TBMM Başkanı Şentop'tan Bakan Soylu ile görüşmesi hakkında açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, para alan siyasetçi gündemiyle ilgili Bakan Soylu'yla gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin, "Soylu'nun bahsettiği isim halihazırda vekil değil" ifadelerini kullandı. Şentop, kendisiyle paylaşılan bir isim olmadığını da söyledi.

17.06.2021 17:12 | Son Güncelleme : 17.06.2021 17:24

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP binasına yönelik saldırı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile dün gerçekleştirilen görüşmesine ilişkin soruları yanıtladı. 

Şentop, saldırıyla ilgili olarak, "Provokasyonlara karşı hepimizin dikkatli olmamız gerektiğini ifade etmek isterim" dedi. 

Şentop dünkü Soylu görüşmesiyle ilgili ise, "Dünkü görüşmeyle ilgili olarak, malumunuz, bir siyasetçinin para aldığına dair açıklama olmuştu. Ben 27 Mayıs'ta Bakanımıza bir mektup yazdım. Milletvekillerimizin kendilerini töhmet altında hissettiklerini, bu konuyla ilgili bilgi ve belgelerin ilgili mercilere, başkanlığımıza verilmesini talep etmiştim. Dün sayın Bakanımız ziyaret etti, mektubumuza cevaben, yazılı olarak cevabını da getirdi. Kastettiği isim, TBMM'de milletvekili olan bir kişi değil" dedi. Şentop, mektupta paylaşılan bir isim olmadığını da vurguladı. 

Bakan Soylu, iddiaya konu olan ismi bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdi.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor