Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt: Politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor

Kemal Kılıçdaroğlu Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Gündem haberleri
Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt: Politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına karşı, "Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık şekilde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına cevap verdi.

Çelik, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesiyle ilgili açıklamalarına ilişkin paylaşımda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun hakkıyla genel başkanlık yapamayınca "politik dedikoduculuk" mesleğine geçtiğini belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık şekilde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor. Kılıçdaroğlu'nun köklü bir partinin genel başkanlığını yalan ve dedikodu merkezine çevirmesini izliyoruz. Geçen seferki iddiaları hakkında, bilinen bir FETÖ'cü 'bunları ben yıllar evvel söyledim' diyerek bu iddiaların mülkiyetinin kime ait olduğunu ifşa etmişti.

Kılıçdaroğlu politik dedikodu ve yalan üretmek yoluyla 6'lı masanın lideri olma hedefine ulaşabilecek mi göreceğiz. Fakat her iddiasının arkasından 'mutfakta biri var' dedirtmeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu'nun önümüze gerçek politika ile çıkmasını bekledik, bunun imkansız olduğunu bir kere daha gördük. Mülkiyeti karanlık odaklara ait politik dedikodu ve yalanlarla varabileceği bir yer yok. Şimdiye kadar olduğu gibi bu iddialarının arkasından da şaibeli odaklar çıkacak. Parti genel başkanlığını terk edip politik dedikoduculuk mesleğine geçişi ile kendisini baş başa bırakıyoruz."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yanıtı üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Twitter hesabından açıklamalarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a yanıt olarak

"Görüyorum ki algı yaratma peşindesin. O zaman herkesin zaten artık bildiğini buradan söyleyeyim. Bu vakıflar üzerinden paraları transfer ettiren oğlun. Parayı alan ise kızın. Kardeş kardeş vakıf yönetiyorlar, paraları birbirlerine transfer ediyorlar. TURKEN paravan bir vakıftır, amacı ABD'ye servet insan transferidir. Güya yurt yapıyorlarmış. Nerede yapıyorlar devasa plazayı? Manhattan'da. ABD'nin en pahalı finans merkezinde. Bu ultra lüks bina bittiğinde kime ait olacak? Türkiye'yi mi yoksa paravan vakfa mı? Bu paravan vakıflarla bir sistem kurulduğunda zaten rakamlar kaçınılmaz şekilde devasa hale gelir. Son olarak şunu söylüyorum insanımıza tepeden bakmaya son verin, insanımız o 1 liraya bile muhtaç hale getirilmiştir. Bu milletin fakir fukarasından utanın" demişti.

 

 

Kaynak: AA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Recep Tayyip Erdoğan