"dünya sağlık örgütü" haberleri

DSÖ'nün Küresel Alkol Eylem Planı taslağından doğurganlık yaşındaki kadınlara içki yasağı getirilmesi önerisi yapıldı.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans yöntemiyle bir görüşme gerçekleştirdi. Klug..
Delta mutasyonunun Avrupa'da ilerlediği konusunda uyarıda bulunulmuştu. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya genelin..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptırdıktan sonra da maske takılması gerektiğini belirterek, "İst..
İlk olarak Hindistan'da görülen "Delta" varyantının, İngiltere'de en baskın tür haline geldiğinin duyurulmasının ardından, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa..
Hava kirliliği oranları uzun yıllardır düşüş yaşasa da 2019 itibarıyla hala Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlediği seviyeye ulaşmadığı görüldü. Veriler Avrupa..
Dünya Sağlık Örgütü, Çin'in geliştirdiği Sinovac aşısına acil kullanım onayı verdiğini duyurdu.
DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, pandemiye hazırlığı artırma amaçlı uluslararası bir pandemi antlaşmasının zamanının geldiğini ifade ederek,..
Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi Dr. Barty Berdyklchev'den korkutan bir uyarı geldi. Berdykchev, "Koronavirüs salgınının, sigara içenlerin hastalığa..
Kovid-19 aşılarının dünya genelindeki adaletsiz dağıtımına tepki gösteren Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Ghebreyesus, "Devam eden aşı krizi, sal..
Kovid-19'la mücadelede dünyada en az 115 bin sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini tahmin ettiklerini açıklayan DSÖ'den sonra Hindistan'da yeni tip koro..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının neredeyse yüzde 90'ının G20 ülkelerinde uygulandığını belirten Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros..
Dünya genelinde yeni tip koronavirüs salgınında vaka sayısı 165 milyon 955 bine, hayatını kaybedenlerin sayısı 3 milyon 438 bine ulaştı. Dünya Sağlık Örgüt..
DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus düzenlediği basın toplantısında, Filistin'deki sağlık durumunun endişe verici olduğunu belirtti.
BM bünyesinde yapılan bir araştırmada, uzun çalışma saatleri nedeniyle her yıl dünya genelinde yüz binlerce çalışanın öldüğü tespit edilirken, Dünya Sağlık..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Genel Direktörü Ghebreyesus, 2021 yılının 2020'e göre salgın açısından "çok daha ölümcül" geçeceğini söyledi. DSÖ'nün en güncel..
DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yetişkinlerin ardından çocuk ve gençlere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapmayı planlayan yüksek gel..
Dünya Sağlık Örgütü'nün Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre'nin Cenevre kentindeki bir hastanede koronavirüs aşısı oldu. Ghebreyesus, "Bug..
Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan açıklama geldi. Hindistan mutasyonunun "Daha bulaşıcı ve daha ölümcül" olduğu, hatta aşılara karşı daha fazla direnç göst..
Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı 153 milyon 989 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı 3 milyon 222 bini, iyileşenlerin..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya genelinde son 2 haftada salgının ilk 6 ayına kıyasla daha fazla Covid-19 vakası..
Koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana Çin'in Dünya Sağlık Örgütü ile paylaştığı bilgilerin şeffaflığı tartışılırken, Almanya Başbakanı Angela Merke..
Bir yanda korona varyantlarının yarattığı belirsizlik, diğer yanda aşı yarışı. Salgında zamana karşı yarış devam ederken Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan..
Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum Komitesi, uluslararası seyahatin bir koşulu olarak aşı sertifikasının gerekliliğine karşı olduğunu açıkladı.
DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Henri Kluge, düzenlediği basın toplantısında, Covid-19 pandemisi kapsamında geçen hafta Avrupa Bölgesinde 1 milyon ölümün a..
Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüs nedeniyle hastanede yatan ağır hastaların büyük kısmında diyabet olduğunu açıkl..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının sonlanması için "çok uzun bir yol" olduğu uyarısında bulunan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), canlı hayvan pazarlarının..
Dünya Sağlık Örgütü'nün Genel Direktörü Tedros Adhanım Ghebreyesus, koronavirüs aşısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ghebreyesus, dünya genelinde aşıya..
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıkmasından bu yana herhangi bir vaka bildirmeyen Kuzey Koreli yetkililer, Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) ül..
DSÖ Rusya Temsilcisi Melita Vujnovic, kovid-19'un insanlardan hayvanlara bulaşma ihtimalinin olduğunu doğruladı. Virüsün diğer hayvan türleri üzerindeki et..
Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, 24'den fazla ülkenin Pandemi Antlaşması'na katıldığını açıkladı.
Dünya Sağlık Örgütünün düzenlediği ve periyodik olarak kamuoyunu bilgilendirdiği medya brifingine, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus'a eşl..
ABD'nin de aralarında bulunduğu 14 ülke, Kovid-19 kökeninin hayvanlar olduğu sonucuna ulaşan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanlar raporuna tepki göstererek,..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Covid-19'un kökenine ilişkin daha fazla araştırma yapılmasını talep ederek, tüm hipot..
Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) oluşan 13 kişilik ekibin koronavirüsün kaynağını bulmak için salgının başlangıç noktası olarak kabul edilen Çin'in Vuhan ken..
DSÖ ve bir grup uluslararası organizasyon, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı uygulamalarında denizcilere ve uçak mürettebatına öncelik verilmesi için ülk..
Dünya Sağlık Örgütü'nün kanser raporunda çarpıcı bir durum ortaya çıktı. 2020'de meme kanseri, akciğer kanserini geçerek dünyada en fazla görülen kanser tü..
DSÖ, küresel çapta farklı firmaların geliştirdiği 300 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı uygulandığını ve aşı kaynaklı bir ölüm tespit edilmediğini bildird..
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Covid-19 ile 1 yılı aşkın süredir etkin bir şekilde mücadele etmeye devam ederken, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ),..
Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Ghebreyesus, küresel bir salgınla hiçbir ülkenin tek başına mücadele edemeyeceğini belirterek, "Aşıların olabildiğince..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronavirüs (Covid-19) pandemisinin ruh sağlığı üzerindeki etkisinin uzun yıllar boyu..
Çin'in koronavirüsün kökenini araştıran Dünya Sağlık Örgütü heyetinden salgının nasıl ve ne zaman yayılmaya başladığının belirlenmesine yardımcı olabilecek..
DSÖ Türkiye Temsilcisi Dr. Batyr Berdyklychev, incelenen tüm varyantlarda hastalığın bulaşına dair belirtilerin mevcut olduğunu söylerken, koronavirüsün İn..
Uluslararası seyahatlerin önünü açması beklenen aşı pasaportu AB'nin gündemine geldi. Köklü bilim topluluğu Kraliyet Cemiyeti, 12 kriter belirlerken Dünya..
Koronavirüs ile mücadelede aşılamaya geçmeye hazırlanan Güney Afrika, 1 milyon doz AstraZeneca aşısını elden çıkarmaya hazırlanıyor. Aşıların Afrika ülkele..
Mutasyonlu virüsle birlikte koronavirüse karşı da mücadele edilirken, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus'tan sevindirici..
Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Çin'e giden ekibinden Profesör John Watson, koronavirüse neden olan virüsün Çin'de ortaya çıkmamış olabileceğini öne sürdü.
Çin'in yeni tip koronavirüsün kökenini araştıran Dünya Sağlık Örgütü heyetinden salgının nasıl ve ne zaman yayılmaya başladığının belirlenmesine yardımcı o..
Çin'de koronavirüsün kökenini araştıran DSÖ uzmanlarından Peter Ben Embarek, Vuhan'da Aralık 2019'daki salgının boyutunun düşünülenden daha büyük olduğuna..
DSÖ Genel Direktörü Dr. Ghebreyesus, koronavirüsün (Kovid-19) kökenine ilişkin tüm hipotezlerin hala masada olduğunu bildirdi. Bir DSÖ yetkilisi de "Vakanı..
Çin'in yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştıran Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyetine ilk vakalarla ilgili ham bilgileri vermediği öne sürüldü.
ABD'nin "Vuhan'daki bir laboratuvardan sızma ihtimalinin olmadığını" beyan eden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanının raporunu yakından inceleyeceklerini söy..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Oxford-AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının, 65 yaş üstü kişiler de dahil olmak üzere, yetişkin..
Koronavirüsün ilk olarak Çin'in Vuhan kentinde görülmesinden 1 yıl sonra Vuhan'da virüsün kökenini araştırmaya giden Dünya Sağlık Örgütü ekibi (DSÖ) elde e..
DSÖ Genel Direktörü Dr. Ghebreyesus, Oxford-AstraZeneca aşılarının Güney Afrika Cumhuriyeti'nde görülen mutasyona karşı etkisinin minimum düzeyde olduğu be..
DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, 130 ülkede henüz tek bir doz Kovid-19 aşısının uygulanmadığını vurgulayarak "Tüm dünyada eş zamanlı müc..
Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentinde incelemelerini sürdüren Dünya Sağlık Örgütü'nün İngiliz üyesi Dr. Peter Daszak, "Veriler bizi virüsün la..
Daha önce ülkeye girişlerine izin verilmeyen, yeni tip koronavirüsün kökenini araştıran Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyeti, Vuhan'daki saha çalışmalarında Çi..
Sağlık Bakanı Koca ile DSÖ Sağlık İnsan Gücü Direktörü James Campbell'in, küresel Kovid-19 salgınında aşı, sağlık sistemi ve sağlık personelinin rolüne ili..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) işbirliğinde koronavirüse karşı bilinçlen..
Tüm dünya koronavirüs salgını ile mücadele verirken, uzmanlardan şimdi de 'Nipah virüsü' uyarısı geldi. ateş, baş ağrısı, kas ağrısı belirtileri gösteren..
Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenlerini araştırmak üzere Çin'e giden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyeti, kentte ilk koronavirüs hastalarının tedavi edi..
Yeni bir araştırma, Kamboçya'daki bir mağarada yaşayan yarasaların, koronavirüse (Kovid-19) neden olan virüsle neredeyse aynı patojeni taşıdığını keşfetti.
Koronavirüsün (Kovid-19) kaynağını araştıracak Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) 13 kişilik heyetin virüsün ilk kez tespit edildiği Çin'in Vuhan kentinde olduğ..
DSÖ hamilelerin güvenlik verileri eksik olduğu gerekçesiyle Moderna aşısını olmamaları gerektiğini ifade etti. Aynı uyarı Pfizer'in aşısı için de yapılmışt..
DSÖ Genel Direktörü Dr. Ghebreyesus, Kovid-19 aşılarının yoksul ülkelere eşit şekilde dağıtılması çağrısında bulundu. Ghebreyesus ayrıca Prof. Dr. Şebnem K..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, zengin ülkeler tarafından Covid-19 aşılarının istiflenmesine değinerek, "Dünya feci b..
Koronavirüsün kökenlerini araştıracak Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) heyetinin, virüsün ilk kez tespit edildiği Çin'in Vuhan kentinde karantinada olduğu bildiri..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı dozlarının Afrika'ya mart ayında ulaşması gerektiği uyarısı yaptı.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 10 üyeli uluslararası uzman grubundan oluşan heyet koronavirüsün (Covid-19) kökenini araştırmak için Çin'in Vuhan kentine ulaştı.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başdanışmanı Bruce Aylward, düşük ve orta gelirli 92 ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamalarının şubat ayında başlaya..
Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) uzmanların, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kaynağıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere perşembe Çin'e gideceği bildiril..
DSÖ Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği Sputnik V aşısının acil durumlarda kullanılmasına izin verilmesi ile ilgili uzman düzeyin..
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, 42 ülkede koronavirüs aşılamalarının başladığını belirterek, "Düşük ve orta gelirli ülkelerin çoğunun henüz aşı almadığına..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Türkiye'ye DSÖ'nün tavsiyelerini izlediği için teşekkür ederek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın..
DSÖ aşılama direktörü Kate O'Brien "Çin aşıları ve Astrazeneca - Oxford aşısı için acil kullanım izni sürecini inceliyoruz. Diğer aşılarla ilgili de süreci..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Avrupa ülkelerindeki koronavirüs (Covid-19) salgını "endişe verici durum" olarak nitelendirdi ve liderleri "daha fazlasını yapma..
DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenini araştıracak uluslararası uzmanlardan oluşan bilim heyetinin..
Dünya Sağlık Örgütü öncülüğünde uzmanlardan oluşan uluslararası 10 kişilik bir heyet, Covid-19'a neden olan virüsün kaynağını araştırmak Ocak ayının ilk ha..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyanın gelecekte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından daha da büyük bir salgınla karşı karşıya kalabileceği uyarısında..
DSÖ Sözcüsü Tarik Jasarevic, yeni tip Koronavirüs'e (Kovid-19) karşı kullanılmaya başlanan aşıların koruyuculuğuna dair ellerinde kanıt olmadığını söyledi.
Aşıların koronavirüsün yeni mutasyonunu kapsamayacağına inanmak için "hiçbir neden" olmadığını söyleyen DSÖ'nün baş bilim insan Dr. Soumya Swaminathan, nüf..
2006 tarihli "İtalya'nın Salgına Hazırlık Planı"nın belirtildiği gibi 2017'de güncellenmediğini, aksine aynen onaylanarak konduğunu savunan Zambon, bu duru..
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Türkiye'deki huzurevleri ile yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde koronav..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) üye ülkelere korona virüsün İngiltere'de ortaya çıkan yeni türünü tartışmak için toplantı çağrısında bulundu.
Dünya Sağlık Örgütü, Kovid-19'un daha hızlı yayıldığı belirtilen mutasyonuyla ilgili İngiliz yetkililerle "yakın temasta" olduklarını açıkladı.
Dünya Sağlık Örgütü'nden BBC'ye yapılan açıklamada, mutasyona uğrayan koronavirüsün Birleşik Krallık'ın dışında, Hollanda, Danimarka, Avusturya ve Belçika'..
İngiltere'de mutasyon geçirmiş koronavirüs türünün yüzde 70 daha hızlı yayıldığı ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü 'mutasyon konusunda İngiltere ile irtiba..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yaklaşık 2 milyar doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için anlaşmalar yaptı..
Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu'nda mevcut verilere dayalı olarak inaktif aşının güvenirliği konusunda elde edilen bilgilerin yanında, Türkiye'de de yürüt..
Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Ghebreyesus, sağlık çalışanlarının dünya nüfusunun yüzde 3'ünü oluşturmasına rağmen DSÖ'ye bildirilen yeni tip koronavi..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), İngiltere'nin bazı bölgelerinde tespit edilen yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yeni türünün (varyant), virüsün mevcut türlerind..
DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, düşük ve orta gelirli ülkeler için 1 milyar doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını güvence altına..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, koronavirüse karşı aşıların, salgınla savaşmak için müthiş bir araç olduğunu, bununla beraber toplumda "..
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, ülkelerin gelecek hafta ve aylarda Kovid-19 aşılarını kullanıma sokacağını belirterek DSÖ'nün hazırladığı rehbere uyularak..
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Ofisi, bir haber sitesinde dünyadaki ve Türkiye'deki son Kovid-19 durumu hakkında yapılan röportajın bazı basın yayın org..
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Kovid-19 salgını birinci yılına yaklaşırken dünyanın tünelin sonunda ışık gördüğünü ancak yoksulluk ve açlığın aşısı olmad..
DSÖ, Kovid-19 küresel mücadele özel temsilcisi Dr. David Nabarro, "Gerekli altyapı şu anda oluşturulmazsa önümüzdeki yılın başlarında üçüncü bir dalga gele..
DSÖ, İngiltere'de sağlık çalışanları üzerinde yapılan bir araştırmada, Kovid-19 testi pozitif çıkan kişilerin en az 6 ay boyunca hastalığa tekrar yakalanma..