Dilan Polat Çorlu yolcusu: Sıla Doğu, Candan kardeşlerle birlikte...

Dilan Polat
Dilan Polat Çorlu yolcusu: Sıla Doğu, Candan kardeşlerle birlikte...

Dilan Polat ve Engin Polat "Kara para aklama", "vergi kaçırma" ve "örgüt kurma" suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Geçtiğimiz gün Engin Polat ve babası Sezgin Polat Çorlu Cezaevi'ne sevk edildi. Dilan Polat'ın da Silivri Cezaevi günlerinin bittiği ortaya çıktı.

Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu'nun da aralarında olduğu 14 şüpheli, 5 Kasım günü "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "vergi usul kanununa muhalefet", "mal varlığı değerlerinin meşru kaynağını gizlemek", "Spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli veya müşterek bahis ya da şans oyunlarıyla bağlantılı olarak para nakline aracılık etme" suçlarından tutuklanarak Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne gönderilmişti.

Dilan Polat Çorlu yolcusu: Sıla Doğu, Candan kardeşlerle birlikte... - Resim : 1

Tutuklandıktan 11 gün sonra Engin Polat ile babası Sezgin Polat asayiş ve güvenlik gerekçesi ile Çorlu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na, Engin Polat'ın erkek kardeşi Alper Kürşat Polat ile Zekayi Tepe, Kocaeli Kapalı Ceza İnfaz kurumuna nakledildi.

Engin Polat'ın kardeşi Can Polat, amcası Halit Polat, dayısı Metin Yılmaz, Dilan Polat'ın erkek kardeşi Can Doğu ise Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna nakledildi.

Erkek tutukluların sevk edilmesiyle birlikte soruşturmaya ilişkin Marmara Cezaevi'nde Dilan Polat, kız kardeşi Sıla Doğu'nun da aralarında olduğu kadın tutuklular kalmıştı.

Dilan Polat Çorlu yolcusu: Sıla Doğu, Candan kardeşlerle birlikte... - Resim : 2

Gazeteci Emrullah Erdinç'in haberine göre, Dilan Polat'ın da Silivri günleri bitti ve kardeşi Sıla Doğu'nun yanından ayrıldı. Erdinç paylaşımında; akşam saatlerinde Adalet Bakanlığından gelen bir yazı sebebiyle Dilan Polat'ın yüksek güvenlikle Çorlu Cezaevi'ne nakledildiğini açıkladı.

Sıla Doğu ise Bahar ve Candan kardeşlerle bir süre birlikte kalacak.

Dilan Polat Çorlu yolcusu: Sıla Doğu, Candan kardeşlerle birlikte... - Resim : 3

Kaynak: Haber Global