"Avrupa Birliği" haberleri

Avrupa Birliği, koronavirüs aşısı tedarikindeki gecikmeler nedeniyle ilaç şirketi AstraZeneca'ya karşı ikinci kez dava açtı.
Ankara ziyaretinde yaşadığı protokol kriziyle ilgili son zamanlarda oldukça fazla konuşulan Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB içinde bazı ü..
Avrupa Birliği İçişleri Komiseri Ylva Johansson, Türkiye ile ilgili açıklama yaptı. Johansson söz konusu açıklamasında "AB, Türkiye'nin ev sahipliği yaptığ..
Mülteci insan hakları ve yardım kuruluşlarının hazırladığı raporlar sonucunda, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin, özellikle Yunanistan'ın 'acımasız' yöntemle..
Londra'da düzenlenen G7 bakanlar toplantısında Avrupa Birliği ile İngiltere görüşmede bulundu. Brexit sonrasında taraflar arasında soruna dönüşen diplomati..
Avrupa Birliği, 'un kurdu' diye bilinen böceğin larvalarının gıda maddelerine katılması için yeşil ışık yaktı. 27 AB ülkesi, un kurdunun 'yenilikçi gıda' e..
Rusya, Avrupa Birliği vatandaşı 8 yetkiliye ülkeye giriş yasağı getirdi.
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in Türkiye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerinde ya..
16 yıllık Angela Merkel dönemi sona eriyor, Almanya Eylül 2021'de yeni liderini seçmeye hazırlanıyor. Üç önemli ve güçlü aday ön plana çıkarken anketlerde..
Türkiye'de Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmede yaşan..
Slovenya Başbakanı Janez Jansa'nın, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'e gönderdiği iddia edilen, resmi olmayan belgenin (non-paper) içeriğ..
Fransa'nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve diğer bölgelerde saldırgan davranış biçimini seçmesi durumun..
6 Nisan'da Türkiye ziyaretinde yaşanan protokol krizinde, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'..
6 Nisan'da Türkiye ziyaretinde yaşanan protokol krizinde, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'..
Fransız L'Opinion gazetesinin ardından Alman Der Spiegel dergisi de Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Leyen ve AB Konseyi Başkanı Michel'in Ankara'da C..
Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya'nın başkenti Moskova'ya düzenlediği ziyaret sırasında saldırıya uğradığını öne sürdü.
Pandemi ile mücadelenin en etkili silahı aşılar dünyanın dört bir yanında uygulanmaya başladı. Kimileri hızla ilerlerken kimi ülke ise tedarik sıkıntısı ya..
Avrupa Birliği koronavirüs aşılarına yönelik ihracat kısıtlamalarını katılaştırma ve başta İngiltere olmak üzere diğer ülkelere aşı gönderilmesini sınırlan..
Avrupa üçüncü dalgayı yaşıyor. Son olarak Merkel, "Henüz virüsü yenemedik, peşimizi bırakmıyor" derken Fransa'nın ve genel olarak AB bölgesinin aşılamada y..
Yunanistan'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasının önlenmesi amacıyla Türkiye ile doğrudan uçuşlara getirilen kısıtlamaların kaldırıldığı bildiri..
Avrupa Birliği'nden kritik görüşme öncesi bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AB Komisyonu Başkanı von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Michel ara..
Reuters, diplomatik kaynaklara dayanarak, Avrupa Birliği'nin (AB) TPAO üst düzey yetkililerine yeni yaptırım uygulama kararını dondurduğunu duyurdu. Haberd..
Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İngiltere'nin Avrupa Birliği'ne koronavirüs aşılarının ihracatını başlatmaması halinde AB'nin, İngiltere'ye..
"Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerinin mesafe katedebilmesi için geçmişteki hataların tekrar edilmemesi, AB'nin samimi, stratejik davranması gerekiyor"..
1 Ocak'tan itibaren Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılması anlaşması olan Brexit'in ardından Fransa'nın prestijli gazetesi Le Figaro yazarı Laur..
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile AB arasındaki göç ve Suriyeli sığınmacılar konulu 18..
Avrupa'nın nüfus yoğunluğu en yüksek şehirleri arasında yer alan Kopenhag, çözümü yapay ada inşa etmekte buldu. Yapımı 2050'de bitecek olan ada 35 bin kişi..
Koronavirüs salgınında artan vaka ve can kayıplarının yanı sıra yeni varyantların yol açtığı seyahat kısıtlamaları gevşetilmeye başlandı. Fransa, AB dışınd..
Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Avrupa Birliği'ne yöneltilen "aşı milliyetçiliği" suçlamalarını reddetti. AB'nin İngiltere ve ABD gibi Covid-19 aşıl..
Avrupa Komisyonu Başkanı von der Leyen, İtalya'nın Avustralya'ya AstraZeneca aşı sevkiyatını engellediği gibi diğer Avrupa Birliği ülkelerinin de Covid-19..
Finlandiya, AB'nin ortak aşı programında hüsrana uğradı. Aşıdan umduğunu bulamayan ülkede Cumhurbaşkanı Niinistö, koronavirüsün ülke içinde yayılmasını diz..
Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyet Teşkilatı (EUROCONTROL), 1-7 Mart tarihleri arasında Avrupa'daki havalimanlarında gerçekleştirilen uçuş sayıları ile ilgili..
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa'nın savunmasını kuzeyde ABD, Kanada ve İngiltere güneyde ise Türkiye gibi Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan ü..
Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun karşı çıkmasına rağmen bazı Avrupa Birliği üyesi ülkeleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Avrupa'da..
Avrupa Birliği (AB) içinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının dağıtım ve tedarikine ilişkin yaşanan sorunlar nedeniyle, ülkeler aşı arayışında fark..
Koronavirüs aşılarında üretim kapasiteleri sorunu devam ederken, AB yetkililerinden kritik bir açıklama geldi. Yetkililer, dolandırıcıların 400 milyon doz..
Uluslararası seyahatlerin önünü açması beklenen aşı pasaportu AB'nin gündemine geldi. Köklü bilim topluluğu Kraliyet Cemiyeti, 12 kriter belirlerken Dünya..
Avrupa Birliği, dijital platformlar aracılığıyla istihdam edilenlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için düğmeye bastı. İşçi ve işveren temsilcileri..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD ve Avrupa Birliği'nin (AB), Afrika ülkelerine aşı temin etmesinin Batı'nın ciddiye alınmasını ve güvenilir olması..
Rus aktivist, Avrupa Birliği'nin (AB) koronavirüs (Covid-19) aşısı alımlarının adaletsizliğe yol açtığını savunup Avrupa Parlamentosu önünde canlı yarasa y..
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ekonomisinin hassas alanlarını riske atacak yaptırımlar uygulanması halinde AB ile ilişkileri koparmaya hazır o..
AB ülkeleri, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında "Aşı pasaportu" uygulamasını tartışıyor. Bazı ülkeler aşı olanlara seyahat imkanı verecek bir belge..
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa Birliği (AB) ile çıkarların örtüştüğü alanlarda iş birliği kurmaya hazır olduklarını söyledi.
Geçtiğimiz günlerde Rusya, Avrupalı 3 diplomatı sınır dışı etme kararı almıştı. Rusya'nın bu kararına Avrupa Birliği'nden tepki geldi. Avrupa Birliği (AB)..
Avrupa Birliği (AB), 14 kişi ile aralarında PKK ve DHKP-C gibi 21 örgütün bulunduğu "terör listesini" 6 aylığına uzattı.
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, şubat sonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili gelişmeler ve güvenlik konularında zirve toplant..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Avrupa Birliği'nin Türkiye için stratejik bir hedef olduğunu söyledi.
Avrupa Birliğinin (AB) ilaç düzenleyici kurumu Avrupa İlaç Ajansı (EMA), eski ABD Başkanı Trump'ın Kovid-19 tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" de..
Antalya turizminin önemli aktörleri, AB'nin bazı ülkeleri tarafından gündeme getirilen "aşı pasaportu" uygulamasını değerlendirdi. Öte yandan, UNWTO Eski G..
İngiltere ve Avrupa Birliği arasında koronavirüs aşılarına ilişkin tartışmalar büyüyor. İngiliz hükümeti, ihracat yasağı tehdidinde bulunan AB ülkelerine,..
AB Konseyi Başkanı Charles Michel, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşının AB ülkelerine tedarikinde ciddi miktarda kesinti yapacağını a..
Avrupa Birliği (AB), 2021 yılı insani yardım bütçesinden Orta Doğu ve Türkiye'ye toplam 385 milyon euro tahsis etti.
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, AB Dışişleri Bakanları to..
Avrupa Birliği (AB), birçok üyesinin Venezuela'da "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığı muhalif lider Juan Guaido'dan "ayrıcalıklı muhatap" olarak bahset..
Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel, ilaç firmalarının imzaladıkları aşı sözleşmelerini yerine getirmelerini sağlamak için ellerindeki yasal araç..
Avrupa Parlamentosu (AP), çalışanların mesai saatleri dışında işleriyle ilgili e-posta, mesaj ve aramalara yanıt vermeme hakları olduğu, bu konuda hızla Av..
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, koronavirüse karşı geliştirilen aşıların temini ve dağıtımı, aşı olanlara sertifika verilmesi ve salgının ya..
Avrupa Birliği (AB), Almanya'dan dönüşünde Moskova'da gözaltına alınan Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın derhal serbest bırakılması için Rusya'ya çağrıda bul..
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun 3 üyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan Portekiz Maliye Bakanı Joao Leao ile görüştükleri için karan..
Avrupa Birliği (AB), Türkiye ile ilişkilerde yapıcı diyalog ortamına ihtiyaç bulunduğunu ve kazan-kazan durumu istediklerini bildirdi.
Avrupa Birliği (AB), merkezi Fransa'da bulunan ilaç şirketi Valneva ile toplam 60 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı almak için ön görüşmeler..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği ülkeleri büyükelçileri ile toplantıda konuştu. Erdoğan, "Karşılaştığımız haksızlığa rağmen nihai hedefim..
Avrupa Birliği (AB) Yolsuzlukla Mücadele Ofisi (OLAF), birliğin Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı (Frontex) hakkında Ege'de göçmenlerin geri itilmesi ile taci..
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu sözcülerinden Peter Stano, Türkiye ile iş birliğine dayalı yapıcı bir diyalog istediklerini söyledi.
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile diyalog için çalışmayı sürdürmeye hazır olduklarını b..
Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Moderna'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının onaylanması için tavsiye kararı aldı.
Avrupa Birliği ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüse karşı geliştirilen aşıların dağıtımının yavaş ilerlediği eleştirilerinin ardından dağıtım sürec..
Avrupa Birliği (AB), İran'ın uranyumu yüzde 20 zenginleştirme çalışmalarına yeniden başlayacaklarına yönelik açıklamasının "uygulamasına" bakılacağını, İra..
Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığının resmi olarak 1 Ocak'ta Almanya'dan Portekiz'e geçecek olmasına bir gün kala Almanya Başbakanı Angela Merkel görevin..
İngiltere ve Avrupa Birliği (AB) arasında Brexit sonrası ticaret anlaşmasının imzalanacağı duyuruldu.
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Rusya'nın kendi aşısını satabilmek için geliştirilen diğer aşılar..
Avrupa Birliği, koronavirüs aşı kampanyasına bugün resmen başladı. 2021 yılının sonuna kadar kıtadaki yetişkin nüfusun tamamının aşılanması hedefleniyor. İ..
Avrupa Birliği (AB), Brexit'in üye ülke ekonomilerine olumsuz etkilerine karşı kullanılmak üzere, 5 milyar euroluk fon kurulmasını teklif etti.
İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, İngiltere ile Avrupa Birliği arasında Brexit ticaret anlaşması kapsamında varılan uzlaşmanın ardından yaptığı açıklamada..
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun, 2021 yılında Türkiye'deki mültecileri desteklemek için yürütülen projelere 485 milyon euro (4 milyar 500 bin TL) fon sağ..
Avrupa Birliği (AB) 27 üye ülkeye, bir sonraki duyuruya kadar Birleşik Krallık'a ve İngiltere'ye gereksiz tüm seyahatleri durdurması gerektiğini tavsiye et..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yeni tip koronavirüse (Kovid-19) geçen hafta Brüksel'de düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nde yakalan..
Avrupa Birliği (AB) tarihinde ilk kez bir NATO Genel Sekreteri, AB Komisyonu Komiserler Kabinesinin olağan toplantısına katıldı.
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, "İngiltere, AB pazarına kesintisiz bir erişim istiyorsa oyunu bizim kurallarımıza göre oynamalı..
AB üyesi ülke liderleri, 1,8 trilyon avroluk bütçe ve kurtarma paketinde uzlaştı.
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile ilişkiler konusuna AB Liderler Zirvesinde karar verileceğini, dışişler..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği (AB)-Türkiye ilişkilerinde istenen ilerlemenin sağlanamadığını söyledi.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, pek çok Avrupa Birliği (AB) ülkesinin başkalarıyla kibirli konuşma alışkanlığından vazgeçmediğini söyledi.
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yıl bitmeden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına başlanabileceğini açıkladı.
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB'nin ABD ilaç şirketi Moderna ile 160 milyon doz Covid-19 aşısı için Çarşamba günü anlaşma im..
AB, İrini Operasyonu kapsamında Akdeniz'de Türk gemisinde yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin, Türkiye'den arama için rızasının istendiğini, belirledikleri..
Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilecek aşı alım çalışmaları kapsamında Moderna firması ile alım sözleşmesi imzalayacak.
Avrupa Birliği (AB), ABD yönetimine federal düzeyde alınan kararla yeniden başlayan idam cezalarının infazının durdurulması çağrısında bulundu.
Hollanda'da gazeteci Daniel Verlaan, Avrupa Birliği Savunma Bakanlarının Zoom üzerinden gerçekleştirdiği gizli toplantıya sızması güvenlik açığını ortaya ç..
Avrupa Birliği Kosova Misyonu (EULEX) uzmanları, eski uydu görüntüleriyle Sırbistan'ın Raşka şehrine bağlı Kizevak bölgesindeki bir taş ocağında Kosova'dak..
Avrupa Birliği, Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşıda bir doz için 15,5 Euro karşılığında anlaşma sağladı.
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, toplam 1,8 milyar avroluk 2021-2027 yılları bütçesi ve yeni tip koronavirüsün ekonomik sonuçlarına karşı haz..
Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasındaki Brexit görüşmelerine, bir müzakerecide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesi nedeniyle ara verildi.
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, toplam 1,8 trilyon avroluk gelecekteki bütçe, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarına karşı h..
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile ilişkilerde gidilecek yöne 10-11 Aralık'ta yapılacak AB Liderler Zirve..
Avrupa Birliği (AB) İçişleri Komiseri Ylva Johansson, "İslam Avrupa için tehdit değil." dedi.
Avrupa Birliği (AB), Pfizer ve BioNTech'in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirmekte olduğu aşıdan 300 milyon doz alımını sağlayacak sözleşmeye..
Avrupa Birliği (AB), Suriye'de Esed rejiminin yeni atanan bakanlarından 8'ini daha yaptırım uygulanacak kişiler listesine aldı.