Enes Batur

Enes Batur

Enes Batur Sungurtekin, 9 Nisan 1998'de Arzu ve Fatih Sungurtekin çiftinin oğlu olarak Antalya'da doğdu. Küçük yaşlarda video içeriği üretmeye başlayan Enes Batur kısa sürede fenomen oldu. Her yıl düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri 2017 yılında ilk defa En İyi YouTuber/Instagrammer kategorisi altında bir ödül verdi ve ödülün sahibi Enes Batur oldu. Ancak daha sonra Batur'un kanalında 'çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüler' bulunduğu gerekçesiyle ödülü geri alındı. Enes Batur bunun üzerine, "Canları sağ olsun, bana bu ödülü oylarıyla destek veren ve her gün beni izleyip seven ailem kazandırmıştı. 'Bu ödül benim' demedim hiçbir zaman o yüzden de sadece benim elimden almış olmadılar ama bu bizim için her zaman zafer olarak kalacak ama yapacak da bir şey yok. Ne fark eder ki? Ben her zaman ben olmaya devam edeceğim" açıklamasında bulundu.

Altın Kelebek ödül tartışmalarının hemen ardından 2018'de Altın Palmiye Ödülleri'nde Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü'nü kazandı.

ENES BATUR FİLMLERİ

Enes Batur, aynı yıl içinde başrollerini Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy ile paylaştığı ve ilk filmi olan "Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?" vizyona girdi. Enes Batur'un bu filmi 2018'de 1.483.848 seyirci sayısıyla o yıl Türkiye'de en çok izlenen 10 yerli film arasında 8. sırada yer aldı.

Filmden 1 yıl sonra 31 Mayıs 2019'da ikinci filmi "Enes Batur Gerçek Kahraman" vizyona girdi."Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?" filminin devam filmi olan "Enes Batur Gerçek Kahraman"ın yönetmenliğini Doğa Can Anafarta üstlendi.

ENES BATUR ŞARKILARI

Enes Batur ilk şarkısını 2018 yılında "Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?" filminde seslendirdi. Kaya Giray ile feat yaptıkları şarkı Youtube'ta 62 milyonun üzerinde dinlendi.

Batur'un ikinci single'ı ise geçtiğimiz günlerde çıktı. 20 Aralık 2019 tarihinde çıkan Dolunay isimli parça, Youtube'ta 5 gün içinde 13 milyonun üzerinde dinlendi.

Devamını okumak için tıklayınız
Sosyal medya fenomeni Enes Batur geçtiğimiz kasım ayında Etiler'de kaza yapmış, 1 milyon 350 bin lira değerindeki aracı kullanılamaz hale gelmişti. Batur,..
Geçtiğimiz gün Etiler'de lüks otomobiliyle kaza yapan ünlü YouTuber Enes Batur'a gelen bir yorum herkesi şoke etti. Batur, kendisiyle ilgili yapılan yoruma..
Sosyal medya fenomeni Enes Batur Etiler'de lüks otomobiliyle kaza yaptı. Batur, kazayı yara almadan atlatırken, lüks otomobilinde hasar oluştu.
Koronavirüse yakalanan ünlü YouTuber Enes Batur Sungurtekin karantinadan kaçınca emniyet birimleri harekete geçti. Eminiyet ekipleri Enes Batur ile kız ark..
Koronavirüse yakalanan sosyal medya fenomeni Enes Batur, karantina ihlali yaptığının tespit edilmesi üzerine sevgilisi ile birlikte polis tarafından Sancak..
Çektiği videolarla sosyal medyada 5 milyona yakın takipçiye ulaşan YouTuber Enes Batur, yeni aldığı evine helikopter pisti yaptırdı.
Ünlü YouTuber Enes Batur, yeni sevgilisi Ecenaz Üçer'le Nişantaşı'nda görüntülendi.
Son birkaç yılda YouTube'da yayınladığı videolarla popüler olan Enes Batur, YouTube Türkiye'deki en yüksek aboneye sahip olan 'bireysel' kanal unvanını kap..
Ünlü Youtuber Enes Batur'un Youtube hesabı devre dışı kaldı. Batur konuya ilişkin, "Hiçbir şey yapamıyorum çünkü hesabım devre dışı kalıyor, yani emeklerim..
21 yaşındaki ünlü YouTuber Enes Batur, fazla kilolarından kurtulup yepyeni bir görünüme kavuştu. Enes'in görenleri şaşırtan yeni hali binlerce beğeni ve yo..
YouTuber Enes Batur öldü iddialarına sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Batur, "Millet kafayı yemiş ne alaka ölmedim daha yeni başlıyoruz" dedi.
Yaptığı paylaşımlarla adından çokça söz ettiren Enes Batur'u Youtube başta olmak üzere sosyal medyada milyonlarca kişi takip ediyor. Son olarak Dolunay şar..
Şarkıcı Yeşim Erçetin, önceki gün Nişantaşı'nda görüntülendi. Kızının Enes Batur gibi konuşmaya başladığını söyleyen Erçetin, "Enes üslubunu düzeltirse sev..
Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi YouTube, gelenekselleşen 2019 yıl sonu videosunu yayınladı. Enes Batur, Rewind 2019 videosunda yer alan ilk Türk..