Bakan Koca "Bilim Kurulu'nun en önemli toplantısı olacak" demişti! Kritik gün bugün: Maskeler kalkabilir

Gündem haberleri koronavirüs Sağlık Bakanlığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye Covid-19 Risk Haritası - Koronavirüs

Bilim Kurulu 6 hafta aradan sonra önümüzdeki bugün günü toplanacak. Bakan Koca yaptığı açıklamada "Bilim Kurulu'nun en önemli toplantılarından biri olacak" dedi. Kritik toplantıdan beklenti kapalı alanda süren maske yasağının kalkması yönünde.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Bursa Valiliği'ni ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Koca, uzmanlık sınavıyla ilgili soruya, "Uzmanlık sınavı genelde kontenjanlar açıklandığında açıklanmış oluyordu. Bildiğiniz gibi Meclis'ten bir kanun geçti. Doğrusu biz o yasanın geçmesini bekledik. ÖSYM'ye daha önceden bildirmiştik. Bugün ÖSYM tarafından açıklanabilir. 11 bin 500'e yakın uzmanlık öğrencisi kadrosu açılmış olacak" yanıtını verdi. Koca ayrıca, "Bu hafta çarşamba günü toplanacak Bilim Kurulu'muzda salgında gelinen noktayı ve mevcut tedbirleri ele alacağız. Kanaatimce Bilim Kurulu'nun en önemli toplantılarından biri olacaktır" dedi.

GÖZLER YARINKİ BİLİM KURULU'NDA 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürüyor ancak yıkıcı etkisi geride kaldı. Her hafta yapılan Bilim Kurulu toplantıları uzun bir aranın ardından önümüzdeki hafta yapılacak. Kurul üyeleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında 6 hafta aradan sonra toplanacak. Maske zorunluluğunun tamamen kalkması gündemde olacak.

VAKA SAYILARI DÜŞÜYOR

Türkiye'de belirlenen son sayı 5 binin altını gördü. Bu umut veren verileri Sağlım Bakanı Koca sosyal medya hesabından paylaştı. "Eski normal" mesajını vererek "Nerede o eski Ramazanlar. Ama en azından 3 yıl öncekine çok yaklaştık" ifadesini kullandı.

Gözler çarşamba günü yapılması beklenen Bilim Kuruluna çevrildi. Son Bilim Kurulu toplantısında açık alanda maske zorunluluğunun kalktığını duyurulmuştu. HES kodu da kaldırılmıştı. Peki vaka sayıları hızla düşerken kapalı alanlar için maske zorunluğu sürecek mi?

Çarşamba günü yapılacak toplantıda bu soruya yanıt aranacak

 

 

Kaynak: Haber Global

Sağlık bakanlığı koronavirüs koronavirüste son durum Molnupiravir maske kalkıyor mu bilim kurulu ne zaman Bilim Kurulu Toplantısı saat kaçta?