Kurban Bayramı tatili erken başladı! Araç kuyruğunun iki ucu iki farklı ilde

Bodrum Fethiye Çine Marmaris Kurban bayramı

Muğla'da Kurban Bayramı tatilini erken başlatanlar nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. Şehre Türkiye'nin her köşesinden araçlarla akın var.

Muğla'ya bayram tatili akını sürüyor. Hafta sonu öğle saatlerinde başlayan araç kuyruklarının başladığı nokta Aydın'ın Çine ilçesi oldu. Çine Menderes Bulvarı'nda Sanayi girişinde başlayan araç kuyruğu Çine çıkışı Evciler Mahallesi'ne kadar yaklaşık 5 kilometre boyunca devam etti.

Kurban Bayramı tatili erken başladı! Araç kuyruğunun iki ucu iki farklı ilde - Resim : 1

MUĞLA'NIN İLÇELERİNE GİDİYORLAR

Aydın'ın Çine istikametinden gelen tatilcilerin adresi ise Akyaka, Marmaris, Datça, Dalaman, Fethiye ve Seydikemer ilçeleri oldu. Muğla’nın Yatağan girişinde başlayan araç kuyruğu, Menteşe ilçesi çevre yolunda yaklaşık 5 kilometrelik bir uzunluğa ulaştı. Karayolu üzerindeki sinyalizasyon ışıklarında ise araç kuyrukları daha da uzuyor.

Kurban Bayramı tatili erken başladı! Araç kuyruğunun iki ucu iki farklı ilde - Resim : 2

45 DAKİKALIK YOL 2.5 SAAT SÜRDÜ

İstanbul’dan Marmaris’e seyir halinde olan vatandaş, 45 dakika süren Aydın’ın Çine ilçesinden Muğla’nın Menteşe ilçesine 2,5 saatte geldiğini söyledi. 

Vatandaş, “Yollar çok kalabalık. Şehir merkezlerinde baya bir yoğunluk var. Çine’den Menteşe’ye 2,5 saatte geldim” dedi.

Kurban Bayramı tatili erken başladı! Araç kuyruğunun iki ucu iki farklı ilde - Resim : 3

İzmir’den Dalaman’a giden bir başka vatandaş ise, “Dalaman’a varmamız 4-5 saate varacak galiba. Yollar ana baba günü” dedi.

Kurban Bayramı tatili erken başladı! Araç kuyruğunun iki ucu iki farklı ilde - Resim : 4

Kaynak: İHA

muğla Bodrum kurban bayramı Çine Aydın seydikemer Bodrum Fethiye menteşe Marmaris akyaka Datça Dalaman