Meteoroloji'den flaş uyarı: Hafta sonu yurt genelinde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu
Meteoroloji'den flaş uyarı: Hafta sonu yurt genelinde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava tahmin raporunu yayımladı. Meteoroloji'den alınan güncel bilgilere göre, 14 Mayıs Cumartesi günü Ege bölgesinin iç kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağış, 15 Mayıs Pazar günü yurt genelinde etkisini gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) güncel hava tahmin raporunu yayımladı. Güncel rapordan edinilen bilgilere göre, hafta sonu hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. 14 Mayıs Cumartesi günü Ege Bölgesinin iç kesimlerinde etkisini gösteren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, 15 Mayıs Pazar günü yurt genelinde etkili olacak. 

YURTTA HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Malatya dışında Doğu Anadolu bölge geneli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin'in kuzeyi, Kayseri, Nevşehir ve Niğde çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Adana'nın kuzey ve doğusu, Osmaniye'nin kuzey ve batısı ile Kahramanmaraş'ın batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı: Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar: Genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile öğle saatlerinden sonra Akdeniz Bölgesinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 23

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 24

İzmir: Az bulutlu 27

Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden sonra il geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Ceyhan, Kozan ve İmamoğlu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor 27

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 26

Samsun: Parçalı bulutlu 17

Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15

Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 11

Diyarbakır: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

14 Mayıs Cumartesi hava durumu

15 Mayıs Pazar hava durumu

 

Kaynak: Haber Global

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM haberleri son dakika hava durumu haberleri meteoroloji haberleri