Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AYM üyesi Yıldırım'ın 'ışıklar yanıyor' paylaşımı hakkında açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM üyesi Yıldırım'ın dün Twitter'dan yaptığı, 'ışıklar yanıyor' paylaşımı hakkında, "Talihsiz bir paylaşımdı, keşke yapmasaydı, ona düşmezdi... Çok arzu ediyorsan, siyasete girersin" dedi. 

14.10.2020    13:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AYM üyesi Engin Yıldırım'ın tartışmalara neden olan 'ışıklar yanıyor' paylaşımıyla ilgili soruyu yanıtladı. Erdoğan, "Çok talihsiz bir açıklama. Keşke açıklamayı yapmamış olsaydı. Bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi" dedi. 

'DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?' SORUSUNA 'İNŞALLAH' YANITI

Erdoğan, gazetecilerin 'AYM'nin yapısında değişiklik getirecek bir düzenleme yapılacak mı?' sorusuna ise "İnşallah" yanıtını verdi. 

Erdoğan, AYM üyesi Engin Yıldırım'ın paylaşımının sorulması üzerine şunları söyledi:

"Bireysel bir tweet olarak değerlendirme doğru olmaz. "Çalışıyoruz, ışıklarımız yanıyor" ifadesi ile zaten bütünü ifade eden, kolektif yapıyı ifade eden bir yaklaşım söz konusu. Çok talihsiz bir açıklama. Keşke açıklamayı yapmamış olsaydı. Bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi. AYM üyesinin böyle bir sürecin içinde farklı bir şekilde yer alması, siyasete soyunması, çok arzu ediyorsan siyasete girersin. Bunu da bundan daha ötesini de söyleme şansına sahip olursun.

(AYM üyesi Yıldırım'ın özrü) Bunu AYM Başkanı ve heyeti düşünmelidir. Ortada böyle bir tablo varsa gereğini onlar yaparlar" 

Yerel mahkemenin Berberoğlu kararı sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yasanın kendi içinde sürdürdüğü süreçtir" dedi. 

"ERKEN SEÇİM KESİNLİKLE GÜNDEMDE YOK"

Erdoğan, erken seçim tartışmalarıyla ilgili olaraksa, "Gündemimizde böyle bir şey kesinlikle yok. Cumhur İttifakı olarak Sayın Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi böyle bir şey söz konusu değil. Bunun vakti saati bellidir, Haziran 2023" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 14.10.2020 - 13:55
Sıradaki Haber Yükleniyor