"Cumhurbaşkanı Erdoğan" haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eleştiriler yönelten CHP Milletvekili Veli Ağbaba, "Ce-Ha-Pe kadar, Kemal Kılıçdaroğlu kadar başınıza taş düşsün." dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medyadan yaptığı paylaşımı dikkat çekti. Erdoğan "Durmak yok gollere devam" notuyla futbol oynadığı fotoğrafı pa..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 yılının "Ahi Evran Yılı" olarak kutlanmasına ilişkin genelge yayımladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Marjinal örgütlerin kadrolu militanlarının başını çektiği bu eylemlerin amacı ne demokrasidir ne hukuktur ne de özgürlüktür." dedi.
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs gündemine ilişkin açıklamalarda bulunarak "Mart'ta kademeli normalleşme ba..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Bizim Yunus" Yılı Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan "Vatanı önce dil sonr..
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin Başkanı Geert Wilders'in Cumhurbaşkanı..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 13 sivilin şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a başsağlığı mesajı yolladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 4 uluslararası örgüt daimi temsilcisi ile 22 ülke büyükelçisi merkeze alındı..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılının "Hacı Bektaş Veli Yılı" olarak kutlanmasına ilişkin genelge yayımladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu Milli Uzay Programı Fransa ve Almanya başta olmak üzere Avrupa basınında ilgi gördü. uzay politikası uzmanı Isabelle Sou..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Uzay Programı Tanıtım Toplantısında konuştu. 2023'te Ay'a gidileceğini söyleyen Erdoğan, Türkiye'nin uzay programındaki 10 hede..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyeliklerine Hamza Gökçe, Salih Akyüz, Sedat Aydınlı ve Ferruh Şen'i atadı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da gerçekleştirdiği toplantı sırasında, Almanya'da yaşayan Sena Yaman'ın (9) iyi dileklerini ileten mektubunu..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Batı dünyası zehirli bir sarmaşık gibi günden güne büyüyen bu tehdit karşısında önlem almamakta ısrar ediyor. Müslümanların mukadde..
Türkiye Uzay Ajansı'nın sosyal medya hesabından bir video paylaşıldı. Söz konusu videoda 9 Şubat tarihine işaret edildi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı..
Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı.
Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlim yuvalarımızı tahrik etmeye, terörize etmeye kimsenin h..
Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestoları eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğrenci misiniz, yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan terörist misiniz? A..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası "Yeni anayasayı tartışmanın zamanı. Cumhur ittifakı olarak uzlaşırsak harekete geçeceğiz" açıklamasının ar..
Veli ve öğrencilerin günlerdir beklediği yüz yüze eğitim tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine sonrası yüz yüze eğitime ilişkin detayları açıkla..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitime ilişkin köy okullarının 15 Şubat'ta açılacağını duyurdu. Erdoğan, 1 Mart'ta kademeli eğitimin başlaması için hazırl..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın ilk elektrikli seri üretim ve sürücüsüz otobüsünün tanıtım programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yayalara ve trafik k..
FETÖ'nün darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi için Marmaris'e giden Özel Kuvvetler ve MAK personellerine mühimmat temin edilm..
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Armin Laschet'i CDU Genel Başkanlığına seçilmesi dolayı..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşen Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Asiltürk'ün "Biz ittifakları seçime bir hafta kala konuşuruz" sözlerine yanıt..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Soykırım kurbanlarını anan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Holokost, Bosna, Ruanda, Kamboçya gibi trajedilerin tekerrür etmemesi için uluslararası toplum harekete..
Saadet Partisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşen Saadet Partisi yöneticisi Oğuzhan Asiltürk, "Seçime bir hafta kala partinin hangi ittifak içerisinde yer a..
TESK Başkanı Palandöken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptıkları görüşmede gıda fırsatçıları yüzünden enflasyondaki yüksek seyrin gündeme geldiğini söyledi. Pa..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'da deprem konutları anahtar tesliminde konuşuyor. Erdoğan, "İstanbul'da hedefimiz acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konut..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan geminin kaptanlarından Furkan Yaren ile yeni bir telefon görüşmesi..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafe ve restoranların 'Batıyoruz' isyanının kabine toplantısında ele alınacağını açıklamıştı. Bilim Kurulu üyeleri ve uzmanlar, rest..
Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliğine Yargıtay Büyük Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Yargıtay Üyesi İrfan Fidan seçildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüksek faize kesinlikle karşı olduğunu belirterek "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kimse kusura bakmas..
AK Parti İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu milletin hakimine, askerine, polisine, öğretmenine laf edenler, her mikrofon uzatıl..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diline sahip çıkmayan, dilini zenginleştiremeyen milletler, kökleri kuruyan ağaçlar gibi esen rüzgarlar karşısında devrilmeye mahku..
Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu, öğrencilere 21. yüzyıl yetkinliklerinin kazandırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Politika Belgesi..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesaplarından kar yağışı altında şemsiye ile yürüdüğü bir fotoğrafı paylaştı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Ankara Şehir Hastanesi'nde Covid-19 aşısı yaptırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aşı yapan doktor merak konusu oldu. Erdoğan'a aşı ya..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkileri geliştirmek istediğini anlatan bir mektup gönderdiğini..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da Dağlık Karabağ konusunda yapılan üçlü toplantıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bilgilendirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada kısıtlamaların kademeli olarak azaltılacağını söyledi. Erdoğan ayrıca aşılama çalışmala..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak basın özgürlüğünden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimiz gibi, bu kavramın istismar edilmesine de, içeride ve dışarıda ülk..
Malatya ile Elazığ arasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde yapılan ve türkülere konu olan Kömürhan Köprüsü törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kömürha..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan. Özbekistan ve KKTC cumhurbaşkanlarıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni yıla Van'ın Çatak ile Şırnak'ın Beytüşşebap ilçeleri arasındaki Kato Jirka bölgesinde bulunan Belbuka Kalekol Üs Bölge..
Cumhurbaşkanı Erdoğan yılın son kabine toplantısının ardından uzaktan eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu. Kritik toplantıda velilerin okullar ne zaman a..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan yerli koronavirüs aşısında son aşam..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aşı geldiğinde biz de tüm arkadaşlarımızla birlikte aşıyı olacağız" dedi. Erdoğan, yılbaşı öncesi salgınla mücadele kapsamında, her..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizi dalından kopan bir hazan yaprağı gibi küresel rüzgarların önünde savurmak isteyenlere meydanı bırakmayacağ..
TOKİ tarafından Arnavutluk'ta yapılacak olan 522 konutun temel atma törenine canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konutlar, Türkiye-Arnavu..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane Meydanı'nın açılışına Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazını Çamlıca Camii'nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından cemaattekilere seslenerek, vatandaşlara koronav..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'ın Karabağ zaferine ilişkin, "Askeri, diplomatik ve siyasi açıdan çok büyük anlamları var" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, en çok merak edilen "Yılbaşında 4 günlük kısıtlama olacak mı" gündemine ilişkin "Sokağa çıkma kısıtlaması 31 Aralık Perşembe saat 21..
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yeni haftada Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantının ana gündeminde koronavirüsle mücadele ve kira düzenlemes..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Kiralarda da düzenlemeye gidiyoruz' açıklamasının ardından gözler Kabine toplantısına çevrildi. Kira düzenlemesiyle ilgili detayl..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Soruşturmaya uğrayan CHP'li isimlerle ilgili adeta çıt çıkarmıyorlar. Her tecavüzün, tacizin, hırsızlığın hesabını vereceksiniz. De..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB liderler zirvesinden Türkiye'ye yönelik bir yaptırım kararı çıkmamasını "Aklıselim ülkeler olumlu tavrı ortaya koyarak bu oyunu b..
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Dağlık Karabağ zaferi dolayısıyla düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüş yolunda, hem iç hem de dış politika..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in daveti üzerine Azerbaycan'a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü'ye geldi. Er..
Azerbaycan'a hareket öncesi konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün yıldız ve hilal Karabağ semalarında gururla dalgalanıyor. Zafer törenlerine iştirak edere..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz" sözlerine tepki göste..
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Macron Fransa'nın başına beladır. Fransa tehlikeli bir dönemi yaşıyor" sözlerine cevap verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüs yeni tedbirlerini açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı 81 ile genelge gönderdi. Peki sokağa çıkma kısıtlamasının..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası koronavirüs gündemine ilişkin yeni tedbirleri açıkladı. Alınan kararlar doğrultusunda hafta içi her gün ge..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak tüm platformlarda Kudüs davasına sahip çıkıyor, Filistinli kardeşlerimize yönelik işgal, zulüm ve soykırım politikal..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden ayrıldığını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğitim-öğretim sistemimizin taşıyıcı sütunu öğretmenlerimizin mali ve sosyal imkanlarını güçlendirmeyi kendimize vazife addediyoruz..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isim vermeden yaptığı açıklamalara yanıt veren YİK Üyesi Bülent Arınç, istifa ettiğine dair iddiaları yalanlayarak "Dünkü konuşma..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'ne canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Yunanistan ve Rum kesiminin provokasyonlarına rağmen Doğu Akdeniz'de s..
"Terör örgütleriyle kol kola olanlarla biz birlikte olamayız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi ifadel..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca'da eski televizyon kulelerinin kaldırılışını helikopter ile inceledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclis (TİM) heyetini kabul etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin yeni kararları açıkladı. Buna göre hafta sonu 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Peki han..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da alevlere teslim olan tarihi Vaniköy Camii ile ilgili "Camimizi en kısa sürede tarihi dokusuna ve aslına uygun şekilde ay..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz" dedi. Avrupa'daki koronavirüs önlemlerine işaret eden Erdoğan,..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yerli ve uluslararası yatırımcıları süratle yeni yatırımlara başlamaya çağırıyorum" açıklamasında bulundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'ın "Bayrak Günü" nedeniyle mesaj yayınladı. Erdoğan yayınladığı mesajda, "Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki topraklarını ö..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Viyana'daki terör saldırısında yaralanmasına rağmen diğer yaralılara yardıma koşan ve vurulan bir polis memurunu ambulansa taşıyarak..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupalı Müslümanlar, sistematik olarak ayrımcılığa uğramakta, hak ve özgürlükleri ellerinden alınmaktadır." dedi.
Samsun'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi terörle dize getiremediler, Türkiye'ye darbeyle yıkamadılar, Türkiye'yi tehditle, kuşatmayla, ambargoy..
CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili ahlaksız karikatürü yayınlayan Fransız dergisi Charlie Hebdo'ya sert tepki gösterdi. Altay, "Hiçbir ülke Cumhurbaşkan..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Wilders hakkında hakaret içerikli paylaşımları nedeniyle suç duyurusunda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada "Türkiye artık bu tür saldırılarla dizayn edilebilen, yönlendirilen, meşgul edilen bir ülke değildir." ifadelerini..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Berlin'de camiye polis operasyonunu şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullanarak Avrupa'ya sert tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Destici'yi tebrik etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamada, 5 ve 9. sınıfların 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlayacağını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesi..
Emlak vergisinden trafik cezalarına kadar kamu kurumlarına olan borçların ödemesinin kolaylaştırılması ve ertelenmesi için yeni paket hazırlanıyor. Erdoğan..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Türkiye Kırım'ın yasa dı..
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve beraberindeki üyeleri kabul etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
"Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için verdiği mücadeleyi selamlıyorum" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Minsk Üçlüsü olarak bu sorunu çöz..