Bahçeli'den İYİ Parti'deki 'para' tartışmalara ilişkin açıklama

Devlet Bahçeli İYİ Parti MHP
Bahçeli'den İYİ Parti'deki 'para' tartışmalara ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin haftalık grup toplantısında konuştu. Bahçeli, konuşmasında İYİ Parti'de yaşanan istifaları ve 'para' tartışmalarını değerlendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin haftalık grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli, İYİ Parti'de yaşanan istifa krizlerini ve ortaya atılan iddiaları da değerlendirdi.

Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yönelik açıklamaları şöyle:

"İYİ Parti Başkanı Şile’de düzenlenen istişare toplantısında Türk polisini hedef alarak korkunç bir iddiada bulunmuştur. Nitekim huzursuzluk ve hezimet sarmalındaki bu hanımefendi şöyle demiştir:

"Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde fuhşun ötesi öksüz kızlar çalıştırılıyor. Bunlara karşı olduğumuz için, bunlara göz yummadığımız için İYİ Parti'ye psikolojik harp uyguluyorlar."

Fırtınaya tutulan İYİ Parti’nin şu anki dalgalı ve krizli hali pek tabii bizi ilgilendirmiyor. Herkes kalbinin ekmeğini yer. Hz. Mevlana’ya atfedilen şu söz bizim için çok kıymetli ve manidardır: “Eden kendisine eder; yapan bulur ve çeker. Unutma, kazanmak koca bir ömür ister. Kaybetmeye ise anlık gaflet yeter.”

Efendimiz de bakınız ne söylemişti: “Üzülme, kim sana ne yaşatmışsa o da onu yaşayacak; bu dünya etme bulma dünyasıdır.”

Çok söze gerek yoktur, anlayan ne demek istediğimi zannederim anlamıştır.

"TAKDİRİNİ MİLLETİMİZİN VİCDANINA HAVALE EDİYORUM"

Para-pul işlerinin takdirini de İYİ Parti’ye oy verenlerin ve milletimizin vicdanına havale ettiğimi huzurlarınızda ifade ediyorum. Gelelim İP Başkanı’nın polis müdürleriyle ilgili iddiasına, bu iddianın ispatlanması muhatabı için bir siyasi onur meselesidir. Hiç kimse Türk polisini töhmet altında bırakamaz.

Sözü söyleyip de ucunu açık bırakmak pişkinlik ve kurnazlıktır. Otellerinde fuhuş yaptıran polis müdürleri kim ya da kimlerdir? İP Başkanı bunu açıklamak mecburiyetindedir. Açıklamazsa müfteri olarak anılacak ve kendine de yakışanı yapmış olacaktır."

Kaynak: Haber Global