"İBB" haberleri

İstanbul Bakırköy'de İBB'ye ait halk ekmek büfesinin kimliği belirsiz kişilerce yakıldığı açıklandı. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan Koç; "Talep gelirse öldükten sonra yakılmak isteyenlere yasalar çerçevesinde hizmet verilebi..
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbullu hemşehrilerimizin dikkatine" notuyla, alınan kısmi kapanma kararlarına dair bir açıklama y..
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, İBB'ce açılışı yapılan Kemerburgaz'daki Fide Üretim Merkezine ilişkin, "CHP'li İBB, önce çalışmaları durdurup 2 yıldır işl..
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu'nun annesi vefat etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu'nu telefonla aray..
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'nin bugünkü müzayedede 9 Kur'an-ı Kerim ve elyazmalarını satın aldığını açıkladı.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmesi ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile arasındaki 'd..
İETT bünyesine katılan 3 bin özel halk otobüsünün sarı renge boyanması için açılan ihale sonuçlandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nde (UKOME), yolcu taşımacılığı yapan araçların camlarının renksiz olması ve cam filmi kul..
Vakıflar Genel Müdürlüğü, Gezi Parkı'nın İBB'den vakfa devriyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) Sibirya üzerinden gelen soğuk hava ve karla karışık yağmur uyarısı yaptı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)  mülkiyeti İBB'den alınarak Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devredilen Gezi Parkı'na ilişkin açıklama yaptı. 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genç Üniversiteli eğitim desteğinin ikinci taksidinin öğrencilerin hesabına yattığını açıkladı. İmamoğ..
Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı "27-28 milyon süt dağıtıyorsunuz, 25 milyon masraf yapıyorsunuz" dedi. Murat Ongun ise "Eskiden İBB bazı TV dizilerine 1..
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'Terörden Arananlar Listesi' yer alan kardeşi Nurettin Demirtaş'ın yazdığı "Onur Borcu" isimli kitabın İs..
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) meclis toplantısında, Yenikapı Avrasya ve Gösteri Sanat Merkezi ile Yenikapı Meydanı'nın isimlerinin, "Dr. Mimar Kadir T..
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kasımpaşa'daki Divanhane'nin yıkımıyla ilgili açıklamada bulunarak, "Tüm ilgililer hakkında suç duyuru..
Ordu Valisi'ne yönelik sözleri gerekçesiyle hakkında dava açılan ve savcılık mütalaasında 2 yıla kadar hapsi istenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyla il..
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Genel İş Sendikası ile sürdürdüğümüz Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır" dedi.
DİSK'e bağlı Genel-İş ile Maltepe Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine işçilerin başlattığı grev nedeniyl..
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un tarihi surlarında inceleme yaptı. İmamoğlu, "Gerçekten bu işin uzmanı olan inşaların..
İstanbul Beyoğlu'nda Galata Kulesi'nin bulunduğu meydanda tarihi bir binanın tadilat işlemleri sırasında Nusret Gökçe resmiyle örtülmesi tepki çekmişti. İB..
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendisini Twitter'dan engellediğini söyleyen, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, "Neden korktu ki?" de..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şubat ayı üçüncü toplantı Avrasya Gösteri Merkezi'nde yapıldı. İBB Meclisi 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı'nın başk..
İBB'ye zabıta alımına ilişkin Twitter'dan bir paylaşımda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Kimsenin dayısı yok, liyakat var" dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hafta sonu gazeteciler ile bir araya gelerek yeni projeleri hakkında bilgi verdi. Toplantıda İmamoğlu..
İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlaması öncesi trafik yoğunluğu yaşanıyor. İBB trafik haritasında yoğunluk, yüzde 70'in üzerinde. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) UKOME toplantısında 750 minibüs ve 250 dolmuşun taksiye dönüştürülmesi teklifi yine alt komisyona havale edildi.
İstanbul'da yediemin otoparklarına yüzde 44 zam yapıldı. 
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin faaliyetlerine ilişkin bir paylaşım yaptı. Paylaşımda GTA 5 oyununa gönderme yapıldı..
İstanbul'da fırtınayla birlikte etkili olan yağış nedeniyle, öğle saatlerinden başlayan trafik yoğunluğu, saat 16:00 itibarıyla yüzde 78'i buldu.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mobil halk ekmek büfeleriyle ilgili iddialar hakkında konuştu. 
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından seyyar ekmek satışlarıyla ilgili bir genelge yayımlandığı ve böylelikle İBB'nin mobil ekmek büfelerinin yasaklandığı id..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), sabah saatlerinde İstanbul'da yeniden etkili olmaya başlayan kar yağışı hakkında uya..
İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı İstanbul Halk Ekmek (İHE), 40 yeni mobil ekmek büfesini hizmete aldı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da 17 Ağustos 1999 depreminden önce yapılan 800 bin bina bulunduğunu, yapı stokunun röntgenin..
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2021 yılında İBB iştirak şirketleri ve bağlı kuruluşlarda asgari ücretin 3100 lira olacağını duyurdu. 
İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) eski dönemine ait bazı iş ve işlemlerde usulsüzlük yapıldığı iddialarını araştırmak üzere 3 mü..
Belediyenin düzenlediği Şeb-i Arus töreninde Türkçe Kuran-ı Kerim ve ezan okunmasına yönelik tepkilere yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,""Bir kere Şe..
İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı, Yenikapı'daki Avrasya Gösteri Merkezi'nde düzenlendi.
İBB Sözcüsü Murat Ongun, Şeb-i Arus töreni tartışmalarıyla ilgili "Despotik, baskıcı, yasakçı ithamlarını da muhatabına aynen iade ediyoruz" dedi.
Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında getirilen toplu ulaşımda HES kodu kontrolü zorunluluğunun ardından entegrasyon çalışmalarına başlayan İBB, 15 Ocak..
AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Meclisi'nin aralık ayı oturumunda konuştu. Göksu, "İBB Başkanlık makamı 'yandık, bittik, öldük' deme makamı de..
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bir kentin, iyi ve doğru yönetilip yönetilmediğini anlamak için yönetime katılım düzeyine bakmak yeterlidir. Hiç kimse, bir ke..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık Daire Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü hekimlerinden Dr. Ümit Erdem koronavirüs nedeniyle yaşamını..
İBB, Esenyurt'ta zabıtanın yumurta satan kadınlara müdahalesiyle ilgili açıklama yaptı.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki metro yatırımlarını finanse etmek için 580 milyon Dolarlık Eurobond ihraç etmeyi başardıklarını açıkladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 580 milyon dolarlık tahvil ihracında talep toplama tamamlandı. Tahvilde yatırımcıya getiri yüzde 6,6 olarak belirlendi.
İBB'nin 6 bin yeni taksi kiralama teklifi UKOME kararıyla bir kez daha reddedildi. Ekrem İmamoğlu, "Bu ret kararı teklifin tekrar gelmesine mani değil" ded..
İBB Sözcüsü Murat Ongun, İstanbul'a su temininin sadece barajlardan sağlanmadığını belirterek 80 günlük su kaldı iddialarını yalanladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, raylı sistem tarifesini yeniden düzenledi. Otobüs, metrobüs v..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Covid 19 salgınının en yoğun yaşandığı İstanbul'da, yaygınlığın artmasını önlemek amacıyla 19 Kasım Perşembe gününden..
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında açılan soruşturmayla ilgili, "Hukukçularımız süreci çalışıyor, inceliyor" dedi. 
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Ben İstanbul adına konuşmak zorundayım" diyerek koronavirüs salgını ile ilgili dikkat çeken uyarılarda bulundu: "İstanbul'da ko..
İBB'nin Taksim ve Bakırköy meydanları ile Üsküdar Salacak Sahili'ni tasarlamak için düzenlediği halk oylaması sona erdi. 352 bin 784 kişinin katıldığı oyla..
İBB, Beyaz Masa'ya yapılan başvuru istatistiklerini açıkladı. Buna göre, İstanbullular en çok ulaşımdan şikayetçi oldu. Şikayetlerde Fatih ve Kadıköy ilçel..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, çeşitli etkinliklerle kutlandı. İBB, Türkiye'nin ilk Atatürk hologramını, başta..
Danıştay 13. Dairesi, TCDD tarafından, Haydarpaşa ile Sirkeci Gar alanlarının kültür ve sanat etkinliklerinde kullanılmak üzere kiraya verilmesi ihalesiyle..
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da hangi sivil toplumda, odada görev yapıyorsa, herkesin başımızın üstünde yeri var. Herkesle, her zaman görüşürüz. A..
İBB'nin 6 bin yeni taksi projesinde bazı detaylar belli oldu. UKOME'nin onayını bekleyen projeye göre, şoför olabilmek için en az 21 yaşında olmak gerekiyo..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi ekim ayı ikinci oturumu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Avrasya Gösteri Merkezi'nde ger..
CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, dikey bahçelerin 2011- 2020 yılları bakım tutarının 68 milyon lira olduğunu iddia ederken AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik..
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tehdit eden sanık Tuna Görgünoğlu, "tehdit" suçundan 1 yıl 10 ay 15 gün hapis, "hakaret" suçundan ise 11 Bin 640 TL adli par..
İBB'nin Twitter hesabından yapılan "Mahmutbey'den Mecidiyeköy'e toplu taşımayla giden bir İstanbullu aranıyor, Bi' şey deniycez de" paylaşımına Esenler Bel..
İBB'nin Saraçhane'deki binası önüne minibüsleriyle gitmek istemelerine polis tarafından izin verilmeyen minibüsçüler bu kez Kartal İBB Ek Binası önünde bir..
İstanbul'da kötü giden işleri nedeniyle ek hat ve güzergah talep eden bir grup minibüsçü, İBB binasına konvoy halinde gitmek isterken polis tarafından Hare..
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Taksim Meydanı ve diğer meydanları da Allah'ın izniyle, tepeden inme bir bahane oluşturmazlarsa, 1 yıl içinde toparlar, İstanb..
İBB tarafından Londra'daki müzayedede satın alınan Fatih Sultan Mehmet tablosunun ön gösterimi yapıldı. Ön gösterime CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıl..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İçişleri Bakanlığı'nın "Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama" genelgesi doğrultusunda çalışmalara başladı. 
İstanbul Kadıköy'de kart basmama tartışmasında kadın yolcuyu darp ettiği öne sürülen otobüs sürücüsü hakkında inceleme başlatıldı.
İstanbul'un Esenyurt ilçesinde taksiciler arasında dün yaşanan silahlı kavgada üç taksici öldürülmüştü. Olayın ardından dört taksi durağı İBB tarafından mü..
Servisçiler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin Saraçhane'deki binası önünde eylem yaptı. Eylem sırasında arbede yaşandı.
İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, UKOME kararıyla aktarma alır hale gelerek fiyatı ucuzlayan Marmaray'da, uygulamanın devam etmesi yönünde karar verdi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ABD Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) ve yazılım şirketi SAS Türkiye arasında 5 milyon dolarlık hibe anlaşması imzal..
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde kavga çıktı. Yumruklaşmaların yaşandığı kavga nedeniyle oturuma ara verilirken görüntüler de İBB TV'ye yansı..
İstanbul  Büyükşehir Belediyesi kendi mülkiyetinde bulunan Beşiktaş'taki 5 bin 763 metrekarelik üzerinde ağaçlar bulunan arsayı 175 milyon TL'lik bedel ile..
İBB iştiraki Metro İstanbul, şehirde hareketliliği artıracak bir yenilik başlattı. Raylı sistemlerde bisikletle seyahat etmek isteyen yolcular, belirlenen..
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabında koronavirüs salgınına yönelik yaptığı açıklamada, bu haftanın virüsün yayılmasında çok önemli olduğuna d..
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine yönelik olarak "Sen otur, işine bak" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. İmamoğlu, "Ben burada oturarak, çalı..
Kanal İstanbul projesi için 2018 yılında imzalanan protokole; 9 meslek odası tarafından açılan iptal davası karar aşamasına geldi. Protokolün, eski başkan..
İBB, bütçeye kaynak aktarılması için 5 arsa satış ihalesi düzenlendi. Şile Kumbaba sahilinde bulunan park alanının satış ihalesine teklif veren çıkmadı. Di..
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından İBB'de farklı inanç gruplarına hizmet edecek 50 din görevlisinin görev yapmaya başladığını duyurdu.
10 ülkenin ticaret odası başkanıyla buluşan İBB Başkanı İmamoğlu, "İstanbul Yatırım Ajansı" kurmayı hedeflediklerini söyledi. İmamoğlu, başkanlara "Sizi bi..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 30 iştirakinin genel müdürleri, kendi istekleriyle şirket yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettiklerini belirtt..
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iştiraklerin yönetiminden istifa eden yöneticilerin 45 günlük genel kurul süresini sonuna kadar kullan..
İBB, engelli İstanbulkart ve engelli refakatli İstanbulkart alacaklara önemli bir duyuruda bulundu. Buna göre İstanbulkart vizeleme işleminden önce kartlar..
Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu'na üye bir grup, Adalar'daki faytonların kaldırılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde eylem yaptı.
23 Haziran'da yapılan yenileme seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mal varlığını açıkladı.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini, resmi olmayan sonuçlara göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu kazandı.
Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, cuma namazını Tuzla'daki Hacı Bekir Yıldırım Camiinde kıldı.
İstanbul'daki taksici, minibüsçü ve servisçiler, "plaka tahdidi" kararının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde kutlama yaptı.