Putin, İbrahim Kalın'ı kabul etti

Gündem haberleri Rusya Vladimir Putin
Putin, İbrahim Kalın'ı kabul etti

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ı Moskova'da kabul ederek bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in başkent Moskova'da bir araya geldiklerini duyurdu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov, "Böyle bir görüşmenin gerçekleştiği doğru. Bu görüşmede Akkuyu Nükleer Güç Santrali dahil ülkelerimizin gündeminde yer alan büyük enerji projelerinin uygulama süreçleri ele alındı. Tabii ki bu görüşme sırasında santrale yakıtın aktarılacağı töreninin nasıl gerçekleştirileceği de konuşuldu" dedi.

Peskov ayrıca, Rusya'nın nükleer santralin açılış törenine uygun düzeyde katılım göstereceğini ifade etti.

PUTİN'İN TÜRKİYE'YE GELMESİ GÜNDEMDE

Mersin'de inşa edilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin açılışı 27 Nisan'da yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta Rusya Devlet Başkanı Putin'in tören için Türkiye'ye gelebileceğini ya da online olarak katılım sağlayabileceğini ifade etmişti. Kremlin Sözcüsü Peskov ise yaptığı bir açıklamada, Putin'in açılış törenine katılıp katılmayacağına ilişkin henüz bir karar alınmadığını söylemişti.

Kaynak: Haber Global TV

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin İbrahim Kalın Gündem haberleri