Ekrem İmamoğlu'dan hakkında istenen 2 yıllık hapis cezasına ilişkin açıklama

Valisi'ne yönelik sözleri gerekçesiyle hakkında dava açılan ve savcılık mütalaasında 2 yıla kadar hapsi istenen Başkanı , konuyla ilgili açıklama yaptı.

03.03.2021 16:05 | Son Güncelleme : 03.03.2021 16:07

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dönemin Ordu Valisi'nin suç duyurusu üzerine hakkında açılan 'hakaret' davasında açıklanan savcılık mütalaasına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

İmamoğlu şu yanıtı verdi:

“BİZİM GÜNDEMİMİZ YOKSULLUK”

"Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar. Bazı konularda gündem yaratılıyor, sonra bunlar buzluğa konuluyor. İstediği zaman buzluktan çıkartılıyor, istediği zaman gündemde parlatılıyor ve bunun üstünde tepinilmesi isteniyor. Ben, böyle yapmayacağım. Bu ülkenin gerçekten kronik, kritik sorunları var; en büyüğü yoksulluk. Sokakta yüzleşiyoruz. Ona çare bulmak istiyoruz. İnsanların umutlarını büyütmek istiyoruz. Genç insanların, liyakatli bir şekilde işe girmelerini sağlamak, umutla, bu ülkenin neresinde olursa olsun, adil bir ortamda bireyler olarak devletin bütün imkanlarından faydalandığı bir ortam var olsun istiyoruz. Bu sorunların çözümüyle mücadele ederken, burada yapılmaya çalışılan, alınmaya çalışılan kararlar üzerinden yorumda bulunmayacağım. Bizim gündemimiz yoksulluktur, fakirliktir. Umarım yargı, kalan süreçte en doğru kararı verir."

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor