Liselerde yüz yüze sınavlar için planlanan tarih '8 Mart'

Liselerde birinci dönem yapılamayan yüz yüze sınavların başlamasının planlandığı tarih belli oldu. Buna göre, sınavlar 8 Mart'tan itibaren gerçekleştirilecek.

28.02.2021 00:28

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce yapılan bilgilendirmeye göre, liselerde birinci dönem yapılamayan yüz yüze sınavların ikinci dönem yapılacağı açıklanmıştı.

Daha sonra bakanlık tarafından yapılan son bilgilendirmeye göre, 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Kabine toplantısında alınacak karara göre bir açıklama olacağı belirtilmişti.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından yapılan çalışmalar sonucunda ‘yerinde karar’ uygulamasına geçildi. Yüz yüze eğitimin de bu kapsamda İl Hıfzıssıhha Kurullarının alacağı kararlara bağlı olarak ilerleyeceği belirtildi.

8 MART

Liselerde birinci dönem gerçekleştirilemeyen yüz yüze sınavların 8 Mart'tan itibaren gerçekleştirilmeye başlanması planlanıyor.

‘Yerinde karar’ mekanizmasına bağlı olarak, İl Hıfzıssıhha Kurullarının aldığı kararlar neticesinde yüz yüze sınavlar da ertelenebilecek.

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber Yükleniyor