Dolandırıcıların yeni oyunu: İnternet üzerinden sahte ilan açıp 'kapora' topladılar

DENİZLİ (DHA)
Gündem haberleri Asayiş Denizli
Dolandırıcıların yeni oyunu: İnternet üzerinden sahte ilan açıp 'kapora' topladılar

Denizli'de internet üzerinden sahte ilan açarak çeşitli ürünler sattıklarını söyleyerek vatandaşlardan 'kapora' adı altında para toplayan 21 zanlı yakalandı. Zanlılardan 17'si tutuklandı, 4'ü ise adli kontrolle salıverildi.

Denizli'de internet üzerinden yayımladıkları sahte ilanlarla vatandaşlardan para toplayan 21 zanlıdan 17'si tutuklandı. 

Denizli'de, internetten konteyner, taşınabilir ahşap ev, römork ve araçları ilan verip, 'kapora' adı altında para alan ve ürünleri göndermeyip dolandırıcılık yaptığı tespit edilen 21 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 17'si tutuklandı, 4'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bir suç örgütünün internet ve sosyal medya hesapları üzerinden konteyner, taşınabilir ahşap ev, römork, araç ve buna benzer ilanlar vererek kapora ya da ürünün bütün parasını alıp, ürünü teslim etmeyerek dolandırıcılık yapıldığını tespit etti. Polis ekipleri suç örgütü üyelerini saptadıktan sonra 27 Şubat sabahı operasyon düzenledi. Bu kapsamında 21 kişi gözaltına alındı.

Polisteki işlemlerinin ardından şüpheliler, 'Suç işlemek için örgüt kurma, kurulan örgüte üye olmak ve bilişim sistemlerini araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık' suçlarından dün adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 17'si çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı, 4'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.