Keskin gözlü dâhiler şıp diye buldu! Resimdeki farklı eldiveni 6 saniyede bulmak için en az 130 IQ gerekiyor

Optik illüzyon Zeka bulmacası Zeka testi
Keskin gözlü dâhiler şıp diye buldu! Resimdeki farklı eldiveni 6 saniyede bulmak için en az 130 IQ gerekiyor

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Bu gibi testlerde amaç farklı nesneyi mümkün olan en kısa sürede ayırt etmektir. Resimdeki farklı eldiveni 6 saniyede bulmak için bir dahi olmak gerekiyor.

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Görsel zekanızı ve bilişsel yeteneklerinizi ölçen bu zeka bulmacasında bir sayfa dolusu kirpi bulunuyor. 

Birbirinin tıpatıp aynısı olan eldivenlerden biri diğerlerinden farklı. Sizlerden istenen ise farklı eldiveni 6 saniyede bulmanız. Sadece bir dahi bu görseldeki farklı eldiveni 6 saniyede buluyor.

Keskin gözlü dâhiler şıp diye buldu! Resimdeki farklı eldiveni 6 saniyede bulmak için en az 130 IQ gerekiyor - Resim : 1

Resimdeki farklı nesneyi 6 saniyelik süre içerisinde bulmayı başaranları tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor. 

Eğer resimdeki farklı eldiveni 6 saniyede bulamadıysanız o halde üzülmenize gerek yok. Sorunun doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Resme dikkatli şekilde bakarsanız görsellerden birinin diğerlerine göre daha farklı yapıda olduğunu fark edeceksiniz. Bu farkı anlamak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor.

6 saniyede sonuca ulaşamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

Bir zeka bulmacası olan bu görselde farklı nesneyi bulmak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor. Resimdeki farklı nesneyi sadece yüksek IQ'su olanlar buluyor. Eğer sizlerde ilk bakışta bu resimdeki farklı nesneyi bulmayı başardıysanız o halde görsel zekanız ve bilişsel yetenekleriniz gelişmiş demektir.

Henüz çözüme ulaşamadıysanız o halde işte zeka testinin doğru yanıtı:

Keskin gözlü dâhiler şıp diye buldu! Resimdeki farklı eldiveni 6 saniyede bulmak için en az 130 IQ gerekiyor - Resim : 5