"Akdeniz" haberleri

Türkiye'de geçen yıl 984 meteorolojik afet meydana gelirken, bu sayı 1940'tan beri ulaşılan en yüksek afet sayısı olarak kayıtlara geçti.
Antalya'nın Alanya ilçesinde deniz yüzeyi, beyaz renk ve yapışkan olan deniz salyası olarak bilinen müsilaj ile kaplandı. 
Yaklaşık 100 bilim insanı 5 yıl süren çalışma ile  Akdeniz ile Karadeniz'de 800 binden fazla balina ve yunus yaşadığını ortaya çıkardı. 
ABD'nin Akdeniz'de görevli Altıncı Filosu "USS Donald Cook" ve "USS Roosevelt" muhrip gemileri, Yunanistan'ın Suda Limanı'ndan ayrıldı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin bu gece saatlerinden itibaren, kuzeybatı kesimlerden başlayarak soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesinin..
Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
İran'a ait bir konteyner gemisine Akdeniz'de patlayıcı maddeyle terör saldırısı düzenlendi.
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatlarından biri olan "Mavi Vatan" Ege ve Akdeniz'de devam ediyor. 170 geminin ve çok sayıda savaş uçağıyla heliko..
İspanya'dan Türkiye'ye doğru yola çıkan ve büyükbaş hayvan taşıyan gemide ''mavi dil'' hastalığının tespit edilmişti. Akdeniz'de krize neden olan kargo gem..
Türkiye sularında göçmen türlerin tehdidi gün geçtikçe artarken, bu olumsuz etki özellikle Akdeniz'de kendini gösteriyor. İstilacı balık türlerinin ardında..
Milli Savunma Bakanlığı, Mavi Vatan-2021 Tatbikatı'nın 25 Şubat-07 Mart 2021 tarihleri arasında Ege Denizi ve Akdeniz'de icra edileceğini açıkladı.
Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, amatör balıkçıları zehirli balon balığı konusunda uyararak, "Balon balığ..
Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Avlama ve İşleme Bölümü Avlama Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Cengiz Deval..
Karadeniz Bölgesi'nde kış aylarında hava sıcaklıkları bir haftalık aranın ardından yeniden mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladı. Dün Antalya'da..
İtalya'da eski İçişleri Bakanı ve aşırı sağcı Lig Partisinin lideri Salvini'nin Akdeniz'de kurtarılan düzensiz göçmenlerin günlerce gemiden inmesine izin v..
Türkiye tarafından Akdeniz'de iki yeni Navtex duyurusu yayımladı.
Balıkçıların korkulu rüyası balon balığının avlanmasına yönelik devlet desteği devam ederken, balıkçılardan desteğin balon balığının diğer türlerini de kap..
Akdeniz'de Muğla'nın Datça ilçesine 404.30 kilometre uzaklıkta 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Aslan balığı zehrinin cinsel problemlere çözüm olacağı gündeme geldi. Doç. Dr. Deniz Ayas, balığın bilinçsizce tüketilmemesi için vatandaşları uyardı.
AB, İrini Operasyonu kapsamında Akdeniz'de Türk gemisinde yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin, Türkiye'den arama için rızasının istendiğini, belirledikleri..
AB'nin Akdeniz'deki İrini Operasyonu'nda görevli bir Alman firkateyninin, Türk bandıralı bir yük gemisini durdurup aramasına Ankara'nın gösterdiği tepkiye..
Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Akdeniz'de, Libya açıklarında iki teknenin batması sonucu 100'e yakın düzensiz göçmenin boğulduğunu bildirdi
Hint Okyanusu ve Kızıldeniz'de görülen uzun dikenli zehirli deniz kestanesi, Süveyş Kanalı üzerinden Akdeniz başta olmak üzere Ege kıyılarına kadar geldi...
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye'yi Ege karasularına ve Antalya körfezine hapsetme çabalarına karşı durmaya devam edeceğiz" dedi. Akar, S-400 kon..
Akdeniz'de düzensiz göçmenleri taşıyan bir botun Libya açıklarında ikiye ayrılarak batması sonucu 1'i bebek 6 göçmen hayatını kaybetti.
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde koronavirüs tanısıyla yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in klinik seyrinin k..
Balıkçıların ağlarını dahi parçalayan Kızıldeniz kökenli istilacı tür balon balığının Antalya'da tezgahlarda satışa sunulduğu iddiası, vatandaşı tedirgin e..
Antalya Limanı'nda bir süredir ikmal ve bakım için demirli olan, önceki gün akşam saatlerinde ise Antalya açıklarına demirleyen sismik araştırma gemisi Oru..
Yurdun batı kesimleri için kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına uyarısında bulunuldu.
Akdeniz'in en büyük kabuklu canlılarından olan midye türü pinalar, sindirim sistemlerine saldıran bir virüs nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. 
Akdeniz'de Richter Ölçeği'ne göre 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.