Polat çiftinin avukatı Ahmet Gün Tekirdağ Cezaevi'ne nakledildi

Dilan Polat Gündem haberleri Asayiş
Polat çiftinin avukatı Ahmet Gün Tekirdağ Cezaevi'ne nakledildi

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan Dilan Polat ile Engin Polat çiftinin tutuklu olan avukatları Ahmet Gün, Marmara Cezaevi'nden alınarak Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu Polat çifti davasında yeni bir gelişme daha yaşandı. Etkin pişmanlıktan faydalanmak için itirafçı olan ve savcıya kara para aklama süreci ile sahte fatura hazırlanmasına ilişkin bilgi veren çiftin avukatı Ahmet Gün, Marmara Cezaevi'nden alınarak Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna nakledildi. 

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklu olan avukatı Ahmet Gün, Marmara Cezaevi’nden Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna nakledildi.

 Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu'nun da aralarında olduğu 14 şüpheli, 5 Kasım günü "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "vergi usul kanununa muhalefet", "mal varlığı değerlerinin meşru kaynağını gizlemek", "Spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli veya müşterek bahis ya da şans oyunlarıyla bağlantılı olarak para nakline aracılık etme" suçlarından tutuklanmıştı.

 Tutuklanan isimlerden biri de Polat çiftinin şirketlerinin mali müşavirliğini yapan Ahmet Gün olmuştu. Silivri'deki Marmara Cezaevi'nde tutuklu bulunan Ahmet Gün bugün, Engin Polat'ın kardeşi Can Polat, amcası Halit Polat, dayısı Metin Yılmaz, Dilan Polat'ın erkek kardeşi Can Doğu’nun da dün nakledildiği Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edildi.

 

Kaynak: DHA