Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP binasına saldırıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı , AK Parti Antalya İl Teşkilatı'ndaki programa katıldı. Erdoğan, İzmir'de HDP binasına yönelik saldırı hakkında açıklamalarda bulundu.

19.06.2021 17:22 | Son Güncelleme : 19.06.2021 18:04

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya İl Teşkilatı'ndaki programda konuştu. Erdoğan, ülkelerin Türkiye'ye yönelik koronavirüs nedeniyle uygulanan seyahat yasakları hakkında, "Salı günü itibarıyla Rusya yasakları kaldırıyor. Şu anda Rusya'dan da turistler Antalyamıza turistler kalkmaya başlayacak. İngiltere biraz sıkıntı var, ben Boris Johnson ile görüşmemi yaptım, inşallah orası da kaldıracak ben buna inanıyorum. Hollanda'dan olumlu sesler aldık" dedi.

Erdoğan, İzmir'de HDP binasına yönelik saldırıyla ilgili olarak, "İzmir'deki provokatif saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Failin ilişkileri ortaya çıkartılarak en ağır cezayı alacağına inanıyorum" dedi. 

Erdoğan'ın açıklamaları:

Antalya için gece gündüz çalışıyoruz. Turizmde yaşanan kısmi sıkıntılara rağmen Antalya büyümeye devam ediyor. Dikkat edin çeşme açmıyoruz. 1.5 milyar liralık otelin açılışını yapıyoruz. Antalya'nın sabırsızlıkla beklediği atılımlar için her alanda üzerimize düşenleri yapıyoruz. 

Turizm sektöründe kritik önemdeki ülkeler seyahat sınırlamalarını gevşetmeye başladı. Salı günü itibarıyla Rusya yasakları kaldırıyor. Şu anda Rusya'dan da turistler Antalyamıza turistler kalkmaya başlayacak. İngiltere biraz sıkıntı var, ben Boris Johnson ile görüşmemi yaptım, inşallah orası da kaldıracak ben buna inanıyorum. Hollanda'dan olumlu sesler aldık. 

Bugün yerel yönetimlerde durum hiç iç açıcı değildir. İl Başkanımızın ifade ettiği, su parası su. Allah'ın nimetini hangi fiyatlarla satıyorlar, dinledik. İstanbul'da da böyle, Ankara'da da böyle. Bunlardan Allah'ın nimetini bile kullarına acımak diye bir şey söz konusu değil. Yerel yönetim hizmetlerinde Antalya hizmet fakiri şehir durumuna düştü. Bırakın yeni yatırımları, eskiden tamamlananların işletmesi dahi yürütülmemektedir. 

TEŞKİLATA MESAJ

Ana kademe daha çok çalışacak. Peki, daha çok nasıl çalışacak? Öncelikle gerek milletvekillerimiz gerek tüm ana kademe ilçe teşkilatlarıyla beraber bir, beraber, kardeşçe, kıskanma yok. Birbirinin hakkında ileri geri konuşmak yok. Lideriniz olarak sizden bir şey istiyorum. Birbirimizi Allah için seveceğiz. Makam mevki için değil. Allah için sevmek. Öyle bir dayanışma içinde olacağız. Gerek ana kademe, gerek hanım kardeşlerim, gerekse genç kardeşlerim. Birbirimizin arkasından en ufak bir laf etmeyeceğiz. Bu sıradan bir parti değildir. Biz bir parti tüzük kuruluşu da değiliz. Biz bir davayız. Eğer davaysak bu davanın mensubu olanlar birbirinin aleyhinde konuşamaz. Biz yola çıkarken pazara kadar değil, mezara kadar beraberiz dedik. Bırakın gidenler gitsin, hiç umursamayın.

"BİR DOST 'VEKİLLER UĞRAMIYORLAR' DEDİ"

Bir dost, bir ille alakalı, ilimizin vekilleri uğramıyorlar dedi. Teşkilatı doğru dürüst görmüyoruz dedi. Burası (Antalya) değil, başka ille alakalı. 6 milletvekilimiz, bütün hafta salı, çarşamba, perşembe Ankara, bunun dışında Antalya'da olması lazım. Benim milletvekili arkadaşlarım, dağ, taş demeden her yeri dolaşmaları lazım. Milletvekili arkadaşlarımız teşkilata tabi olacaklar, yapılan programa uyacaklar. 

CHP ve İP... Zillet ittifakı. Kimle bunlar ittifak halindeler? PKK terör örgütü ile ittifak halindeler. Zillet ittifakı bu. Bugün Antalya'dan tüm milletime sesleniyorum. Dağdaki teröristlerle yan yana olan, onlarla omuz omuza olan, bu ülkede onlarla beraber bir şeyler yapacağını söyleyenlere inanıyor musunuz? CHP'li, İYİ Partili kardeşlerime sesleniyorum. Cumhur İttifakı olarak biz bu yolda milletin, cumhurun sesiyiz. Bu yola böyle çıktı. Gençler, bizim bu ülkede yapacağımız çok şey var. Yatırımların hedef kitlesi cumhur, yani insan. Milletimizin ta kendisi. Bunların adı Millet İttifakı ama bunların milletle alakası yok. 

Gezi'de mesele ağaç değildi, 17-25'te mesele hukuk değildir, hendek olaylarında mesele Kürt kardeşlerimiz değildi, 15 Temmuz darbe girişiminde mesele Türkiye'ye sahip çıkmak değildi. Suriye sınırlarımızı terör koridoru ile kapatma girişiminde mesele oradaki insanların haklarını korumak değildi. Ekonomimize saldırıda mesele para pul değildi. Milletimiz bu oyunu görmüş, her mücadelede yanımızda yer almıştır. Biz böyle 6'lı, 7'li bir çoklu zillet ittifakı değiliz. Cumhur İttifakı'nın bir derdi var, aşkı var. Biz vatan diyoruz. Biz millet diyoruz. 

İZMİR SALDIRISI HAKKINDA AÇIKLAMA

Türkiye her tuzağı bozarak yoluna devam ettikçe saldırıların mahiyeti de değişiyor. Vesayetle, darbeyle yapamadıklarını daha sofistike yöntemlerle gerçekleştirmek için her yolu deniyor. Emekli amirallerin şu anda hesapları soruluyor, sorulacak. Siz bu tür yanlış yollara saptıkça bu ülkenin yargısı bunların hesabını sizlere soracaktır.

Ben İzmir'deki son saldırıyı da aynı çerçevede görüyorum. Saldırılarda en çok kayıp veren siyasi parti AK Parti'dir. Çeşitli örgütlerin saldırılarında güvenlik güçlerimizden ve vatandaşlarımızdan şehit olanlar, yaralananlar da olmuştur. Bugün ortalığı ayağa kaldıranlardan tek ses çıkmadı. Biz bunlar gibi değiliz. Olmadık, olmayacağız. İzmir'deki provokatif saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Failin ilişkileri ortaya çıkartılarak en ağır cezayı alacağına inanıyorum. 

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor