Bakan Kurum "İlk kez söylüyorum" diyerek duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan Ağustos'ta açıklayacak

Ekonomi haberleri Gündem haberleri Murat Kurum TOKİ
Bakan Kurum "İlk kez söylüyorum" diyerek duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan Ağustos'ta açıklayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, canlı yayında yaptığı açıklamada "İlk kez söylüyorum" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ağustos'ta yapacağı açıklamayı işaret etti.

CNN Türk canlı yayınına konuk olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

"İLK KEZ BU PROGRAMDA SÖYLÜYORUM, AĞUSTOS AYINDA AÇIKLANACAK"

TOKİ 2002 yılına 75 bin konut üretmiş biz de 2002 yılından bu yana 1 milyon 137 bin konut üretmişiz. Orta ölçekli işletmeci kardeşlerimize illerde gelen talebe göre belirlediğimiz alanlarda sanayi sitesi kuracağız. Kura yöntemiyle çok az peşinatlarla 15-20 yıllık vadelerle olacak. İlk kez bu programda söylüyorum, ağustos ayında Sayın Cumhurbaşkanımız bu projeyi vatandaşlarımıza sunacaklar.

"EVİ OLMAYANLAR KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLACAK"

Ankara'da Gölbaşı'nda çıkacağız. Gölü tamamen temizledik, yürüyüş yollarımız var. Bir millet bahçesi de orada yapıyoruz. Konutlarımızı zaten her ilde yapacağız, ciddi bir rakam da açıklayacağız. Kiranın da altında taksitle ev sahibi yapacağız. Temel şart evi olmayan ve şehit ailelerimize destek olabilmek... Evi olmayanlar kira öder gibi ev sahibi olacak. Bu arsaları konut yapmak için satışa çıkaracağız. Dikey yapı olmayacak. İstanbul'da da Çatalca tarafında olsun, Tuzla taraflarında olsun alanlarımız var. Orada da güzel bir sosyal konut projesi yapacağız.

 

Kaynak: Haber Global

Murat Kurum Bakan Kurum cumhurbaşkanı erdoğan TOKİ toki projeleri toki yeni projeleri