"hava durumu" haberleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin doğusundaki iller için kuvvetli kar yağışı uyarısında bulundu.
İstanbul'da beklenen kar yağışı Silivri, Başakşehir ve Bahçeşehir tarafında başladı. AKOM'dan yapılan açıklamada, yağışın çarşamba gününe kadar aralıklarla..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Marmara bölgesi için yeni kar yağışı uyarısı geldi. Açıklamada, akşam saatlerinden sonra kuvvetli rüzgarla birlikte..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı yoğun kar uyarısının ardından günün ilk saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, birçok il için kar yağışı tahmininde bulundu. Sonbahar ve kış aylarının kurak geçtiği İstanbul için de yapılan kar yağışı uyar..
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, batı ve orta Karadeniz sağanak yağışlı, yer yer kar yağışlı olacak...
Uzun zamandır yaşanan kuraklık nedeniyle susuzluk tehlikesi altında bulunan İstanbul'da cuma gününden itibaren 4 gün kar yağışının etkili olması bekleniyor..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara bölgesi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Sarı alarm uyarısında bulunulan açıklamada, oluşabilecek aksamalara ka..
İBB Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul bu akşamdan itibaren yağışlı havanın etkisine girecek.
Marmara Bölgesi'nin Trakya kesimi, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinde yarın kuvvetli yağış bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın 5 il için 'sarı' uyarı verdi. 
Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre, Marmara'nın Trakya bölümü, Ege ve Akdeniz'de şiddetli sağanak yağış bekleniyor. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye genelinde hava sıcaklığının bugünden itibaren hissedilir derecede artacağı belirtildi. 
Marmara Bölgesi geneliyle Kuzey Ege'nin kıyı kesimlerinde bugün öğle saatlerinden sonra kuvvetli ve kısa süreli fırtına bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın geneli ile Kuzey Ege'nin kıyı kesimleri için 'sarı' kodlu uyarıda bulundu. 
Doğu Anadolu'da Van, Hakkari, Bitlis ve Muş illeri için kar uyarısı yapıldı.
Doğu Anadolu Bölgesi'nde Van, Bitlis ve Muş için kar yağışı uyarısı yapıldı.
Marmara, Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batısı ile yurdun bazı kesimlerinde bugün sağanak, Doğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde karla..
Elazığ, Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimleri ile Kırklareli'nin yükseklerinde yarın karla karışık yağmur ve kar, Muğla ve Antalya'nın kıyı kesimi, Düzce,..
Hakkari çevrelerinde yarın karla karışık yağmur ve yer yer kar, yurdun kuzeybatı kesimlerinde sis ve pus, iç ve doğu bölgelerinde ise buzlanma ve don bekle..
Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre, bugün Rize, Artvin ve Van'ın yüksekleri ile Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği..
Antalya'nın Kemer ilçesinde yerli ve yabancı turistlerle yöre halkı, yaklaşık 30 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde Torosların zirvesinde kar keyfi yaşa..
Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Hatay, Sinop ve Şırnak çevrelerinde bugün hafif yağmur ve sağanak, Gümüşhane, Ardahan ve..
Dondurucu soğukların etkisini gösterdiği Doğu Anadolu'daki Kars ve Ardahan'da gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10 derece ölçüldü.
Doğu illerinde soğuk hava ve kar yağışı etkili olurken Meteoroloji'den de yeni uyarılar geliyor.
Tunceli'nin yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler yolda mahsur kalırken, 31 köy yolu da ulaşıma kapandı.
Antalya'nın batı kesimleri ile Muğla çevrelerinde bugün kuvvetli sağanak, Erzincan, Tunceli ve Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar..
Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde bugün sağanak, Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sis bekle..
Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Sivas için zirai don uyarısında bulunuldu.
Türkiye'nin orta ve batı kesimlerinde bugün sağanak bekleniyor.
Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Marmara Denizi'nde bugün öğle saatlerinde başlayacak fırtınanın zaman zaman hızının 75 kilometreye çıkabileceği bi..
Yağışlı hava yurdun bazı bölgelerinde etkisini hissettirirken, özellikle Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleriyle Ordu'nun doğu ilçelerinde bugün görü..
Antalya'ya mevsimin ilk karı, dün gece Akseki ilçesindeki Alacabel mevkisine yağdı.
Doğu Karadeniz Bölgesi'nde kuvvetli yağış ve fırtına uyarısında bulunuldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, depremden etkilenen İzmir'de önümüzdeki 5 gün yağış beklenmediğini bildirdi.
Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun doğusu ile Karadeniz Bölgesi'nde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. 
Meteoroloji'den Ordu'nun doğusu, Giresun, Trabzon, Rize ile Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 
Meteoroloji'den birçok il için kuvvetli yağış uyarısı verildi. Depremin yaşandığı İzmir'de ise parçalı, kuzey ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu bir hava..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren yağışlı hava, hafta sonu ise Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava sistemine karşı uyardı. 
Marmara'nın güney ve doğusu ile Düzce çevrelerinde bugün yer yer sis ve pus bekleniyor.
Prof. Dr. Orhan Şen Türkiye'nin artık dört mevsimi yaşayan bir ülke olmadığını belirterek, turizm sektörü ve eğitim alanında yeni düzenlemeler yapılması ge..
Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yarın sabah ve gece saatlerinde yer yer pus bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, orta ve doğu Karadeniz, iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve güneyi ile D..
Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı kesimlerde yağışla birlikte azalacağı tahmin ediliyor. Hafta ortasından itibaren ise yağışlar yurdu terk edecek.
Marmara ve Ege Bölgesinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Kıyı Ege ile Edirne'nin güneyi, Balıkesir'in batısı ve Çanakk..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce, yarın, kıyı Ege,  Edirne'nin güneyi, Balıkesir'in batısı ve Çanakkale çevreleri için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Kuzey..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan uyarıda Balkanlardan gelen ve 2 gün etkili olacak yağışa karşı vatandaşların tedbirli olmaları istendi.
Uzmanların uyarısının ardından Meteoroloji'den de Marmara Bölgesi ve İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada belirli saatlerde dışarı çıkılmaması gerektiğinin altı çizildi.
Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. İstanbul, Ankara, Samsun, Edirne ve Diyarbakır başta olmak üzere diğe..
Marmara Bölgesi'nde İstanbul'un ve Kocaeli'nin kuzey kesimleri ile Sakarya çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak öngörülüyor.  
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlük hava tahmin raporuna göre bugün birçok bölge için yağış uyarısı verildi. 
Meteoroloji'nin son değerlendirmelerin göre, bugün Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağ..
Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall, geçen haftalarda yaşanan sel felaketinin ardından altyapı eksikliği konusunda hükümete gelen eleştirilere ilişkin "Cumhur..
Meteoroloji; Antalya, Muğla, Burdur ve Isparta'da yarın başlayacak kuvvetli sağanağın bazı yerlerde "şiddetli" ve yer yer "aşırı" yağışa dönüşebileceği uya..
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın ülkenin batı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun parçalı ve çok bulutlu olması öngörülüyo..
Yurt geneli bu haftadan itibaren yazın en sıcak günlerinin yaşanacağı günümüzdeki adıyla "Afrika", "cehennem" ve "çöl" sıcakları, eskilerin deyimiyle de "e..