"Akdeniz" haberleri

Türkiye tarafından Akdeniz'de iki yeni Navtex duyurusu yayımladı.
Balıkçıların korkulu rüyası balon balığının avlanmasına yönelik devlet desteği devam ederken, balıkçılardan desteğin balon balığının diğer türlerini de kap..
Akdeniz'de Muğla'nın Datça ilçesine 404.30 kilometre uzaklıkta 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Aslan balığı zehrinin cinsel problemlere çözüm olacağı gündeme geldi. Doç. Dr. Deniz Ayas, balığın bilinçsizce tüketilmemesi için vatandaşları uyardı.
AB, İrini Operasyonu kapsamında Akdeniz'de Türk gemisinde yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin, Türkiye'den arama için rızasının istendiğini, belirledikleri..
AB'nin Akdeniz'deki İrini Operasyonu'nda görevli bir Alman firkateyninin, Türk bandıralı bir yük gemisini durdurup aramasına Ankara'nın gösterdiği tepkiye..
Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Akdeniz'de, Libya açıklarında iki teknenin batması sonucu 100'e yakın düzensiz göçmenin boğulduğunu bildirdi
Hint Okyanusu ve Kızıldeniz'de görülen uzun dikenli zehirli deniz kestanesi, Süveyş Kanalı üzerinden Akdeniz başta olmak üzere Ege kıyılarına kadar geldi...
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye'yi Ege karasularına ve Antalya körfezine hapsetme çabalarına karşı durmaya devam edeceğiz" dedi. Akar, S-400 kon..
Akdeniz'de düzensiz göçmenleri taşıyan bir botun Libya açıklarında ikiye ayrılarak batması sonucu 1'i bebek 6 göçmen hayatını kaybetti.
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde koronavirüs tanısıyla yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in klinik seyrinin k..
Balıkçıların ağlarını dahi parçalayan Kızıldeniz kökenli istilacı tür balon balığının Antalya'da tezgahlarda satışa sunulduğu iddiası, vatandaşı tedirgin e..
Antalya Limanı'nda bir süredir ikmal ve bakım için demirli olan, önceki gün akşam saatlerinde ise Antalya açıklarına demirleyen sismik araştırma gemisi Oru..
Yurdun batı kesimleri için kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına uyarısında bulunuldu.
Akdeniz'in en büyük kabuklu canlılarından olan midye türü pinalar, sindirim sistemlerine saldıran bir virüs nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. 
Akdeniz'de Richter Ölçeği'ne göre 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.