Bakan Soylu 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini savcılığa verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile dün gerçekleştirdiği görüşmede 10 bin dolar alan siyasetçinin, şu an milletvekili biri olmadığını söylediği öğrenildi. Soylu, iddiaya konu olan ismi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdi.

Bakan Soylu 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini savcılığa verdi

Suç örgütü lideri Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçi iddiaları Ankara kulislerinde konuşulmaya devam ediyor.

Dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a yaptığı ziyarette bu konunun gündeme geldiği belirtildi.  Soylu'nun ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin şu anda milletvekili olmadığını söylediği öğrenildi. 

Bakanı Soylu,  iddiaya konu olan ismi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdi. 

ADALET BAKANI GÜL'DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili bir açıklama da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den geldi:

"Kim hangi bilgi belgeyi verecekse Cumhuriyet savcılarının, adliyelerin kapısı açıktır. Bu konuda anayasanın verdiği görev odur. Yargı mensuplarının görevi de suçla mücadele anlamındaki ciddi iddialarla ilgili bu iddiaların üstüne gidip takip edip değerlendirmektir."

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, suç örgütü lideri Sedat Peker’in kendisine yönelik iddiaları sonrası katıldığı TRT yayınında, “Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş” açıklamasını yapmıştı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 27 Mayıs tarihinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya mektup göndermişti. Şentop söz konusu mektupta Soylu'ya 10 bin dolar alan siyasetçinin adını sormuştu.