"dünya sağlık örgütü" haberleri

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, zengin ülkeler tarafından Covid-19 aşılarının istiflenmesine değinerek, "Dünya feci b..
Koronavirüsün kökenlerini araştıracak Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyetinin, virüsün ilk kez tespit edildiği Çin'in Vuhan kentinde karantinada olduğu bildiri..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı dozlarının Afrika'ya mart ayında ulaşması gerektiği uyarısı yaptı.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 10 üyeli uluslararası uzman grubundan oluşan heyet koronavirüsün (Covid-19) kökenini araştırmak için Çin'in Vuhan kentine ulaştı.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başdanışmanı Bruce Aylward, düşük ve orta gelirli 92 ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamalarının şubat ayında başlaya..
Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) uzmanların, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kaynağıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere perşembe Çin'e gideceği bildiril..
DSÖ Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği Sputnik V aşısının acil durumlarda kullanılmasına izin verilmesi ile ilgili uzman düzeyin..
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, 42 ülkede koronavirüs aşılamalarının başladığını belirterek, "Düşük ve orta gelirli ülkelerin çoğunun henüz aşı almadığına..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Türkiye'ye DSÖ'nün tavsiyelerini izlediği için teşekkür ederek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın..
DSÖ aşılama direktörü Kate O'Brien "Çin aşıları ve Astrazeneca - Oxford aşısı için acil kullanım izni sürecini inceliyoruz. Diğer aşılarla ilgili de süreci..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Avrupa ülkelerindeki koronavirüs (Covid-19) salgını "endişe verici durum" olarak nitelendirdi ve liderleri "daha fazlasını yapma..
DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştıracak uluslararası uzmanlardan oluşan bilim heyetinin..
Dünya Sağlık Örgütü öncülüğünde uzmanlardan oluşan uluslararası 10 kişilik bir heyet, Covid-19'a neden olan virüsün kaynağını araştırmak Ocak ayının ilk ha..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyanın gelecekte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından daha da büyük bir salgınla karşı karşıya kalabileceği uyarısında..
DSÖ Sözcüsü Tarik Jasarevic, yeni tip Koronavirüs'e (Kovid-19) karşı kullanılmaya başlanan aşıların koruyuculuğuna dair ellerinde kanıt olmadığını söyledi.
Aşıların koronavirüsün yeni mutasyonunu kapsamayacağına inanmak için "hiçbir neden" olmadığını söyleyen DSÖ'nün baş bilim insan Dr. Soumya Swaminathan, nüf..
2006 tarihli "İtalya'nın Salgına Hazırlık Planı"nın belirtildiği gibi 2017'de güncellenmediğini, aksine aynen onaylanarak konduğunu savunan Zambon, bu duru..
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Türkiye'deki huzurevleri ile yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde koronav..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) üye ülkelere korona virüsün İngiltere'de ortaya çıkan yeni türünü tartışmak için toplantı çağrısında bulundu.
Dünya Sağlık Örgütü, Kovid-19'un daha hızlı yayıldığı belirtilen mutasyonuyla ilgili İngiliz yetkililerle "yakın temasta" olduklarını açıkladı.
Dünya Sağlık Örgütü'nden BBC'ye yapılan açıklamada, mutasyona uğrayan koronavirüsün Birleşik Krallık'ın dışında, Hollanda, Danimarka, Avusturya ve Belçika'..
İngiltere'de mutasyon geçirmiş koronavirüs türünün yüzde 70 daha hızlı yayıldığı ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü 'mutasyon konusunda İngiltere ile irtiba..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yaklaşık 2 milyar doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için anlaşmalar yaptı..
Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu'nda mevcut verilere dayalı olarak inaktif aşının güvenirliği konusunda elde edilen bilgilerin yanında, Türkiye'de de yürüt..
Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Ghebreyesus, sağlık çalışanlarının dünya nüfusunun yüzde 3'ünü oluşturmasına rağmen DSÖ'ye bildirilen yeni tip koronavi..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), İngiltere'nin bazı bölgelerinde tespit edilen yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yeni türünün (varyant), virüsün mevcut türlerind..
DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, düşük ve orta gelirli ülkeler için 1 milyar doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını güvence altına..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, koronavirüse karşı aşıların, salgınla savaşmak için müthiş bir araç olduğunu, bununla beraber toplumda "..
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, ülkelerin gelecek hafta ve aylarda Kovid-19 aşılarını kullanıma sokacağını belirterek DSÖ'nün hazırladığı rehbere uyularak..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Ofisi, bir haber sitesinde dünyadaki ve Türkiye'deki son Kovid-19 durumu hakkında yapılan röportajın bazı basın yayın org..
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Kovid-19 salgını birinci yılına yaklaşırken dünyanın tünelin sonunda ışık gördüğünü ancak yoksulluk ve açlığın aşısı olmad..
DSÖ, Kovid-19 küresel mücadele özel temsilcisi Dr. David Nabarro, "Gerekli altyapı şu anda oluşturulmazsa önümüzdeki yılın başlarında üçüncü bir dalga gele..
DSÖ, İngiltere'de sağlık çalışanları üzerinde yapılan bir araştırmada, Kovid-19 testi pozitif çıkan kişilerin en az 6 ay boyunca hastalığa tekrar yakalanma..
Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) antiviral ilaç Remdesivir'in Covid-19 hastaları üzerinde kullanılmasının tavsiye edilmediği yönündeki çıkışı ile ilgili Japony..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, ülkesi Etiyopya'daki isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) lehine lobi yaptığı..
DSÖ  Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Avrupa ve ABD'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının merkez üssü olma özelliğini sürdürdüğünü belirtere..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüs (Covid-19) salgınının kökenini araştırmak için harekete geçti. DSÖ yetkililerinin salgını araştırmak için Çin'in Vuh..
Dünya Sağlık Örgütü tarafından hazırlanan raporda, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında getirilen kısıtlamalar nedeniyle aşılama seviyelerinin kritik se..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın önerisini kabul ederek, 2021 yılını tüm dünyada 'Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı' ilan ett..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, kendisine koronavirüs testi pozitif çıkan biriyle temas ettiğinin bildirildiğini ve b..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının "yeni merkez üssü"nün Avrupa kıtası olduğunu bildirerek, Avrupa'nın Kovid-19 ile müca..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Yemen'in kuzey illerinde 9 ayda 76 kişinin dang humması nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.
DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, kuzey yarımküre kışa girerken, özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika'da Kovid-19 vakalarının hızla artmaya..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının regülatörlerin onayına sunulmak üzere aralık ayı veya 2021'in başında hazır olacağını b..
Ghebreyesus'un, DSÖ'nün İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunan merkezinde, video konferans yöntemiyle DSÖ pandemi uzmanlarıyla toplantı düzenledi.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Çin, Güney Kore ve Nauru'nun da katılmasıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Aşıl..
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye'de koronavirüse karşı toplumsal bağışıklık ve virüsün mutasyonuyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. 
Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Margaret Harris "Aşı geliştirme çalışmalarının hızı olağanüstü. Mevcut zaman çizelgesi göz önüne alındığında, dozların 2021'in..
Rusya Sağlık Bakan Yardımcısı Dronova, "ABD'nin DSÖ'ye karşı attığı adımlarla ilgili yasal prosedürleri, idari ve mali prosedürleri analiz etmemiz gerekiyo..
Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) 'Türkiye Covid-19 raporu' hakkında açıklama yaptı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge'ye, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeles..
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısının dün itibarıyla 1 milyon..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için tanesi en fazla 5 dolardan yaklaşık 120 mily..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Programı Başkanı Mike Ryan bugün yaptığı açıklamada, Covid-19'a karşı başarılı bir aşının yaygın kullanımına başlanana..
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm dünyanın büyük bir umutla koronavirüs aşısına ilişkin gelişmeleri takip ettiğini belirterek, "Bu süreçte hem aşının güven..