İşte zeka turnusolü bir test: Resimdeki gizli makası 7 saniyede bulanların IQ'su Einstein'dan bile yüksek çıkıyor

Yaşam Haberleri Zeka bulmacası Zeka testi
İşte zeka turnusolü bir test: Resimdeki gizli makası 7 saniyede bulanların IQ'su Einstein'dan bile yüksek çıkıyor

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Bu gibi testlerde amaç gizli nesneyi mümkün olan en kısa sürede ayırt etmektir. Resimdeki gizli makası 7 saniyede bulmak için bir dahi olmak gerekiyor.

Zeka bulmacası olarak karşımıza çıkan görsellerde amaç resimdeki gizli detayı ortaya çıkarmamızdır. Bu resimde bir makas gizli. Gizli makası bulmak için ise 7 saniyeniz var. 

Yalnızca yüksek IQ'su olanlar resimdeki gizli makası 7 saniyede buluyor.

İşte zeka turnusolü bir test: Resimdeki gizli makası 7 saniyede bulanların IQ'su Einstein'dan bile yüksek çıkıyor - Resim : 1

IQ ölçen bir zeka testi olan bu görselde doğru yanıta ulaşmak için ipuçlarını bulmanız gerek. Göz önünde olan ipuçları sizi doğru yanıta ulaştıracaktır. Mantığınızı dinleyerek bu keyifli zeka testini başarıyla geçtiyseniz tebrikler. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor.

Eğer resimdeki gizli makası 7 saniyede bulamadıysanız o halde merak etmeyin. Sorumuzun doğru yanıtı haberin devamında sizleri bekliyor.

Kafa karıştırıcı bir zeka bulmacası olan bu testte doğru yanıta ulaşmak için kalıpların dışında düşünebilmeniz gerekiyor. Farklı bir mantık yürüterek normal şartlarda göz önünde olmayan yanıta kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gözlem ve problem çözüme yeteneklerinizi test edebileceğiniz bu görsellerde yalnızca yüksek IQ'su olanlar doğru yanıta ulaşmayı başarıyor. 

7 saniyede gizli makası bulamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

İŞTE ZEKA BULMACASININ YANITI

Zeka bulmacası olarak karşımıza çıkan bu testte gizli makası henüz bulamadıysanız işte bulmacanın doğru yanıtı:

İşte zeka turnusolü bir test: Resimdeki gizli makası 7 saniyede bulanların IQ'su Einstein'dan bile yüksek çıkıyor - Resim : 5