"Rize" haberleri

Kırmızı kategorideki Rize'de bugün kısıtlama olmamasına rağmen özlenen ve beklenen şey gerçekleşti. Rize halkı, baharı anımsatan güneşli havaya rağmen gere..
Diğer bölgelerine oranla 'çok yüksek riskli' kategoride olan Karadeniz'de koronavirüsün hızlı yayılımının takibi ve tespiti için özel bir çalışma başlatıld..
Türkiye'nin koronavirüs vaka haritasında en riskli bölge konumunda olan Karadeniz'de şu ana kadar 19 yerleşim yeri için karantina kararı verildi. 
Koronavirüs salgınında son günlerin en çok konuşulanları arasında olan Karadeniz'de en çok vaka görülen iller arasında yer alan Rize'de İl Hıfzıssıhha Kuru..
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, koronavirüs nedeniyle kırmızı alarmın verildiği Trabzon'da aşamalı olarak kısıtlamaların kaldırılmasının kentte geçerli olm..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rize'de 2003 yılında açılışını yaptığı hastanede kucağına aldığı yeni doğan Selen Gülel, 18 yıl sonra Erdoğan'ın kar..
Doğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1 metreye ulaşırken, bin 481 köy ve mahalle yolu ulaşıma..
Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun nüfusa göre en fazla koronavirüs vakasının görüldüğü 5 il oldu. Filyasyon ekiplerinin tespitlerine göre, bu illerde..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek binasıyla Çayeli Eğitim Fakültesi ek bin..
Rize'de deniz dolgusu üzerine yapılan ve korozyon nedeniyle riskli duruma gelen 4 bin 174 bağımsız yapıda, kentsel dönüşüm projesi başladı. Rize Valisi Kem..
Rize Devlet Hastanesi'nde bir erkek şahıs Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Meltem Puşuroğlu'na orakla saldırarak kolundan yaraladı.
Rize'nin Güneysu ilçesinde amca yeğenini silahla öldürerek komşusunun arazisine gömdükten sonra pişman olarak jandarmaya teslim oldu.
Rize'nin Fındıklı ilçesinde, AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gamze Pala'nın (46) 'karşılıksız aşk' nedeniyle önce silahla vurulup ardın..
Rize'de koronavirüs testi pozitif çıkan bazı hastaların, temaslılarını gizledikleri ortaya çıktı. Artık testi pozitif çıkan kişinin temaslı olarak belirtti..
Deniz dolgusu üzerine inşa edilen, Samsun'dan Artvin'in Sarp Sınır Kapısı'na kadar uzanan, 542 kilometrelik Karadeniz Sahil Yolu'nda çatlaklar oluşmaya baş..
Doğu Karadeniz'de gün içerisinde 4 ilde 23 farklı noktada örtü ve orman yangınları çıktı. Büyük bir çoğunluğu söndürülen yangınlar, 8 noktada halen devam e..
Rize'de kaçırdıkları İlker Kavalcı'yı demir borularla dövüp, yarı çıplak halde yola bırakan şüpheliler hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Şüphelilerin de..
Birleşmiş Milletler (BM), Libya'daki ateşkes için gözlemciler göndermeyi planladığını duyurdu.
Rize'de dolgu zemin üzerine 30 yıl önce inşa edilen ve zeminde meydana gelen kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan 12 binanın yıkımına başlandı. 'Pisa Kule..
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi makamında tabancayla şehit eden sanık İsmail Hakkı Sarıcaoğlu, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Rize'de belediyenin orman evinde toplanıp, yeni yılı kutlayan 16 kişiye, toplam 50 bin 400 TL idari ceza uygulandı. Grupta yer alan Fındıklı Belediye Başka..
Rize'de, dolgu zemin üzerine 30 yıl önce inşa edilen ve zeminde meydana gelen kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan 4 bina tahliye ediliyor. 'Pisa Kuleleri'..
Rize'de deniz dolgusu üzerine yapılan ve korozyon nedeniyle riskli duruma gelen 4 bin 174 bağımsız yapıda, kentsel dönüşüm projesi için harekete geçildi. 
Rize'de, koronavirüsle mücadelede önemli yeri olan filyasyon ekipleri, bölgede yoğun kar yağışına rağmen ev ev dolaşarak, görev yapıyor.
Rize'de koronavirüsle mücadelenin öncüsü filyasyon ekipleri, ev ev dolaşarak görev yapıyor. Çalışmalarını özveriyle sürdüren ekipler, son kısıtlamalarla bi..
Rize'de 5 kişinin 1 ay içerisinde koronavirüsten hayatını kaybettiği aileden bir kişi daha öldü. 6 kişinin daha hastanede koronavirüs tedavisi gördüğü aile..
Rize'nin Güneysu ilçesinde 15 kişilik Genç ailesinde 12 kişi yeni tip koronavirüse yakalanırken, bir ay içinde aileden 5 kişi virüs nedeniyle hayatını kayb..
Rize'de koronavirüs tedbirleri kapsamında, bir kafeteryada sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayan 3 polis memuruna para cezası verilmesini isteyen Vali..
Rize'de, koronavirüs nedeniyle artan yoğunluk üzerine bugünden itibaren hastanelerde sadece randevulu hastalara hizmet verilmeye başlandı. 
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde ayılar, girdikleri 25 evdeki eşyaları, pençe ve dişleriyle parçaladı.
Rize'de koronavirüs vakarı nedeniyle artan yoğunluk üzerine hastanelerde sadece randevulu hastalara hizmet verileceği duyuruldu. 
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Dikkaya Köyü Çay mahallesinde bulunan dev yaban arısı yuvası görenleri şaşırtıyor.
Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre, bugün Rize, Artvin ve Van'ın yüksekleri ile Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği..
Rize'nin Çayeli ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, belediye meclis üyelerinin "Vasfı yok, belediye işlerine karışamaz" sözleri üzerine..
Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, Doğu Karadeniz'de riskin arttığı uyarısında bulunarak, "Doğu Karadeniz'in depreme hazırlıklı olması gerekir" dedi..
Rize İl Sağlık Müdürlüğü'nden artan koronavirüs vakalarıyla birlikte vatandaşlara çağrı yapılarak, "Zorunlu olmadıkça hastane polikliniklerimize ve aciller..
Rize'nin Kalkandere ilçesinde, otomobilin dereye düştüğü kazada bir kişi öldü, bir kişi yaralandı. 
Trabzon ve Rize'nin çöp sorununu çözmek için 12 yıl önce Sürmene'de faaliyete başlayan çöp depolama tesisinin kapasitesinin aştığı iddiası tedirginliğe ne..
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde kaya düşme tehlikesine karşı yamaçlar, çelik ağlarla örülüyor. Özel dağcı ekibinin yürüttüğü çalışmanın tamamlanması ile ilç..
Rize'de 44 yaşındaki Gamze Pala'yı önce kurşunlayan sonra ise vahşice boğazını keserek öldüren Savaş Dalançıkar'ın yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada m..
Rize'nin Pazar ilçesinde, sağanak sonrası meydana gelen heyelan nedeniyle, 4 bina tedbir amacıyla boşaltıldı.
Yağışlı hava yurdun bazı bölgelerinde etkisini hissettirirken, özellikle Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleriyle Ordu'nun doğu ilçelerinde bugün görü..
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Komilo köyünde sağanak sonrası heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle kapanan köy yolunun temizlenmesi için iş makineleriyle..
Meteoroloji'den Ordu'nun doğusu, Giresun, Trabzon, Rize ile Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 
Rize'nin Çayeli ilçesinde, Rukiye (55) ve Necmettin (67) Çakıroğlu ile Emine Bayraktutan (64) kardeşler, 54 gün içinde, koronavirüsten hayatını kaybetti.
Ağaçtan düşerek hayatını kaybeden baba ile hastanedeki tedavisi süresince kendisine refakat ederken beyin kanaması geçirerek ölen kızının cenazeleri toprağ..
Rize'de kaçırılmaktan korkup, gizlenmek için girdiği yağmur suyu kanalından kurtarılan E.D.'nin  kanalda yaklaşık 1 kilometre ilerlediği ortaya çıktı. E.D...
Rize'de iddiaya göre kimliği belirsiz kişilerce kaçırılmaya çalışan seyyar satıcı E.D. (30), yağmur suyu kanalına girerek saklandı. Kanalda ilerleyen kişi,..
Rize'nin Güneysu ilçesinde, yörede 'varangel' olarak bilinen ilkel teleferiğin halatına takılıp 25 metrelik yükseklikten düşen Özbekistan uyruklu Shakhnoza..
Rize'de etkili olan sağanak nedeniyle Ardeşen ilçesindeki derelerde su seviyesi yükseldi, bazı köy yolları ulaşıma kapandı. Yetkililer, vatandaşlara dere y..
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun büyük kısmı sağanak yağışların etkisi altında olacak. Rize, Artvin ve Tr..
Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre bugün, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor. Meteoroloji'den bu ill..
Rize'nin Fındıklı ilçesinde bir eve düzenlenen kumar baskını sırasında karşılarında jandarma ekiplerini gören kişiler, iskambil kağıtlarını yakmaya çalıştı..
Rize'de şiddetli yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Çayeli ilçesinde heyelan nedeniyle bazı mahalle yollarında kopmalar meydana geldi, Ardeşen ilçesinde ise de..
Rize'de 2 katlı binanın asma katında, içinde; pil, telefon ekranı, telefon iç parçası ve 3'lü led çubuk olan düzenek bulundu. Paniğe neden olan düzeneğin ç..
Erzurum, Sivas, Niğde, Nevşehir, Rize ve Bingöl belediyelerinin sosyal medya hesaplarında kar ile ilgili yaptığı paylaşımlar kullanıcıları gülümsetti.
Rize'de heyelan sonucu dağdan kopan bir kütle ırmağın yolunu kesti. Biriken su 30 metrelik gölet oluşturdu. Göletin taşma tehlikesine karşı çevredeki evler..
Rize-Artvin Havalimanı'nda dolgu çalışmaları sürüyor. 150 kamyon ve 2 hafriyat gemisi ile gece-gündüz aralıksız malzeme taşınan projenin yüzde 35'i tamamla..
Rize'nin merkeze bağlı Ambarlık köyünde, 18'inci yüzyılda inşa edilen koruma altındaki taş kemer köprü çöktü.
Rize'nin İkizdere ilçesinde adını bir çobanın ağanın kızına aşık olması ve sonrasında başından geçenlerden alan Aşıklar Şelalesi'nin turizme kazandırılması..
Rize'nin Çayeli ilçesi Çataldere köyü'de az kişi tarafından bilinen iki şelale, köylüler tarafından turizme kazandırılmak isteniyor.
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Fırtına Vadisi'nde, dere yatağına inşa edilen kaçak yapılar için yıkım kararı alındı. 21 kaçak yapının yıkımı için ekipler..
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yaş çay taban fiyatını inşallah bu sene 2,90 olarak belirlediklerini belirterek "13 kuruş da destekleme ile 3,0..