Son dakika deprem mi oldu? 23 Şubat 2024 AFAD, Kandilli deprem listesi! Deprem mi oldu?

Deprem AFAD Kandilli Rasathanesi

AFAD'ın verilerine göre, Bursa Gemlik'te saat 15:14'te 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

Son dakika deprem haberleri. Deprem kuşağında yer alan Türkiye'de sıklıkla çeşitli büyüklükte depremler meydana geliyor. Ülkenin dört bir yanında son depremler Kandilli ve AFAD tarafından paylaşılıyor. Haberimiz içerisinde de deprem nerede oldu sorusunun yanıtına ulaşabilirsiniz. İşte 23 Şubat 2024 bugün meydana gelen depremler.

BURSA'DA DEPREM

Bursa'nın Gemlik ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem kent merkezi ile ilçelerde hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 15.14'te meydana gelen depremin merkez üssünü Bursa'nın Gemlik ilçesi olarak açıkladı. Yerin 10,86 kilometre derinliğinde yaşanan deprem, Gemlik ilçesinin yanı sıra Orhangazi ilçesi ile kent merkezinde de hissedildi. Gemlik'te paniğe kapılanların dışarı çıktıları görüldü.

Yalova’nın Gemlik’e yakın ilçesi Armutlu ve Esenköy beldelerinde de deprem hissedildi.

BAŞKAN SERTASLAN: GEMLİK'TE SIKINTI YOK

Merkez üssü Bursa'nın Gemlik ilçesinde, saat 15.14'te meydana gelen 4.1 büyüklüğünde depremin ardından Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, açıklama yaptı. Başkan Sertaslan, ilçede herhangi bir sıkıntı olmadığını söyleyerek, "İyiyim, iyi olma gayretindeyiz, geçmiş olsun hepimize. Bir hasara dair ihbar yok. Bizim de bölgelerde, muhtarlar üzerinden yaptığımız ilk araştırma, ki yüzde 80'ini aradık köylerimizin, dış mahallelerimizin, bir sıkıntı yok" dedi.

AHMET ERCAN'DAN PAYLAŞIM!

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan Bursa'da yaşanan söz konusu depremle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bursa Gemlik Körfezinde 23 Şubat 2024 15:14’de M4,0 büyüklüğündeki deprem olağan bir gerginlik boşalmasıdır. Öncü deprem olduğu söylenemez.

SON DEPREMLER

Deprem mi oldu? Az önce nerede, kaç şiddetinde deprem oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD son dakika depremleri yayınlamayı sürdürüyor. Yapılan son dakika açıklamalarına göre en Türkiye'de hissedilen son depremler şu şekilde:

Tarih - Saat - Büyüklük - Yer - Derinlik (KM)

2024-02-23 15:14:32 TSİ - 4.1 - Gemlik (Bursa) - 10.86 km

2024-02-23 08:29:46 - 2.3 - Hınıs (Erzurum) - 7.47