İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, partisinden istifa etti

son dakika İYİ Parti Gündem haberleri
İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, partisinden istifa etti

İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Son dakika haberine göre İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, partisinden istifa etti. 

Beker, kararını şu sözlerle duyurdu:

İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralı hemşehrilerim ve yüce Türk milletine daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden, bugün itibarıyla İYİ Parti'den istifa ediyorum. Başta çok değerli Ankaralı hemşehrilerim olmak üzere, İYİ Parti ilçe başkanlarımız, yöneticilerimiz, üyelerimiz, gönüllülerimiz ve İYİ Parti'ye oy vermiş tüm vatandaşlarımızla bugüne kadar nasıl hemhal olduysak bugünden sonra da kapım ve telefonum her zaman açık olacaktır. Büyük Türk milletine ve Ankara'mıza her zamanki azim ve inanmışlıkla hizmet etmeye devam edeceğim.

ADNAN BEKER KİMDİR?

Adnan Beker, 1964 yılında Ankara'da doğdu. Aslen Yozgat'ın Çadırardıç köyündendir. Genç yaşta ticarete atılan Adnan Beker; petrol, inşaat, enerji sektöründe çeşitli faaliyetler gösterdi. TOBB Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyeliği, Çeşitli STK, Vakıf ve Dernek başkanlığı gibi görevlerde bulundu.

Adnan Beker evli ve 4 çocuk babasıdır.

BEKER'İN SİYASİ KARİYERİ

- 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nin Pursaklar Belediye Başkan Adayı oldu.

- 2019 yılında İYİ Parti Çankaya Belediye Meclis Üyeliğine seçildi ve dört yıl Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Grup Başkanvekilliği yaptı.

- 2023 yılında İYİ Parti'den Ankara milletvekili olarak seçildi.

 

Kaynak: Haber Global TV