"Hakkari" haberleri

Hakkari Valiliği, Ağaçdibi köyünde yaklaşık 50 yıldır yaşanan çığ kabusuna son verdi. Ekipler dağın zirvesine 50 metrede bir perdeleme yaparak rüzgar ve do..
Hakkari'nin Geçitli ile Akkuş köyleri arasında yayla meselesi nedeniyle 80 yıl önce başlayan ve 10 yıl önce bir kişinin ölümüyle kan davasına dönen husumet..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından, Hakkari Yüksekova'da bulunan Büyükçay deresinin ıslah ve rekreasyonu için Tarım ve Orman Bakanı Be..
Hakkari İl Jandarma Komutanlığınca dün gerçekleştirilen operasyonlarda terör örgütü PKK'ya ait sığınak ve barınaklar tespit edildi. Tespit edilen sığınak v..
İçişleri Bakanlığı, Hakkari'de 1 teröristin ikna çalışması sonucu güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. 
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde başlatılan Şehit İstihkam Uzman Çavuş Ahmet Tunç Operasyonu kapsamında, PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan..
Milli Savunma Bakanlığı Hakkari Çukurca'da 1 askerin, teröristlerin taciz atışı neticesinde şehit olduğunu duyurdu.
Hakkari'de PKK'lı teröristlerin füze ve uzun namlulu silahlarla yaptıkları saldırıda şehit olan Selim Gündüz(19), Zeki Ölmez(45) için memleketleri Yüksekov..
Hakkari'nin Derecik ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca yol çalışması yapan iş makinesine düzenlenen ve 1 işçinin şehit olduğu saldırıda ağır yaralan..
Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari Şemdinli'de 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
İçişleri Bakanlığı, Hakkari-Yüksekova ilçesi Cilo Dağı Alandüz bölgesinde 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
Süleyman Soylu, çeşitli toplantı ve incelemelerde bulunmak üzere akşam saatlerinde Hakkari'ye geldi. Bakan Soylu, valilikte katıldığı toplantıda, 81 ilin v..
İçişleri Bakanlığı tarafından Şırnak, Siirt, Van, Hakkari illerinde Yıldırım-13 Bestler Operasyonu başlatıldı. Operasyona 2 bin 512 personel katılıyor.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari Marinos kırsalında 8 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir grup öğrenci, telefonların çektiği yüksek rakımlı tepeye çıkarak Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) bağlanıp ders işliyor.
Hakkari'nin Oğul Köyü kırsalında operasyona giden jandarma ekiplerinin geçiş güzergahına PKK'lı teröristlerce önceden döşenen uzaktan komutalı el yapımı pa..
Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Kayalık köyü Meşelik mezrasında boş arazide 2 erkeğe ait cansız beden bulundu. Jandarma tarafından alınan cenazeler Çuku..
Konya, Van, Hakkari, Çanakkale ve Edirne çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Sarıtaş köyünün Yemişli mezrasında yaşayan bir grup öğrenci, Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) bağlanmak için her gün köy dı..
Hakkari'de gittiği özel kreşte nefes borusuna kaçan börek hamuru nedeniyle bitkisel hayata giren Cevahir Mukaddes Akar'a ilişkin hazırlanan Adli Tıp Kurumu..
İçişleri Bakanlığı, Yıldırım-2 Cilo Operasyonu kapsamında Hakkari kırsalında 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Yıldırım -2 Cilo Operasyonu kapsamında, Hakkari kırsalında hava destekli operasyonda, 2 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.
Hakkari merkez, ilçeler ve jandarma sorumluluk bölgelerinde 15 gün süreyle her türlü gösteri, yürüyüş, miting, toplantı, çadır kurma ve oturma eylemleri ya..
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde faaliyetler yürüten Cilo Trekking Clup üyeleri, ilçeye 50 kilometre uzaklıkta bulunan Van'ın Başkale ilçesindeki travertenl..
HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, yol inşaatında çalışırken terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu şehit olan Abdurrahman Bilici ile yeğeni Mehmet Sait Bilic..