Polisi gören alkollü sürücü, tanımadığı ailenin evine girmeye çalıştı

Kütahya Gündem haberleri
Polisi gören alkollü sürücü, tanımadığı ailenin evine girmeye çalıştı

Kütahya'da alkollü sürücü doktor, trafik polislerini fark edince aracını park edip, tanımadığı bir ailenin evine girmeye çalıştı. Yakalanınca polise direnen ve kimliğini vermek istemeyen doktorun, daha önce alkollü araç kullanmak suçundan 3 kez ehliyetine el konulduğu öğrenildi.

Kütahya'da alkollü araç kullanan sürücü, polisleri fark edince tanımadığı bir ailenin evine girmeye çalıştı.

Bahçelievler Mahallesi’nde iddiaya göre seyir halinde olan aracın sürücüsü İ.A. arkasından gelen trafik ekiplerini görünce aracını park etti. Polis, durumundan şüphe ettiği sürücü İ.A.’nın aracını durdurup alkol muayenesi yapmak istedi. Annesi N.A. ile birlikte misafirliğe geldiğini iddia ederek aracını park ettiği binada tanımadığı bir ailenin dairesine girmeye çalışan sürücü İ.A., alkol muayenesini kabul etmezken, ehliyetini ve kimliğini vermedi.

Polis ekiplerine güçlük çıkarıp hakaretlerde bulunan İ.A. gözaltına alındı. Elleri kelepçelenen İ.A. polis aracına bindirildiği sırada annesi N.A. araya girdi. Alkollü direksiyon başına geçen oğlunu ‘Benim oğlum doktor. Parasıyla değil mi, içer’ diyerek savunan anne N.A. polislere hareket etti. Trafik ekipleri, sürücü İ.A.’nın polis merkezine götürülmesinin ardından aracı otoparka çekmek istedi. Anne N.A. bu sefer de araçlarının çekilmemesi için çaba harcadı. Hakaret ettiği polis memurlarının şikayetçi olması üzerine anne N.A. da ifadesi için polis merkezine götürüldü.

Polis ekiplerince yapılan incelemede sürücü İ.A.’nın daha önce de 3 defa alkollü araç kullandığı için 2028 yılına kadar ehliyetine el konulduğu tespit edildi. Soruşturma sürüyor. 

 

Kaynak: DHA

Kütahya alkollü sürücü ehliyet