Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Metaverse' talimatı

Gündem haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Metaverse' talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarına “Metaverse” ile ilgili çalıştay düzenlemeleri yönünde talimat verdi.

AK Parti MYK toplantısında Erdoğan, yakın ekibinden hadsizliği sebebiyle tutuklanan Sedef Kabaş'la ilgili yargı sürecinin takipçisi olmalarını istedi. "Gündem belirleme konusunda güzel bir ivme yakaladık" diyen Cumhurbaşkanı, Metaverse ile ilgili titiz bir çalışma yapılmasını söyledi.

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre önceki gün yapılan MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gündeme dair konular ele alındı.

"TEMKİNLİ DAVRANMALIYIZ"

Toplantıda bir sanal evren olan Metaverse de toplantıda güdeme geldi. AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri toplantıda Metaverse ile ilgili bir sunum yaptı. Sunumda kripto paranın Metaverse ile bağlantılı olduğu, Facebook, Instagram ve Twitter gibi birçok sosyal medyanın yakında bu dünyaya taşınabileceği de sunumda aktarıldı. Gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini vurgulayan parti kurmayları, “Temkinli davranmalıyız. Bu alandaki gelişmelerde öncü de olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandığı belirtildi. Konunun dikkat edilmesi gereken bir konu olduğunu altını çizen kurmaylar, “Ancak, bizim burada yapacağımız her şey o dünyanın ticarileşmiş kısmını meşrulaştırmaya dönük de olabilir. Ona da dikkat etmemiz gerekiyor.” değerlendirmesini yaptı.

"ERDOĞAN’DAN METAVERSE TALİMATI"

Metaverse ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da konunun hassas bir konu olduğunu belirtip “İyi ve titiz bir çalışma yapın. Konuyla ilgili alanında uzman isimlerin katıldığı bir çalıştay düzenleyin” dediği öğrenildi.

SEZEN AKSU VE SEDEF KABAŞ DA KONUŞULDU

Toplantıda gazeteci Sedef Kabaş ve sanatçı Sezen Aksu’ya gösterilen tepkiler de gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre, bazı kurmaylar Kabaş ile Aksu olayının aynı zamana denk geldiğini söyleyip Kabaş’a gereken tepkinin verildiğini ancak Aksu’ya gösterilen tepkinin fazla olduğunu dile getirdiler. “Sedef Kabaş ile ilgili gereken tepki her mecrada verilmeli. Ama Sezen Aksu farklı bir konu. Çözüm sürecinde destek vermiş, toplumda sevilen bir sanatçı” yorumu yapıldı. Bazı kurmaylar, Aksu konusunda muhakkak bir açıklama yapılması gerekiyorsa bunu ağırlıklı olarak ilgili makamların ve kurmayların yapması gerektiğini savundular. Bir kurmayın da Sezen Aksu’nun tepki gösterilen şarkı sözlerinin 5 yıl önce yazıldığını hatırlatarak, şarkının sözlerinin anlamını anlattığı öğrenildi. Eleştiri ve yorumları dinleyen Erdoğan’ın “Siz konuşun tabii; bana bırakmayın” değerlendirmesini yaptığı ifade edildi.

Kaynak: Haber Global

cumhurbaşkanı erdoğan Gündem haberleri