İstanbul'da Fransa ve Çin casuslarına operasyon! 10 kişi yakalandı

Fransa Çin

MİT'in dış istihbarat servisleri adına casusluk faaliyeti yaptığı deşifre edilen şahıslara yönelik operasyonunda İstanbul'da 10 kişi yakalandı.

Millî İstihbarat Teşkilâtı'nın çalışmaları sonucunda dış istihbarat servisleri adına casusluk faaliyeti yaptığı deşifre edilen şahıslara yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonucu 10 şüpheli şahıs yakalandı. Detayları Haber Global Muhabiri Mehmet Altunışık aktardı.

Fransız Dış İstihbarat Servisi adına casusluk yaptığı deşifre edilen Ahmet Katie; Fransa'ya ilticaya hazırlanırken yurt dışına çıkmadan hemen önce birlikte çalıştığı Hüsam Elnahar ve İbrahim Shewaish isimli şahıslar ile birlikte yakalanarak tutuklanıp cezaevine gönderildi.

MİT ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması sonucu Millî İstihbarat Teşkilâtı (MİT) Başkanlığı'nın topladıkları bilgileri Çin istihbaratıyla paylaştığı belirlenen 7 şüpheli şahıs da yakalandı.

Gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda, çok sayıda ruhsatsız tabanca ve fişek, çok miktarda döviz ve Türk Lirası'na el konuldu.