Meral Akşener grup toplantısında konuştu: Artık millet bizi çağırıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İlk seçimde milletimiz yeniden iktidar olacak. Bu gerçeği gördüğü için milletimiz sokaklarda yolumuzu kesip bizimle dertleşiyor. İYİ Parti her geçen gün büyüyor" dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, "Partili cumhurbaşkanlığı sistemi ülkemizi zenginliğe taşıyamaz. İlk seçimde milletimiz yeniden iktidar olacak. Bu gerçeği gördüğü için milletimiz sokaklarda yolumuzu kesip bizimle dertleşiyor. İYİ Parti her geçen gün büyüyor. Artık millet bizi çağırıyor" dedi. 

Akşener'in açıklamaları: 

Madem ekonomi şaha kalktı gidiyor o zaman neden istihdam sürekli azalıyor. Sen danışmanlarına asıl bunu sor. Kepenk kapatan firmalar artık Türkiye'nin gerçeği. Meclis'te konuşma yapan İYİ Partili vekillerimizi can kulağıyla dinle. İddia ediyorum bazı şeyleri öğrenebilirsin. Bir kasap kardeşim diyor ki; 'Günlük 100-150 kilo tavuk satıyordum, 20 kiloya kadar düştü.' Bir kuyumcu diyor ki; '80 yaşındaki teyzemiz ölmüş kocasının alyansını bozdurmaya geldi.' Alyansını bozduruyor sayın Erdoğan. İstanbul'daki bir tuhafiyeci kardeşim ne diyor; 'Yan dükkandaki arkadaşım dayanamadı kapattı.' Elazığ'a gittin, insanların kafasına keyif çayı attın. Nerede demleyecek o keyif çayını? Ben çarşıda pazarda esnafımızı dinliyorum. Sizin masallarınız hafifi, sizin gerçeğiniz ise artık çok ağır. 

5 müteahhit yüzlerce milyarlık ihaleleri indirirken ihale şampiyonu ama iş vergiye geldi mi ara ki bulasın. Hiç mi kuldan utanmıyorsunuz, hiç mi yüzünüz kızarmıyor, yazıklar olsun size. 

"İLK SEÇİMDE MİLLETİMİZ İKTİDAR OLACAK"

Türkiye'nin çözülemeyecek sorunu yok. Tüm olanlara rağmen kimse umudunu yitirmesin. Türkiye, potansiyeli olan büyük bir ülkedir. Kaynakları olan büyük bir ülkedir. Yeter ki milletin hazinesi eşe, dosta, yandaşa değil, milletimize aktarılsın. Sayın Erdoğan ve AK Parti zihniyeti bunu yapamaz. Partili cumhurbaşkanlığı sistemi ülkemizi zenginliğe taşıyamaz. İlk seçimde milletimiz yeniden iktidar olacak. Bu gerçeği gördüğü için milletimiz sokaklarda yolumuzu kesip bizimle dertleşiyor. İYİ Parti her geçen gün büyüyor. Artık millet bizi çağırıyor. 

Kaynak: Haber Global

TBMM Meral Akşener İYİ Parti