"azerbaycan" haberleri

Fransız senatosu, Azerbaycan'ın işgal edilmiş topraklarında kurulan sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin tanınması yönünde hükümete çağrı yapan kararı kabu..
MGK bildirisinde, İrini Harekatı kapsamındaki uygulamaya karşı her alanda gerekli adımların atılacağı ifade edildi.
Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ordusunun Karabağ'da elde ettiği büyük zafer sonrası yapılan anlaşma kapsamında Kelbecer'e girişiyle ilgili, "Kelbecer..
Azerbaycan'ın Kelbecer ilinin 27 yıl sonra yeniden alınmasının ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa sesleniş konuşması yaptı.
Fransa'da Ermeni gönülleri derneğini ziyaret eden Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Dağlık Karabağ'a müdahale etmek için sizi engelleyen nedir?" sorusuna "Birl..
Milli Savunma Bakanlığı'dan Azerbaycan tezkeresi ile ilgili yapılan açıklamada, "Mehmetçik, Rusya ile kurulacak ortak merkezde ve bu merkezin icra edeceği..
Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), "Kahraman Azerbaycan ordusu, öz toprağı olan Ağdam'a şanlı ay yıldızımızı astı. Yıllar sonra Ağdam'da ezan sesi duyuldu."..
Ermenistan'ın 1993'te işgal ettiği Ağdam iline 27 yıl sonra giren Azerbaycan askerlerinin bayrak diktiği kent camisinde ezan okundu.
27 yıl sonra Ağdam'ın işgalden kurtulmasının ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa seslendi
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmaları durduran anlaşmada rol almadıkları düşüncesiyle ABD..
Karabağ'da büyük bir zafer kazanan Azerbaycan ordusu, 27 yıldır işgal altında bulunan Ağdam'a girdi
Azerbaycan ve Ermenistan arasında imzalanan Dağlık Karabağ anlaşmasının etkileri sürerken, Azerbaycan ordusu Karabağ'ın tepesine Türk bayrağı dikti.
Azerbaycan'a asker gönderilmesine ilişkin TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi Resmi Gazete'de yayımlandı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ'da varılan anlaşmayla ilgili konuştu. Türkiye'nin rolünün altını çizen Putin, Azerbaycan'ın kendi topra..
Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan'ın 17 Kasım Milli Uyanış Günü nedeniyle bir mesaj paylaştı. Paylaşılan mesajda, "Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin Milli..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, işgalden kurtarılan topraklarda Azerbaycan bayrağını öpüp göndere çekti. Eşi, Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mehri..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la görüştü.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İllham Aliyev, cephe bölgesine gitti, coşkuyla karşılandı. 
Azerbaycan'a asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
Azerbaycan, iklim şartları ve doğa koşulları nedeniyle Kelbecer'in boşaltılması için Ermenistan'a 10 gün ek süre verdi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev Ermenistan'ın saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Azerbaycan tarafına 30 binden fazla mermi atıld..
Karabağ'da Azerbaycan zaferi Ermenileri sokağa döktü. Günlerdir ortalıkta görünmeyen Paşinyan ulusa sesleniş konuşması yaptı, hezimetin nedenlerini anlattı..
Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki anlaşmaya ilişkin Avrupa basınında öne çıkan haber ve analizlerde, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'ın zafer elde ettiği,..
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Karabağ'da 30 yıla yakındır devam eden düşman tasallutuna tarihi bir darbe indirilmiş, can Azerbaycan kahramanlıkla topr..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Gelinen nokta bizi son derece mutlu etti. Bu harekat bir uyanıştır. Azerbaycan ordusu gücünü tüm dünyaya gösterdi" açıkl..
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Ermenistan'ın barbarca saldırılarını sonlandırmak için haklı bir mücadele veren ve bu mücadeleyi alnının..
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Karabağ savaşındaki parlak zafer için birbirlerini tebrik etti.  İki lider, Rusya ve Türkiye'nin..
Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a karşı kaybettiğini duyurmasıyla Ermenistan karıştı. Erivan'da sokağa dökülen binlerce kişi..
İşgalci Ermenistan Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a teslim oldu. Türkiye'den Azerbaycan'ın zaferini kutlayan mesajlar peş peşe geldi: "Kötü günler bitti, gün..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Karabağ'da zaferi tescilleyen tarihi anlaşmaya canlı yayında imza attı. Ardından ulusa seslenen Aliyev, anlaşmanın m..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'ın "Bayrak Günü" nedeniyle mesaj yayınladı. Erdoğan yayınladığı mesajda, "Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki topraklarını ö..
Azerbaycan ordusu 1 kasaba, 48 köy ve 8 stratejik tepeyi daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı.
Azerbaycan ordusu 6 kentte 23 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtardı. Açıklama Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den geldi.
Ermenistan, gece boyu ateşkesi ihlal ederek asker ya da sivil gözetmeden saldırılarını sürdürdü. Azerbaycan, Ermeni̇stan güçleri̇ne yi̇ne ağır kayıplar ver..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı kabul etti. Çavuşoğlu ve Akar, hem Azerbay..
Şuşa tam 28 yıl sonra Ermeni işgalinden kurtarıldı. Bu gelişme sonrasında Ankara'dan da peş peşe Azerbaycan'a destek mesajları verildi.
Azerbaycan ordusu, kritik öneme sahip Şuşa kentini işgalden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "28 yıl sonra Karabağ'ın kalbi Şuşa'da ezan se..
Ermenistan ordusunun Berde'ye düzenlediği saldırıda 16 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti.
Ukrayna'da Azerbaycan'ın Harkov Fahri Konsolosluğuna silahlı saldırı düzenlendi. 25 Ekim'de de Estonya'nın Talinn kentinde, Azerbaycan ve Türkiye'nin büyük..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 16 köyün daha Ermenistan işgalinden kurtarıldığını açıkladı. Azerbaycan ordusu Hocalı'da da iki köyü işgalden kurtar..
Ermeni silahlı kuvvetleri cephe hattında ve devlet sınırında Azerbaycan mevzilerine yeniden ateş açtı. Terter'de sivil yerleşim birimlerine saldırı düzenle..
Ermenistan'ın Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle düzenlediği saldırılarda yaralanan bir kişinin hayatını kaybetmesiyle sivil can kaybı sayısı..
Twitter, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'un hesabını askıya aldı. Konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.
Azerbaycan ordusunun, cephenin farklı istikametlerinde gece boyunca Azerbaycan askerlerine ve yerleşim birimlerine ateş açan Ermenistan güçlerine kayıplar..
Dünya Azerbaycanlıları Kongresi, İzmir halkıyla dayanışma sergilemek üzere deprem bölgesinde bulunuyor, yardım faaliyetleri gerçekleştiriyor. 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cebrayıl, Zengilan ve Gubadlı'da 8 köyün daha işgalden kurtarıldığını duyurdu.
Resmi ziyaret amacıyla Bakü'ye giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Aliyev, Karabağ sor..
İnsani ateşkese uymayan Ermenistan, gece de Azerbaycan topraklarına saldırdı. Azerbaycan ordusu ise Ermenistan güçlerine kayıp verdirmeye devam ediyor.
Azerbaycan ve Ermenistan'ın, Dağlık Karabağ'da yaşanan çatışmalarda sivil halkı veya askeri olmayan nesneleri kasıtlı olarak hedef almama konusunda anlaştı..
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov'un, Dağlık Karabağ'da Ermenistan işgaliyle başlayan krizin çözümü için kurulan AGİT Minsk Grubunun eş başkanları Rusya..
Ermenistan'ın saldırıları sonucu 91 sivil öldü, 400 sivil yaralandı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, "Ermenistan bu saldırılardan tam..
Azerbaycan ordusu, ülkenin Berde kentindeki sivilleri hedef alan Ermenistan'a ait Smerç füze sistemini imha etti.
Uluslararası Af Örgütü, (Amnesty International) Ermenistan'ın Berde'ye yasaklı misket bombaları attığını doğruladı. İlk kez uluslararası bir kuruluş Ermeni..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Arabulucular uluslararası hukuk normları ve tarafsızlığa uymak açısından tarafsız olmalı. aksi takdirde arabulucu o..
Ermenistan'ın Goranboy'da sivillere yönelik saldırısında bir sivil hayatını kaybetti. 
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın saldırıya hazırlanan 2 adet Su-25 uçağının imha edildiğini duyurdu. Ayrıca, Hacıyev, 30 Ermeni askerinin naaşı..
Ermenistan'ın Berde'ye dün gerçekleştirdiği füzeli saldırıda 21 sivil vatandaş hayatını kaybetmiş, 70 kişi yaralanmıştı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcıs..
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Ermenistan'ın Berde'de sivilleri katlettiği saldırıya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bu kalleş politika, Hocalı katliamın..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 13 köyün daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardığını duyurdu. Aliyev, "Berde sakinlerinin intikamı yerde kalmayacak,..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tebrik mektubu yolladı. Aliyev mesajında..
Azerbaycan ordusunun, ateşkese rağmen cephenin farklı istikametlerinde gece boyunca Azerbaycan askerlerine ve yerleşim birimlerine ateş açan Ermenistan güç..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile görüştü. Görüşmede Yukarı Karabağ konusu ele alındı.
Dışişleri Bakanlığı Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Berde kentine düzenlediği saldırıyı kınayarak Ermenistan'ı savaş suçu işlemeye son vermeye çağrıldı.
Ateşkese uymayan Ermenistan'ın hedefinde bu kez Euronews kanalının çekim ekibi vardı. Gazetecilerin bulunduğu arazi aracına roket parçası isabet etti. Azer..
Ermenistan ordusunun, ateşkese rağmen cephenin farklı istikametlerinde Azerbaycan askerlerine ve yerleşim birimlerine ateş açtığı bildirildi
Hikmet Hacıyev Haber Global'de önemli açıklamalarda bulundu. Hacıyev, "Azerbaycan'a baskılar var. Azerbaycan'a karşı adil olmayan tavırlar hala devam etmek..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, "Ermenistan'ın Azerbaycan'a ait askeri üniformalar içindeki yabancı paralı askerler hakkında tamamen pr..
Ermenistan ateşkes yürürlüğe girdikten 5 dakika sonra Terter'deki sivilleri hedef aldı. Laçın'ın Sefiyan köyünde konuşlu Azerbaycan birliklerine top atışı..
Cephede ağır kayıplar veren Ermenistan şimdi de Azerbaycan güçlerinin işgalden kurtarmak istediği Şuşa'da PKK'lı teröristleri sürdü. Hatta cephede karmaşa..
İlham Aliyev, "Erivan'ın nereden ve nasıl silah aldığını biliyoruz. Biz tek başımıza savaşıyoruz. Cebrail, Füzuli, Zengilan, Gubadlı, Hadrut ve Kelbecer'in..
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre ağdam, Terter ve Ağcabedi bölgelerine bu sabah ateş açıldı... Cephe hattının Ağdere, Füzuli, Hadrut, Gub..
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ordusunun harekat planına uygun başlıca istikametlerde faaliyetlerini sürdürdüğü ve kontrol..
Haber Global, Azerbaycan'ın Ermenistan işgalinden kurtardığı stratejik Talış köyüne gitti. 
Sinan Akçıl ve Saide Guliyeva'ın Karabağ için söyledikleri şarkı yayınlandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kayseri il kongresindeki konuşmasında, bu sabah Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştüklerini söyleyerek, "İşgal..
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Ermenistan bu terörist ve paralı askerleri geri göndermeli, saldırılarına ve Azerbaycan topraklarındaki h..
Ermenistan, sivilleri hedef almaya devam ediyor. Terter ve Berde'de yine sivilleri hedef alan Ermenistan saldırısında, 16 yaşındaki bir genç, evinin bahçes..
Ateşkesi yine ihlal eden Ermenistan'a Azerbaycan ordusu karşılık verdi. Ermeni güçleri ağır darbe aldı. Strateji̇k tepeler de Ermeni̇ i̇şgali̇nden kurtarıl..
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Washington'da görüştü.
Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonda esir alınan Ermenistan askeri Albert Mikaelyan, PKK'lı teröristlerin Dağlık Karabağ..
Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlar sürüyor. Azerbaycan ordusu önemli arazi ve yüksekliklerde kontrol sağladı. Ermeni..
Azerbaycan ekiplerinden Karabağ, UEFA Avrupa Ligi'ndeki ilk iç saha maçını Medipol Başakşehir'in stadında oynayacaklarını duyurdu.
İnsani ateşkesi ihlal etmeyi sürdüren Ermenistan bir kez daha balistik füzelerle sivilleri hedef aldı. Saldırılarda can kaybı olmadı. Açıklama, Azerbaycan..
Azerbaycan'dan asker talebi olması halinde Türkiye'nin bunu karşılayıp karşılamayacağına ilişkin bir soru üzerine Oktay, "Eğer ki beklemediğimiz bir gelişm..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri en ön safta kullandığını söyledi.
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusunun Terter kentine top atışıyla saldırdığını açıkladı. Cephede ağır kayıplar veren Ermenistan, sivillerin ol..
TBMM Başkanı Mustafa Şentop füze saldırısının olduğu Gence'yi ziyaretinde açıklamalarda bulunarak, "Uluslararası hukuka göre Ermenistan'ın işgalci olduğu t..
Azerbaycan Milli Meclisi'nde konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Terör çetelerinin saldırılarından üzüntü duyuyoruz" dedi.  Şentop, Ermenistan'ın siville..
Ermenistan insani ateşkesi ihlal etmeye devam ediyor. Ermenistan ordusu gece boyu sivil yerleşim yerlerine saldırılarını sürdürdü. Ermenistan'ın saldırılar..
Ermenistan'ın sivillere yönelik saldırıları devam ediyor. Ağdam'a yönelik saldırıda biri gazeteci olmak üzere 4 kişi yaralandı. Saldırıda yaralanan gazetec..
Ermenistan sivillere yönelik saldırılarını sürdürüyor. Ermenistan'ın Terter'de bir fabrikayı vurduğu duyuruldu. Roketin isabet ettiği fabrikada yangın çıkt..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyetle ile görüştü. Aliyev, "Tarih boyunca sürdürülen iyi ilişkileri,..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan'ın bağımsızlığının 29'uncu yılını kutladı. Erdoğan, "Vatan mücadelelerinde kardeşlerimizin yanında olmaya dev..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, tarihi Hüdaferin Köprüsü'ne Azerbaycan bayrağı dikildiğini açıkladı. Uzun süre Ermenistan işgalinde kalan kadim köpr..
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'a gitti. Çok sayıda resmi görüşme gerçekleştirecek olan Şentop, 20 Ekim'de de Azerb..
Azerbaycan ordusu işgal altındaki topraklarını kurtarmak için ilerlerken Azerbaycan halkı da 18 Ekim'i, Azerbaycan Bağımsızlık Günü'nü kutluyor. Kardeş Aze..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Katar merkezli El Cezire televizyonuna röportaj verdi, "Uluslararası kamuoyunun Ermenistan'ı kınamaması..
Azerbaycan Cumhuriyeti, Bağımsızlık Günü'nün 29'uncu yılını kutluyor. Azerbaycanlıların en büyük arzularından biri işgal altındaki toprakların kurtarılmas..