"Kandilli Rasathanesi" haberleri

Kandilli Rasathanesi'nden verilen bilgiye göre Ege Denizi'nde 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin 18.7 km derinlikte ve 4,7 büyüklüğünde ol..
AFAD'ın verilerine göre, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD'ın verilerine göre, Burdur'da saat 16:18'de 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AFAD'ın verilerine göre, İzmir'de merkez üssü Karaburun açıklarında saat 10:15'te 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem araştırmaları için Marmara Denizi'ndeki deprem ölçüm cihazlarının yerini göstermeye yarayan Kandilli Rasathanesi'ne ait 5 işaret şamandırasının çalı..
AFAD'ın verilerine göre, Muş'ta merkez üssü Varto olan 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4 olarak du..
Kandilli araştırmacılarınca İstanbul açıklarındaki fay hattı üzerindeki inceleme sonucunda Büyükçekmece-Silivri fay parçası dikkatleri çekmişti. Araştırma..
İzmir'de saat 08:46'da 5.1, 08:47'de 4.8, 09:00'da ise 4.7'lik depremler meydana geldi. Bu depremlerin ardından saat 11:35'te 5.1'lik bir deprem daha kayde..
Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından, Kandilli Rasathanesi araştırmacılarının İstanbul için uyarıda bulunduğu fay aktivitesi hakkında açıklamalard..
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 'Bu depremi 24 Ocak'ta Sivrice'de meydana gelen dep..
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, kuraklık uyarısında bulunarak "İstanbul'u bekleyen su kıtlığı tehlike..
Kandilli Rasathanesi Bölgesel Deprem ve Tsunami İzleme-Değerlendirme Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öcal Necmioğlu, deprem gözlemlerinin nasıl yapıldığını an..
Kandilli Rasathanesi, İzmir'de 30 Ekim'deki depremin ardından bugün saat 09:00'a kadar 1875 artçı deprem kaydedildiğini duyurdu. 
Prof. Dr. Şerif Barış Kandilli Rasathanesi ile AFAD'ın deprem verilerinin neden sürekli farklı çıktığına ilişkin önemli bilgiler paylaştı. 
Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener, deprem hareketliliğini kaydetmek için Marmara Denizi'ne döşenen 70 kilometre uzunluğundaki fiber optik kabloların..