Bakan Koca, Arnavut mevkidaşı Koçiu ile görüştü: 5 yıl daha ortak işletme kararı aldık

ANKARA (AA)
Sağlık Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca Gündem haberleri
Bakan Koca, Arnavut mevkidaşı Koçiu ile görüştü: 5 yıl daha ortak işletme kararı aldık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Arnavutluk Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı Albana Koçiu ile görüştü. Bakan Koca, "Fier'de 2021 Nisan ayından bu yana Arnavut kardeşlerimize sağlık hizmeti veren Fier Dostluk Hastanemizin 5 yıl daha ortak işletilmesine yönelik fikir birliğine vardık" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Arnavutluk Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı Albana Koçiu ilebir görüşme gerçekleştirdi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Arnavutluk'ta 2021 yılından beri sağlık hizmeti veren Fier Dostluk Hastanesinin 5 yıl daha ortak işletilmesine yönelik fikir birliğine varıldığını bildirdi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye-Arnavutluk Yüksek Düzeyli İş Birliği Konseyi toplantısı sebebiyle Türkiye'de bulunan Arnavutluk Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı Albana Koçiu ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.

Koca, şu ifadeleri kullandı:

"Fier'de 2021 Nisan ayından bu yana Arnavut kardeşlerimize sağlık hizmeti veren Fier Dostluk Hastanemizin 5 yıl daha ortak işletilmesine yönelik fikir birliğine vardık. Ayrıca, Balkan ülkelerini kapsayan Sağlık İş Forumu ve Fuarı'nın Tiran'da düzenlenmesi konusunda müzakerelere başladık. Dost ve kardeş ülke Arnavutluk'la sağlık alanında her türlü işbirliğine hazırız."