Hatay'da depremden 286 gün sonra kayıp bir kişinin cesedi bulundu

Kahramanmaraş Depremi Hatay Gündem haberleri
Hatay'da depremden 286 gün sonra kayıp bir kişinin cesedi bulundu

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yıkılan duvarın altında, Kahramanmaraş merkezli depremden bu yana kayıp olan bir kişiye ait olduğu düşünülen bir ceset bulundu.

Hatay'da depremden bu yana bir umutla her yerde aranan kişinin acı haberi geldi.

Kırıkhan ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde, Nuriye Civelek Caddesi'nde bulunan 3 katlı bir binanın en üst katı, depremde yıkıldı. Bugün binanın sahipleri tarafından yapılan kontrollerde; çöken duvarların altında bir ceset bulundu. Durumun 112 acil çağrı merkezine bildirilmesi üzerine olay yerine AFAD ve polis ekibi sevk edildi.

DNA ÇALIŞMASI İLE DURUM NETLEŞTİRİLECEK

Gelen polis ekipleri, binada çalışma yaptı. Yapılan incelemelerin ardından ceset, kimlik tespiti için morga kaldırıldı. Cesedin kimliği yapılan DNA çalışmalarıyla netlik kazanacak. Cesedin depremden bu yana haber alınamayan ve binanın en üst katında yaşayan bir şahsa ait olduğu düşünülüyor.

Öte yandan, kayıp olarak aranan şahsın yakınları tarafından birçok yerde arandığı öğrenildi.

MALATYA'DA HASARLI 17 KATLI BİNA, 140 KİLO DİNAMİTLE YIKILDI

Malatya'da ağır hasarlı 17 katlı bina, 140 kilogram dinamit kullanılarak yıkıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Yakınca Mahallesi'ndeki 17 katlı bina için yıkım kararı verildi. Yıkım için sabah saatlerinde çalışma başlatıldı. Görevlilerce binanın kolonlarına 140 kilogram dinamit yerleştirildi. Dinamitler kontrollü şekilde patlatıldı.

Ortalığı toz bulutu kaplarken, yıkım anı cep telefonu kamerası ile görüntülendi. 

 

 

 

Kaynak: İHA