"Hulusi akar" haberleri

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile İtalyan mevkidaşı Lorenzo Guerini arasında dün İstanbul'da gerçekleşen görüşmede EURO 2020 sürprizi yaşandı. 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terörle mücadele mesajı vererek, 2015 yılından bu yana, 18 bin 196 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri, artık dünyada çok az sayıda ordunun elde edebileceği yüksek teknolojinin sağladığı avantajlara..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yalanla dolanla ordumuza ve onun komuta heyetine dil uzatmayı adet haline getiren ordubozanlar var" dedi.
Yunanistan'da sivil, asker bazı kişilerin tarihi hezeyanlarda bulunduğunu ifade eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,"Yunan komşularımız kendilerine güven..
Milli Savunma Bakanı Akar beraberindeki komutanlarla Irak sınırında kritik öneme sahip 2 bin 143 rakımlı Berkur Tepe Üs Bölgesi ile Gürvil Üs Bölgesi ve Ha..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, sınır birliklerinde incelemelerde bulundu. Bakan Akar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına da..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Başta dost ve kardeş Irak olmak üzere, tüm komşularımızın sınırlarına ve egemenliğine saygılıyız. Bundan kimsenin şüphes..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Akar, "TSK, Sayın..
Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, NATO'nun Afganistan gündemli toplantısına katıldığını duyurdu.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya-Ukrayna gerginliğinin bir an önce bitmesinden yana olduklarını söyledi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiliz mevkidaşı Wallace'in daveti üzerine İngiltere'nin başkenti Londra'ya gitmişti. İngiltere Savunma Bakanı Ben Walla..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace'ın davetlisi olarak Londra'ya resmî bir ziyaret gerçekleştirdi. Her iki Bakan, görüş..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace'ın daveti üzerine İngiltere'ye resmi ziyaret gerçekleştirdi.
Milli Savunma Bakanı Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Hasanov ile video konferans sistemi üzerinden görüştü. Bakan Akar, "30 yıldan beri devam ede..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 104 emekli amiralin bildirisiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.
Milli Savunma Bakanı Akar, "Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Operasyonlarımız artan bir şiddetle devam edecek" dedi.
Milli Savunma Bakanı Akar, ABD Savunma Bakanı Austin ile telefonda görüştü. Akar'ın Austin ile görüşmesinde bölgesel güvenlik ve ikili savunma iş birliği k..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Harp okullarında irtica' iddialarıyla ilgili olarak, "İddia kesinlikle doğru değil, değişiklik, yönetmeliği daha etkin h..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin YPG ile iş birliği yapmak yerine Türkiye ile işbirliği yapması gerektiğini söyledi. Akar, "Biz hazırız, doğru ola..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan ile görüşmelere önem verdiklerini belirterek, "Yunan komşularımızın uzlaşmaz ve kışkırtıcı tutumlarından bir a..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mısır ile diplomatik temasların başlaması hakkında açıklamalarda bulundu. Akar, "Mısır'ın Akdeniz'deki davranışı değerlid..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki TSK komuta kademesi ile Bitlis'te kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan askeri personelin ailelerine..
Milli Savunma Bakanı Akar, hava harekatlarına ilişkin "Hakurk ve Kandil'e yapılan hava harekatında, 1'i sözde lider kadrosundan olmak üzere 25 terörist etk..
Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü faaliyetleri, gerçekleştirilen başarılı atışların ardından denizde yapılan geçit töreni ile sona erdi.
Bitlis'in Tatvan ilçesinde düşen ve 11 askerin şehit olmasına neden olan askeri helikoptere ilişkin açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ilk bi..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ''Terör örgütü Gara'da büyük darbe aldı, panik içinde olduklarını biliyoruz. PKK kendini hiçbir yerde güvende hissetmeyec..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile telefonda görüştü.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya suikast talimatı aldığını itiraf eden terör örgütü PKK üyesi Sonay Bakar, müebbet hap..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Meclis'te Gara operasyonunun ayrıntılarını anlattı. Akar, "Alıkonulan 13 kişi hava hücum..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gara operasyonuna ilişkin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. İki bakan dah..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, video telekonferans yöntemiyle kuvvet komutanları ve birlik komutanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yarın Meclis'te Gara'da 13 vatandaşın teröristlerce şehit edilmesiyle ilgili konuşma ya..
Milli Savunma Bakanı Akar, Pençe Kartal-2 Harekatı'nın sona erdiğini açıkladı. Harekat kapsamında 3'ü sözde üst düzey olmak üzere 48 terörist ölü, 2'si sağ..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK'nın komuta kademesi, sınır hattında inceleme ve denetleme yapıyor.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Avrupa Birliği'nin Türkiye için stratejik bir hedef olduğunu söyledi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan ile güven artırıcı önlemler toplantısına ilişkin, "Devamı için Yunan komşularımızın Ankara'ya gelmelerini bekl..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer ile görüştü.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, video konferansla Türkiye-Rusya Ortak Merkezi'nde görevli Türk generalle konuştu, açıklamalarda bulundu.
Üretimi tamamlanan yerli ve milli yeni nesil 3 Fırtına obüsü, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın katıldığı törenle Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Önümüzdeki dönemde milli muharebe uçağını yapacağız" açıklamasında bulundu. 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, PKK'lı teröristlerin Sincar'daki varlığına dikkat çekerek, Bağdat yönetiminin bu konuda çalıştığını belirtip "Bizden yard..
IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ve eski IKBY Başkanı ve KDP lideri Mesud Barzani ile görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terörle mücadele mesajı verdi...
Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, resmi ziyaret için Bağdat'a gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'i Cumhurbaşkanlığı S..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, temaslarda bulunmak üzere Irak'ın başkenti Bağdat'a gitti. 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya geldi. Görüşmede; ikili ve bölges..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sorunların çözümüne yönelik Yunanistan ile yapılan görüşmelerin yeniden başlamasından yana olduklarını belirterek, "Görüş..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Teröristler Irak'ın, Suriye'nin kuzeyinde varlıklarını sürdürdükçe hudutlarımızın, oradaki insanlarımızın güvenliği risk..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile Azerbaycan'a gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki, Türk unsurlarına herhangi bir saldırı girişiminde her yerde meşru hedef o..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde TSK komuta kademesi ile Libya'ya gitti.
Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komuta kademesi, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda "Kaplan Pençesi 2020 Tatbikatı"nı takip etti.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, S-400'lerden vazgeçilmesinin söz konusu olmadığını, füzelerin kullanılmak üzere alındığını söyledi. Akar, "SSB'de yaptır..
Bakan Akar, Yunanistan'ın AB'ye sırtını dayayarak başka kapılardan medet umduğunu ifade etti. Bakan Akar, son dönemdeki NAVTEX ilanlarıyla ilgili olarak, "..
Milli Savunma Bakanı Akar, Irak Kuzey'indeki operasyonlara ilişkin "PKK'ya karşı operasyonlarımız artan şiddetle devam ediyor. Son bir ayda 7'si büyük, 21'..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ermenistan-Azerbaycan ateşkesi için kurulacak Türk-Rus Ortak Merkezi ve tank palet fabrikası tartışmasıyla ilgili konuştu..
Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, "Silahlı Kuvvetler için 'satılmıştır' ifadesi hiç hoş olmadı, çok yanlış. İnanıyorum ki hukuk gereğini yerine getirecek" d..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Doğu Akdeniz'deki gelişmelerle ilgili olarak Yunanistan'a seslenerek, "Komşumuz inatla görüşmelerden imtina ediyor, başka..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız Senatosu'nun Karabağ kararına tepki gösterdi. Akar, Türk gemisine hukuksuz aramayla ilgili de önemli açıklamalard..
FETÖ'nün darbe girişimini Akıncı Üssü'nden yöneten siviller Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbete çarp..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk gemisine yönelik hukuksuz aramaya tepki gösterdi, "Türk gemisine yapılan arama uluslararası hukuka aykırı" dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar," Libya'nın BM tarafından tanınan meşru hükümetini destekliyoruz" dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk-Rus askeri heyetlerinin teknik görüşmelerine ilişkin, "Görüşmeler yapıldı, karşılıklı çalışmamız devam ediyor" açıkl..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yaşanan bazı olayların bilgisinin saklandığı iddialarına yanıt verdi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye'yi Ege karasularına ve Antalya körfezine hapsetme çabalarına karşı durmaya devam edeceğiz" dedi. Akar, S-400 kon..
Katıldığı televizyon programında, Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde Hulusi Akar'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan gazeteci Yılmaz Özdil'e..
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Karabağ'da ateşkes sonrası sürece..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Gelinen nokta bizi son derece mutlu etti. Bu harekat bir uyanıştır. Azerbaycan ordusu gücünü tüm dünyaya gösterdi" açıkl..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda Dağlık Karabağ'ı görüştü.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı kabul etti. Çavuşoğlu ve Akar, hem Azerbay..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin, "Hiç kimse gücünü, boyunu aşarak birtakım işler yapmaya kalkmasın, bunlar çıkmaz s..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Charlie Hebdo dergisine tepki göstererek, "İfade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Özbekistan Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev ile görüştü.
Türkiye ve Özbekistan arasında Askeri Mali İşbirliği Anlaşması imzalandı. Anlaşmaya imza atan Milli Savunma Bakanı Akar, "Her alanda ilişkilerimizi gelişti..
Kazakistan'a resmi ziyaret gerçekleştiren Milli Savunma Bakanı Akar, "Hem askeri eğitim, iş birliği hem de savunma sanayi konularında mevcut ilişkilerin ar..
Türkiye tarafından Pakistan'a ihraç edilen MİLGEM korvetlerinin üçüncüsü, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Pakistan Savunma Üretim Bakanı Zubaida Jalal..
Milli Savunma Bakanı Akar, S-400'le ilgili olarak, "Tedarik ettiğimiz sistemin kontrol ve hazırlıklarına planlandığı şekilde devam ediyoruz" dedi. 
Bakan Akar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ardında..
Milli Savunma Bakanu Hulusi Akar, "Türkiye, NATO üyelerinden beklenen sorumlulukları yerine getirmektedir. S-400'ler NATO'nun komuta ve kontrol altyapısına..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed Ali Ahmed El-Haddad'ı kabul etti.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, seçimi kazanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 5'inci Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a tebrik mesajı gönderdi.
Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov'la telefonda görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fuzuli'yi işgalden kurtaran ve sivil yerleşim yerlerini ateş altın..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Katar Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ghanim bin Shaheen Al-Ghanim ile görüştü.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü. Bakan Akar, Ermenistan'ın saldırılarına son vermesi ve işgal ett..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Oruç Reis'in yeniden faaliyete başlamasıyla ilgili açıklama yaptı. 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Ermenistan, terör örgütleriyle iş birliği yapmayı bırakmalı. Ermenistan, işgal ettiği Azerbaycan topraklarından derhal ç..
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü.
Milli Savunma Bakanı Akar, "Ermenistan sivilleri hedef alarak savaş suçu işliyor. Bunun herkes tarafından bilinmesi lazım" dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Can kardeşlerimizin haklı davasında, öz topraklarını geri kazanma mücadelesinde sonuna kadar yanında olmayı sürdüreceğiz..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Savunma Bakanı Selahaddin Namroush ile bir araya geldi. Görüşmede, Bakan Akar tarafından Türkiye'nin istikrarlı, ba..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile telefonda görüştü.
Ermenistan'ın Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırılarına ilişkin konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Ermenistan derhal saldırıların..
Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin her zaman Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında ol..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Son dönemde Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmeler göstermektedir ki; modern bir deniz gücüne sahip olmak ülkemiz için hayat..
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid el-Meşri ile görüştü.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Diyalogdan yanayız fakat herhangi bir oldubittiye de izin vermeyiz" dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hayal gören Macron'un kendisi. İki yüzyıl önce ölen Napolyon'un rolünü kapmaya çalışıyor ama buna gücünün ve boyunun yet..
Milli Savunma Bakanı Akar, Türkiye'nin terör örgütleri ile mücadeleye olan bağlılığında bir değişiklik olmadığını belirterek " Sınırlarımızın güneyinde bir..
Barış Pınarı Harekatı bölgesinde, dün meydana gelen araç kazasında ağır yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen bir askerin şehit olduğu bildirildi.