Şehit mezarında 'yürek burkan' görüntü! Muhtar isyan etti

düzce Hakkari
Şehit mezarında 'yürek burkan' görüntü! Muhtar isyan etti

Düzce'de, Şehit Jandarma Komando Onbaşı Ramazan Gel'in mezarında hırsızlık yaşandı. Aziziye Mahallesi Muhtarı Aydın Koç, "Biz şehidimizin başında dua ederken bu hırsızlığı görmek üzüyor" ifadelerini kullandı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 1993 yılında, PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan, Düzce'nin ilk terör şehidi olarak kayıtlara geçen Jandarma Komando Onbaşı Ramazan Gel'in Aziziye Mahallesi Mezarlığı'ndaki kabrinin başında bulunan Türk bayrağının olduğu direk çalındı.

DUA ETMEK İÇİN GELENLER FARK ETTİ

Şehidin mezarına dua etmek için gelenler, durumu fark edip, muhtar Aydın Koç'a iletti. Koç, bayrak direğinin yanı sıra hayırseverlerin yaptırdığı şadırvandaki demir kapıların da çalındığını tespit etti.

şehit mezarı

"BÖYLE BİR HIRSIZLIK OLUR MU?"

Duruma tepki gösteren Koç, "Biz gelip şehidimizin başında ağlayarak dua ederken bu hırsızlığı görmek bizleri üzüyor. Hırsızlığın da bir oluru var. Hırsızlığın bu kadar şekil değiştirdiğini ilk kez görüyorum. Bu maneviyata rahatsızlık veren kişiler hakkında Cumhuriyet savcılarının gerekeni yapmasını istiyor ve suç duyurusunda bulunuyorum. Böyle bir hırsızlık olur mu?" dedi.

Kaynak: DHA

şehit haberleri düzce son dakika muhtar şehit hakkari son dakika