"TBMM" haberleri

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine aşı yapılacağına ilişkin haberleri yalanladı.
TBMM Halkların Demokratik Partisi kadın cinayetlerinin araştırılmasına ilişkin Grup Önerisi verdi. AK Parti Edirne milletvekili Fatma Aksal, HDP'ye yönelik..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. HDP'nin kapatılması çağrısını yineleyen Bahçeli, "HDP'nin kapatılmas..
TSK deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair tezke..
AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, erken seçim iddialarıyla ilgili açıklamasında, "Erken seçim filan yok. Her şey zamanında yapılacak" dedi.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini de aradığını belirterek, Ankara'ya döndükten sonra gelecek hafta aşı olmayı planlad..
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, Whatsapp'ın gizlilik politikasını değiştirme ve sözleşme onayı istemesiyle kamuoyuna yansıyan geliş..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u Çankaya Köşkü'nde kabul etti. 
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bahçeli'nin HDP'nin kapatılmasına yönelik çağrısı hakkında açıklamalarda bulundu. 
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen askere rahmet diledi.
Terörizmin ve kitle imha silahlarının finansmanının önlenmesine yönelik düzenleme TBMM'den geçti. Düzenlemede dernekler ve yardım toplama faaliyetleriyle i..
TBMM Genel Kurulu'nda Kitle İmha Silahlarının Finansmanına ilişkin Kanun Teklifi'nin görüşmeleri sırasında milletvekilleri arasında tartışma yaşandı.
TBMM Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan ve Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin sürenin 18 ay daha uzatılmasını öngö..
2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri devam ediyor. 2019 Kesin Hesap Kanun Teklifi maddeleri görüşmeleri tamamlandı. 2019 Kesin Hesap Kanun Teklifi madde..
TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanlığının 2021 yılı bütçesi kabul edildi.
TBMM Genel Kurulu'nda, Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri kabul edildi.
TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri kabul edildi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM'de bakanlığın bütçesi görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Bakan Soylu konuşmasında "Öyle işlerle..
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakü'deki konuşmasında okuduğu şiir sonrasında bazı İranlı yetkililerin kullandığı "yakı..
TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir'in konuşması, tansiyonu yükseltti. HDP ve AK Parti milletvekilleri birbir..
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın da aralarında bulunduğu 23 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
TBMM Genel Kurulu'nda, bütçe görüşmelerinde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, 'faşist genel..
TBMM Genel Kurulu'nda, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bakanlığın 2021 bütçesi üzerine konuştuğu sırada, AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında arbede yaşa..
TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sırasında MHP, CHP ve HDP milletvekilleri arasında Alaattin Çakıcı ve ırkçılık tartışması yaşandı.
TBMM'ye 'skuter' ismiyle sunulan kanun teklifiyle elektrikli scooter (e-scooter) yasal olarak hayata girecek. 
TBMM Genel Kurulu'nda 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerine başlandı.
Milletvekillerine ait 62 dokunulmazlık fezlekesi daha Meclis'e sunuldu. Fezlekelerden 50'si HDP'li milletvekillerine ait. Böylelikle TBMM'de bekleyen fezle..
TBMM Başkanlık Divanı toplantısında, Meclis'te uygulanan ve uygulanacak Covid-19 önlemleri masaya yatırıldı. Genel Kurul'da artık milletvekilleri maskesiz..
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'nin TBMM grupları ortak bildiri yayımlayarak, Fransa Senatosu'nun Yukarı Karabağ kararı kınadı.
TBMM İletişim Koordinatörlüğü, bütçe görüşmelerinde incelenmemiş tutanak üzerinde değişiklik yaptığı tespit edilen Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı'nın..
TBMM Genel Kurulu'nda, enerji ve maden alanında yeni düzenlemeler öngören yasa teklifi kabul edildi.
TBMM Genel Kurulunda, enerji alanında düzenlemeler içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ikinci..
Koronavirüsün, sağlık emekçileri için meslek hastalığı olarak kabul edilmesi TBMM'de kabul edildi!
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Batı Şeria'daki yasa dışı yerleşim birimine yaptığı ziyareti kınadı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'da, kurucusu olduğu üniversitenin koronavirüs tedavisinde kullanılan yerli 'Favicovir' ilacının..
TBMM'de şu ana kadar koronavirüse yakalanan milletvekili sayısı 81 olarak açıklandı.
Eski başbakan ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Yıldırım Akbulut, hastaneye kaldırıldı.
Azerbaycan'a asker gönderilmesine ilişkin TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi Resmi Gazete'de yayımlandı.
TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti ve CHP grubu arasında KKTC'nin kuruluş yıl dönümü etkinlikleri ile ilgili tartışma çıktı.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı'nın Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine, görüşmelere ara verildi.
Depreme karşı alınabilecek önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna üye seçimine dair karar ile Kamu Başdenetçiliği seçimine..
TBMM Genel Kurulu'nda Kamu Başdenetçiliği seçimi yapıldı. Şeref Malkoç yapılan gizli oylamada 249 oyla ikinci kez Kamu Başdenetçisi seçildi.
Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan'dan boşalan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı'na, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz seçild..
Berat Albayrak'ın istifası ile boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Lütfi Elvan, Meclis'te yemin etti. Elvan, yazılı açıklamasında ekonomi..
TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Sakarya milletvekili Recep Uncuoğlu seçildi.
Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Fransız polisinin çocukları gözaltına almasıyla ilgili olarak, "Bu devlet eliyle yapılan bir eşkiyalıktır" dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Deprem Araştırma Komisyonu'na AK Parti'den 11, CHP'den 5, İYİ Parti, HDP ve MHP'den 2'şer milletvekili..
DİSK üyelerinin esnek çalışma düzenlemesini protesto için TBMM önünde yapacağı açıklamaya izin verilmedi. Grup ile polis arasında kısa süreli arbede yaşand..
TBMM Genel Kurulunda, depremde alınması gereken tedbirlere ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu kurulması kabul edildi
TBMM'de 5 siyasi partinin ortak önergesiyle deprem araştırma komisyonu kuruluyor.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) getirilen ziyaretçi yasağı uzatıldı.
Aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bulunduğu 18 milletvekiline ait 22 yeni dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
Hobi bahçeleri ile ilgili hükümleri içeren teklif TBMM'de kabul edildi.
TBMM Genel Kurulunda Meclis Başkanlığının Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı açıklamalarının telin edilmesine ilişkin Tezkeresi kabul edildi
Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi. 57'inci Hükümet'te Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Osman Durmuş, evli ve 3 çocuk b..
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Müslümanlara yönelik sözlerine tepki gösterdi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe görüşmeleri bu hafta başlıyor.
AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe..
Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi (KDV), Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), tüm idari para cezaları, KYK borçla..
TBMM Başkanı Şentop, Enis Berberoğlu kararına ilişkin "Anayasa Mahkemesinin kararı bağlayıcıdır. Bu karara muhatapların uyması gerekir. İlgili mahkeme bu..
HDP'li 11 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM Başkanlığı'na 25 dosya sunuldu.
Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin, 16 maddeden oluşan birinci bölümü kabul edildi.
Enerji Piyasası Kanun Teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi.
2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin görüşmeleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda baş..
TBMM Başkanı Mustafa Şentop füze saldırısının olduğu Gence'yi ziyaretinde açıklamalarda bulunarak, "Uluslararası hukuka göre Ermenistan'ın işgalci olduğu t..
Azerbaycan Milli Meclisi'nde konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Terör çetelerinin saldırılarından üzüntü duyuyoruz" dedi.  Şentop, Ermenistan'ın siville..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyetle ile görüştü. Aliyev, "Tarih boyunca sürdürülen iyi ilişkileri,..
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'a gitti. Çok sayıda resmi görüşme gerçekleştirecek olan Şentop, 20 Ekim'de de Azerb..
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Hâlâ bu savaş suçlarına göz yumanlar, uluslararası hukuk önünde suç ortağı olarak itham olunac..
TBMM Çevre Komisyonunda, Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri sürüyor.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AYM üyesi Engin Yıldırım'ın 'Işıklar yanıyor' paylaşımına tepki gösterdi. Şentop, "Darbeci reflekslerin gölgesindeki söylemler..
TBMM Genel Kurulunda, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler t..
Meclis Başkanı Mustafa Şentop, CHP'li Enis Berberoğlu'nun vekilliğiyle ilgili soruyu yanıtladı. 
TBMM Genel Kurulu'nun, pandemi sürecinde haftada 3 gün yerine 2 gün çalışması önerildi.
TBMM Genel Kurulu'nda, Kişisel Verileri Koruma Kurulu'na 3 üye seçimi gerçekleştirildi.
AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nın bu hafta yapılmayacağı, 14 Ekim Çarşamba gününe ertelendiği bildirildi.
Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Zeki Ergezen (71) için TBMM'de tören düzenlendi.
Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İYİ Partili bazı milletvekillerine yönelik "Yakında siz de gelirsiniz, grup kuracak sayıya ulaşırız" sözlerine..
TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, hakkında "nitelikli cinsel saldırı" ve "tehdit" suçlamasıyla fezleke düzenlenen Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Ç..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki konuşmasında Ermenistan'ın saldırılarına sert tepki göstererek, Azerbaycan'a destek mesajı verdi. Erdoğan, çö..
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, yeni yasama yılı törenlerinde Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Şentop ardından Meclis'teki otur..
AK Parti, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına, 17 ve 25 maddeden oluşan iki yasa teklifi verdi.
Telefon, internet ve benzeri sözleşmelerin iptali aşamasında, 'İptal talebinizi faks çekin' şeklinde çıkartılan zorlukların önüne geçilecek. Abonelik iptal..
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve beraberindeki heyet, AYM'nin  Enis Berberoğlu hakkında verdiği hak ihlali kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop '..
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in dosyasını görüşmek üzere Adalet ve Anayasa Karma Komisyonu'nu 2 Eki..
TBMM Genel Kurulu'nda, Suriye'nin İdlib kentinde 34 askerin şehit olduğu saldırı nedeniyle kapalı oturum gerçekleştiriliyor.
Sporda şiddete karşı yeni önlemler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kulüplere borçlanma sınırı da getiren yasa, hakaret içeren cümle..
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.