılarına ilişkin konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Ermenistan derhal saldırıların..
Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin her zaman Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında ol..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Son dönemde Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmeler göstermektedir ki; modern bir deniz gücüne sahip olmak ülkemiz için hayat..
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Meşri ile görüştü.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Diyalogdan yanayız fakat herhangi bir oldubittiye de izin vermeyiz" dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hayal gören Macron'un kendisi. İki yüzyıl önce ölen Napolyon'un rolünü kapmaya çalışıyor ama buna gücünün ve boyunun yet..
Milli Savunma Bakanı Akar, Türkiye'nin terör örgütleri ile mücadeleye olan bağlılığında bir değişiklik olmadığını belirterek " Sınırlarımızın güneyinde bir..
Barış Pınarı Harekatı bölgesinde, dün meydana gelen araç kazasında ağır yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen bir askerin şehit olduğu bildirildi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akara, Al Jazeera televizyonuna yaptığı açıklamada Patriot-S400 örneğini göstererek, "Eğer F-35 alınamazsa başka arayışlara gir..
Milli Savunma Bakanı Akar, ABD heyeti ile görüşmelere ilişkin, "Toplantıda muhataplarımızın görüşlerimize yaklaştığını memnuniyetle müşahade ettik. Toplant..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Vekili Mark Esper ile telefonda görüştü. Akar, Esper'e Türkiye'nin ciddi hava ve füze tehdidi altında..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan, yeni askerlik sistemi, S-400, F-35, Türkiye-ABD ilişkileriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.