Herkes deniyor ama hala çözebilen olmadı! Resimdeki farklı palyaçoyu 8 saniyede bulmak için 130 IQ gerekiyor

Yaşam Haberleri Zeka bulmacası Zeka testi
Herkes deniyor ama hala çözebilen olmadı! Resimdeki farklı palyaçoyu 8 saniyede bulmak için 130 IQ gerekiyor

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Bu gibi testlerde amaç farklı nesneyi mümkün olan en kısa sürede ayırt etmektir. Resimdeki farklı palyaçoyu 8 saniyede bulmak için bir dahi olmak gerekiyor.

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Görsel zekanızı ve bilişsel yeteneklerinizi ölçen bu zeka bulmacasında bir sayfa dolusu palyaço bulunuyor. 

Birbirinin tıpatıp aynısı olan palyaçolardan biri diğerlerinden farklı. Sizlerden istenen ise farklı palyaçoyu 8 saniyede bulmanız. Sadece bir dahi bu görseldeki farklı palyaçoyu 8 saniyede buluyor.

Herkes deniyor ama hala çözebilen olmadı! Resimdeki farklı palyaçoyu 8 saniyede bulmak için 130 IQ gerekiyor - Resim : 1

Resimdeki farklı nesneyi 8 saniyelik süre içerisinde bulmayı başaranları tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor. 

Eğer resimdeki farklı palyaçoyu 8 saniyede bulamadıysanız o halde üzülmenize gerek yok. Sorunun doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Resme dikkatli şekilde bakarsanız görsellerden birinin diğerlerine göre daha farklı yapıda olduğunu fark edeceksiniz. Bu farkı anlamak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor.

8 saniyede sonuca ulaşamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

Bir zeka bulmacası olan bu görselde farklı nesneyi bulmak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor. Resimdeki farklı nesneyi sadece yüksek IQ'su olanlar buluyor. Eğer sizlerde ilk bakışta bu resimdeki farklı nesneyi bulmayı başardıysanız o halde görsel zekanız ve bilişsel yetenekleriniz gelişmiş demektir. 

Henüz doğru yanıta ulaşamadıysanız işte zeka bulmacasının çözümü:

Herkes deniyor ama hala çözebilen olmadı! Resimdeki farklı palyaçoyu 8 saniyede bulmak için 130 IQ gerekiyor - Resim : 5