Yalova'da depreme okulda yakalanan öğrencilerin tahliye anı kameralara yansıdı

Yalova Deprem Son depremler

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğündeki deprem sonrasında Yalova'da bir okulda öğrencilerin tahliye anı, güvenlik kamaraları tarafından kaydedildi.

Yalova’da deprem sonrasında bazı okullarda öğrencilerin bahçeye tahliyesi gerçekleştirildi, bu anlar ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Yalova Bilge Okulları Müdürü Nazmi Karahasanoğlu, deprem sonrası yaşananlarla ilgili, “Deprem okulumuzda az da olsa hissedildi. Tüm sınıflarımızda deprem tatbikatlarında yapıldığı şekilde çök, tutun, kapan uygulandı. Daha sonra bütün çocuklarımız sırayla güvenli şekilde okuldan boşaltıldı. Daha önceden belirlenmiş acil toplama yerinde toplandık. Çocuklara burada yeniden depremle ilgili bilgilendirme yapıldı” dedi.

Öte yandan, Yalova Valisi Hülya Kaya ve Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk kentte depremle ilgili herhangi bir olumsuzluk olmadığını açıkladı.

Yalova'da depreme okulda yakalanan öğrencilerin tahliye anı kameralara yansıdı - Resim : 1

BURSA MERKEZLİ DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 10.42'de Marmara Denizi'nde 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Bursa'nın Mudanya ilçesinin 4,73 kilometre açığındaki sarsıntının, deniz yüzeyinin yaklaşık 8,98 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi.

Deprem Bursa'nın geneli, İstanbul'un büyük bir kısmı ve çevre illerden de hissedildi.

İlk belirlemelere göre can ya da mal kaybı meydana gelmedi. Deprem vatandaşlar arasında paniğe neden oldu.

Özellikle yüksek katlı binalarda yaşayan veya çalışan vatandaşlar sokaklara çıktı.

Bursa'daki 5.1 büyüklüğünde deprem sonrası aynı bölgede 10.45'te 4.5 ve 10.57'de 3.5 büyüklüğünde iki artçı sarsıntı daha oldu.

ARMUTLU'DA OKULLAR TATİL

Marmara Denizi'nde 5,1 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Yalova'nın Armutlu ilçesinde öğleden sonra tüm okullar tatil edildi.

Bursa'nın Mudanya ilçesinin 4,73 kilometre açığındaki sarsıntının ardından Armutlu Kaymakamlığı, ilçedeki tüm okulların öğleden sonra tatil edildiğini açıkladı.

Kaynak: İHA