Yürekleri ısıtan dostluk: Buzağıya apartman dairesinin 5.katında çocuğu gibi bakıyor

Rize haberler

Rize’de yaşayan Erhan Taşpınar kendisine aldığı buzağıyı binanın 5. katında bakıyor.

Rize il merkezinde yaşayan Erhan Taşpınar daha öncede kendisine hediye edilen keçi yavrusuna evladı gibi baktığından ötürü gündeme gelmişti.

Taşpınar bu sefer bir aylıkken aldığı buzağıyı Rize Merkez'de oturduğu binanın 5'nci katındaki dairesinde bakıyor. Taşpınar, ismini 'Karamel' koyduğu buzağını beş aydır buzağını bir bebekten farksız biberonla besleyerek bakıyor. Taşpınar, bebek gibi baktığı buzağısını nereye giderse gitsin hiçbir zaman yanından ayırmıyor. Rize Merkezde yürüyüşe çıkan Taşpınar, buzağını da yanına alarak geziyor. Rize sokaklarında gezen buzağı Rize'nin maskotu haline geldi.

"Bana baktıkça gözleri yaşaran bir hayvan"

Buzağının çok duygusal bir hayvan olduğundan ötürü kendisine baktığı zaman gözlerinin yaşardığını sözlerine yansıtan Taşpınar, "Buzağımı köye göndersem kimse bakamaz. Annem babam köyde ama onların işi olduğu için ilgilenemezler. Bunu oraya göndersem bile bensiz hayatta durmaz. Yemek yemez bağırır bu seferde hasta olur. Hasta olunca da ölür.

Ben onu biliyorum çünkü çok duygusal bir hayvan. Bana baktıkça gözleri yaşaran bir hayvan. Bende buradaki işleri tamamladığım zaman köyüme götüreceğim. Büyütebildiğim kadar büyüteceğim. Şu ana kadar kimseden kötü bir tepki almadım. 7'den 70'e herkes diyor ki maşallah çok iyi bakıyorsun diyor. Zaten dananın bir evde beslenmesi Karadeniz'de bir ilk. Sabahları binanın bahçesinde bakıyorum onu ama gece olunca dışarıda köpek yada başka bir şey ona zarar verir diye evimin balkonunda bakmak zorunda kalıyorum. Biraz daha alışsın bana onu köyüme çıkartacağım. Yaşamımı orada sürdüreceğim bir daha da Rize Merkez'e gelmeyeceğim" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Rize Erhan Taşpınar buzağı Rize'de buzağı ile dostluk