Meteoroloji'den 22 Şubat hava durumu tahmini (Sıcaklıklar artacak mı?)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 22 Şubat tahminine göre, bugün ülke genelinde yağış beklenmiyor. Bazı bölgeler içinse çığ ve zirai don uyarısı yapıldı.

22.02.2021 09:19

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinde yağış beklenmiyor.  Güney Ege kıyıları, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Antalya'nın batı kıyılarının yer yer parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara ve iç bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda ise çığ oluşma tehlikesi bulunduğu belirtildi. 

Hava sıcaklıklarının; kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

ZİRAİ DON UYARISI

Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara'nın kuzeyi, Karadeniz kıyıları ve Doğu Akdeniz kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerinde orta yer yer kuvvetli zirai don riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda da uyarı yapıldı. 

İL İL HAVA DURUMU

MARMARA

Az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 12°CAz bulutlu

İSTANBUL °C, 10°CAz bulutlu

KIRKLARELİ °C, 10°CAz bulutlu

KOCAELİ °C, 13°CAz bulutlu

EGE

Az bulutlu, Güney Ege kıyılarının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 6°CAz bulutlu

DENİZLİ °C, 16°CAz bulutlu

İZMİR °C, 15°CAz bulutlu

MANİSA °C, 15°CAz bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu, Antalya'nın batı kıyılarının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Göller yöresinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA °C, 17°CAz bulutlu

ANTALYA °C, 17°CAz bulutlu, batı kıyıları yer yer parçalı bulutlu

HATAY °C, 14°CAz bulutlu

ISPARTA °C, 13°CAz bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 8°CAz bulutlu

ÇANKIRI °C, 7°CAz bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 10°CAz bulutlu

KONYA °C, 8°CAz bulutlu

BATI KARADENİZ

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 7°CAz bulutlu

DÜZCE °C, 13°CAz bulutlu

KASTAMONU °C, 6°CAz bulutlu

ZONGULDAK °C, 9°CAz bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA °C, 11°CAz bulutlu

RİZE °C, 10°CParçalı ve az bulutlu

SAMSUN °C, 11°CAz bulutlu

TRABZON °C, 10°CParçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZİNCAN °C, 6°CAz bulutlu

ERZURUM °C, -2°CParçalı ve az bulutlu

KARS °C, -3°CParçalı ve az bulutlu

VAN °C, 1°CParçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 11°CAz bulutlu

GAZİANTEP °C, 11°CAz bulutlu

SİİRT °C, 8°CAz bulutlu

ŞANLIURFA °C, 13°CAz bulutlu

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor