Maket bıçağıyla tecavüze kalkıştı! Dehşete düşüren olayda patron için istenen ceza belli oldu

İki hafta kadar önce işe aldığı H. Ç.'yi (22) maket bıçağıyla korkutarak tecavüz etmeye çalışan O.A. (29) hakkında 19 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. Gece 01.00'den saat 04.00'e kadar alıkonulan H. Ç., "Maket bıçağı sesini duyduğumda hala ürperiyorum" dedi.

15.05.2021 09:24 | Son Güncelleme : 15.05.2021 09:26

İlk duruşması önümüzdeki ay Mersin 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlayacak dava dosyasına konu olay geçen 14 Aralık gecesi yaşandı.

İddianame ve dosyaya giren bilirkişi raporuna göre, O.A., olaydan 11 gün kadar önce, yeni üniversite mezunu H. Ç.’yi işe aldı. O.A., Gaziantep’te önemli bir iş aldıklarını belirterek H. Ç.’ye, “Birlikte gidebiliriz” dedi. Ç. de, mezuniyet diplomasını alabileceğini düşünerek teklifi kabul etti.

13 Aralık günü saat 19.30 sıralarında O.A., Ç.’yi evinden aldı. İkili bir süre sonra çalıştıkları ofise geldi. O.A., bilgisayara virüs bulaştığını yaptığı işlerin kaybolduğunu belirterek, kısa süre sonra yola çıkacaklarını söyledi. Ancak, Gaziantep işinin oyalama amaçlı söylendiği saatler sonra ortaya çıktı. İkili gece 01.00’e kadar, O.A.’nın belirttiği dosyaları hazırladı. Ç., ofisten çıkmak üzere olduklarını düşünerek mutfağı toparlamaya yöneldi.

MAKET BIÇAĞI ÇIKARDI

Bu esnada O.A mutfağa geldi. Ç. mutfak tezgahını toparlarken O.A. arkasından sarıldı. Ç.'nin ağzını kapatan O.A., bu esnada cebindeki maket bıçağını da çıkardı. O.A., maket bıçağını, Ç.’nin boğazına dayadı. Uzun süre O.A.'nın elinden kurtulmak için çabalayan Ç., bir süre sonra kurtulmayı başardı. Ancak O.A, elindeki maket bıçağı ile hem Ç.’ye hem kendisine zarar vereceğini söyledi.

YERDE NEFESSİZ KALDI

O.A., kamera açısının dışında kalan mutfakta H. Ç.’nin çıkmasına 2 saate yakın engel oldu. O.A, bir süre sonra bu kez, ofisin ortasında Ç.’ye yönelik cinsel saldırıda bulundu. Ç.’nin ağzını kapatan O.A., bir yandan da üstündeki giysileri çıkarmaya çalıştı. Ç.’nin bir an nefessiz kaldığını gören O.A., öldüğünü düşünerek panikledi. Bu andan sonra O.A., Ç.’ye yönelik eylemlerini sonlandırdı.

19 YIL HAPİS TALEBİ

Olayın olduğu gecenin sabahı H. Ç. doğrudan karakolun yolunu tuttu. Yapılan şikâyet başvurusu üzerine O.A. hakkında soruşturma açıldı. Savcılık talimatı ile hazırlanan bilirkişi raporu, Ç.’nin ifadesinde anlattıklarını doğruladı. O.A. hakkında “Basit cinsel saldırı, tehdit ve kişiyi hürriyetinden al koyma’ suçlarından 7 yıl 6 aydan 19 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.

"PARA İÇİN SUÇLADI"

Hürriyet'te yer alan habere göre, suçlamaların odağındaki O.A. ise, ifadesinde Ç.’ye yönelik herhangi bir eyleminin olmadığını söyledi. Ç. ile ofiste çalıştıkları esnada bir ara yanlışlıkla kendisine çarptığını öne süren O.A., “Benden para almak için böyle bir suçlamada bulunduğu düşünüyorum. Benden 12 bin TL istedi. Mesajlarda da bu var. Böyle bir suçlamada bulunacağını eşime söylemiş” dedi.

"ÖLDÜRMEMESİ İÇİN YALVARDIM"

İkili arasında, olaydan birkaç saat sonra geçen WhatsApp yazışmaları da dosyaya girdi. Yazışmalarda, H. Ç., O.A.'ya “21 yaşındaki bir kızın hayatından her şeyi aldın. Benim ne suçum, günahım vardı da sen bunları bana yaşattın. Sen 21 yaşındaki bir kıza neden bunu yaptın” diyor.

H.Ç., yaptığı açıklamada ise, “Üzerinden aylar geçmesine rağmen hâlen olayın etkisindeyim. Bir insana, beni öldürmemesi için saatlerce yalvarmak durumunda kalmam zoruma gidiyor. Maket bıçağının sesi halen kulaklarımda” dedi.

Sıradaki Haber Yükleniyor