Sarallar davasında flaş gelişme: Firari örgüt lideri yakalandı

Gündem haberleri Sarallar Sarallar grubu
Sarallar davasında flaş gelişme: Firari örgüt lideri yakalandı

İstanbul’da, ‘Sarallar’ olarak bilinen suç örgütüne yönelik davada yeni bir gelişme yaşandı. 169 zanlının yargılandığı davada ara kararı açıklayan mahkeme, firari sanıklarından ve örgüt liderlerinden olduğu iddia edilen Cem Esmer'in yakalandığını bildirdi.

İstanbul'da 'Sarallar' olarak bilinen suç örgütüne yönelik davada ara karar açıklandı. Mahkeme, suç örgütü liderlerinden Cem Esmer'in yakalandığını açıkladı. 

İstanbul’da, ‘Sarallar’ olarak bilinen suç örgütüne yönelik 169 sanığın yargılandığı davada ara kararını açıklayan mahkeme, firari sanıklardan ve örgüt yöneticilerinden olduğu iddia edilen Cem Esmer’in yakalandığını belirtti.

Mahkeme, tüm eksiklikler giderildiğinde dosyanın mütalaa için Cumhuriyet Savcısı’na gönderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İstanbul’da Alaattin Saral olarak tanınan İlyas Saral’ın lideri olduğu ve kamuoyunda ’Sarallar’ olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik 169 sanığın yargılanmasına 5 gün boyunca İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesince devam edildi. Duruşmada 5 tutuksuz sanık ile sanık avukatları hazır bulundu.

İLYAS SARAL HAKKINDA BİR SONRAKİ CELSEDE HAZIR OLMADIĞI HALDE YAKALAMA KARARI ÇIKARILABİLİR

Duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme, sanık İlyas Saral’ın avukatlarına sanığı sonraki celse hazır etmeleri için süre verilmesine, hazır edilmediği takdirde yakalama kararı çıkarılma hususunun düşünülmesine karar verdi.

CEM ESMER YAKALANDI

Heyet, sanık Cem Esmer’in Almanya’da bulunduğunun ve soruşturma çerçevesinde yakalandığının bildirildiği gerekçesiyle sanık hakkında kırmızı bülten formu düzenlenmesine, ayrıca sanık Ozan Murat Yılmaz hakkında da kırmızı bülten formu düzenlenmesine hükmetti.

 

EKSİKLİKLER GİDERİLDİĞİ TAKDİRDE MÜTAALA AÇIKLANACAĞI BİLDİRİLDİ

Heyet, haklarında adli kontrol tedbiri devam eden sanıkların savunmalarının alınmış olması gerekçesiyle ayrı ayrı bu tedbirlerin kaldırılmasına ve tüm eksiklikler giderildiğinde dosyanın mütalaa için Cumhuriyet Savcısı’na gönderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

 

 

Kaynak: İHA